Mimohokejové aktivity

AZ Residomo Havířov to není jenom hokej. Aktivity klubu směřují také k jiným akcím a přesahují i brány domovské Gascontrol Arény. Malí i velcí hokejisté o sobě často dávají vědět i jinak než na ledové ploše. Klub podporuje různé projekty a nadace a mnoho projektů také sám vytváří a organizuje.

Tradičně se pořádají fotbalové i tenisové turnaje (AZ Open).

Především dětem je určena akce Dětský den či Mikulášská nadílka.

Dospělí si přijdou na své na akcích jako je Den s AZetem nebo v minulosti pořádaných akcích na havířovském Náměstí republiky.

AZ Havířov podporuje svou účastí také děti u Dona Bosca, projekty Děti samy sobě a integrované turnaje v Boccie.

Poskytoval se také finanční příspěvek Azylovému domu HANNAH Orlová. V roce 2014 se uspořádala sbírka na postiženého chlapce Petra Horáka či v roce 2015 se přispívalo Jiřímu Svojanovskému na start na MS v BOCCIE v Číně.

Tradiční je spolupráce s Domovem seniorů – středisko Helios v Havířově na projektu Mezigenerační olympiáda.

Pro děti základních a mateřských škol se pořádají exkurze, kde se dětem přibližuje zázemí K&K PNEU Arény. Hráči A-týmu chodí dětem zpříjemňovat první školní den v rámci akce S AZetem do škol, kde kromě sladkostí rozdávají dětem i volné vstupenky na zápasy mužů.

Zapomenout by se nemělo ani na náborové akce ve školkách a školách.

Každoročně nechybí ani hokejový Ples, který se těší u veřejnosti velké oblibě.

Klub se v minulosti pravidelně účastnil akce Havířov v květech, kde se prezentovali jak muži tak všechny hokejové kategorie.

Pro veřejnost se připravují rovněž akce s bohatým doprovodným programem při příležitosti představení nových dresů, provádí se Křest plakátu A-týmu nebo se slavnostně představuje nově složený tým.

Každoročně hráči A-týmu navštěvují dětská oddělení NsP Havířov, kde předávají plyšové hračky a sladkosti nemocným dětem. Hračky se v minulosti předávaly také dětskému domovu v Havířově, sdružení S.O.S. vesniček, středisku Kompas a spolu s šekem také charitnímu domu Sv. Zdislavy.

Klub spolupořádá také různé akce s partnery jako je např. Hypermarket Globus nebo Pivovar Radegast.

AZ Havířov nezapomíná ani na své bývalé hráče či funkcionáře. Ty největší osobnosti své historie oceňuje členstvím v síni slávy, jejíž členové se pravidelně setkávají.

Pro fanoušky jsou na konci každé sezony pořádány exhibiční utkání hráči A týmu.

Dnes v 18:00 | Muži
VHK Robe Vsetín