Prostějov srovnal na 2:2, ve středu nás čeká rozhodující zápas

Tomáš Vlček | 05.03.2012

Semifinálová série mezi AZetem Havířov a LHK Jestřábi Prostějov není rozhodnuta ani po čtvrtém zápase. Ten se odehrál dnes na prostějovském ledě a přinesl vyrovnanou a dramatickou bitvu se šťastnějím koncem pro domácí. Ti se díky dvěma využitým přesilovkám v prostřední části zápasu dostali do vedení a i když Michal Sztefek tři minuty před koncem konečně protrhl střeleckou smůlu AZetu, další branky víc než tři tisíce diváků nevidělo. Rozhodující zápas se odehraje ve středu 7.3. v K&K Pneu aréně od 18:00.

2. liga východ - 0.kolo po 5.3.18:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
2:1
(0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Kolibár (Čuřík, Černý), 36. Čuřík (Mikšovský) - 58. Sztefek (Stránský, Vydra). Rozhodčí: Volf - Švarc, Velinský. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3.100. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes - Stejskal, Duba, Smejkal, Meidl, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Ševčík, Stráněl, Berčák, Mikšovský.
AZ Havířov: Daněček - Prokop, Rimel, Krisl, Balčík, Machálek, Vydra, Zientek L., Zientek M. - Lhotský, Pechanec, Maruna, Sztefek, Potočný, Daneček, Říčka, Klimša, Kraft, Stránský, Pavlas, Kopún.

Trenér Jestřábů Petr Zachar „vrátil“ do branky jedničku Dalibora Sedláře, který v posledním zápase musel střídat. Jinak zůstaly sestavy obou mužstev v podstatě nezměněny. Jednalo se o důležité utkání, případná výhra Havířova by Prostějovu ukončila sezónu.

Úvodní dvacetiminutovka však ani náhodou neodpovídala měřítku play-off. Ani jeden z celků si nedokázal vypracovat vážnější příležitost, hra se odehrávala převážně ve středním pásmu, když více ze hry měli Havířovští. Za zmínku stojí pěkná individuální akce Adama Mikšovského na straně domácích, který na dvakrát touš za Danečka neprocpal. Za Azet zahrozil nebezpečně Antonín Pechanec, s ním si poradil pozorný Sedlář.

Jako by si hokejisté šetřili síly na prostřední dějství. S úplně jiným nasazením a pohybem se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ve 26. minutě dostali domácí příležitost druhé přesilovky v zápase a využili ji. Obránce Jan Kolibár byl posledním, kdo se dotkl puku, než přešel přes brankovou čáru - 1:0.

Vstřelený gól Jestřáby nakopl k ještě většímu tlaku do branky. Zvýšit mohl Petr Doseděl, jeho pokus od modré čáry Daneček pouze vyrazil, následná dorážka kapitána Lukáše Duby skončila pouze na hrudi třiadvacetiletého brankáře. Čtyři minuty před přestávkou zachytil puk v obraném pásmu Adam Mikšovský. Přes celé hřiště jej zavezl do pásma, zadovku krásně načasoval pro Jakuba Čuříka, jenž se z první trefil k tyči hostující svatyně - 2:0.

S cílem vsítit kontaktní branku vcházel AZet do třetí části. Dvě obrovské šance neproměnil Jan Daneček. Rozhodnutí na hokejce měli také domácí Čuřík a Černý, ovšem ani jedna z těchto akcí v brance neskončila. A když už se zdálo, že utkání se dohraje bez větší pointy, objevil se před Sedlářem Michal Sztefek a blafákem jej obelstil - 2:1. Hostující lavička si poté vyžádala oddechový čas, ale na vyrovnání už bylo příliš pozdě.

Prostějov tak vyrovnal stav série na 2:2 a rozhodne se ve středu v Havířově. Dnes vynikali nad ostatními na domácí straně Jakub Čuřík a na straně havířovských Antonín Pechanec. Z druhého semifinále postoupila Karviná, která si tedy do již zmíněné středy, musí počkat na soupeře.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Pro fanoušky určitě hodně zajímavé utkání. Mělo to nasazení, náboj, o tom je play-off. Zápas zlomily naše využité přesilovky. I když soupeř měl také šance, tak dobře pro nás, že je nevyužil. Potěšilo mne, že jsme konečně neinkasovali v oslabení. Čeká nás páté utkání a my u nich nemáme vůbec co ztratit.

Jan Daneček (trenér Havířova): Bylo to parádní utkání, škoda, že jsme nevstřelili branky dříve, protože územní převaha tam byla. Ten gól už přišel pozdě, měli jsme i smůlu, bylo tam několik tyček. Za ty dva zápasy v Prostějově jsme dali dvě branky což je pro úspěch málo. Ve středu se hraje u nás a uvidí se kdo s koho.