AZ Havířov

Z důvodu rozhodnutí vlády jsou od 12. do 25. října zastaveny veškeré hokejové soutěže. GASCONTROL Aréna bude pro veřejnost uzavřena.

Mimohokejové aktivity

AZ Residomo Havířov to není jenom hokej. Aktivity klubu směřují také k jiným akcím a přesahují i brány domovské Gascontrol Arény. Malí i velcí hokejisté o sobě často dávají vědět i jinak než na ledové ploše. Klub podporuje různé projekty a nadace a mnoho projektů také sám vytváří a organizuje.

Tradičně se pořádají fotbalové i tenisové turnaje (AZ Open).

Především dětem je určena akce Dětský den či Mikulášská nadílka.

Dospělí si přijdou na své na akcích jako je Den s AZetem nebo v minulosti pořádaných akcích na havířovském Náměstí republiky.

AZ Havířov podporuje svou účastí také děti u Dona Bosca, projekty Děti samy sobě a integrované turnaje v Boccie.

Poskytoval se také finanční příspěvek Azylovému domu HANNAH Orlová. V roce 2014 se uspořádala sbírka na postiženého chlapce Petra Horáka či v roce 2015 se přispívalo Jiřímu Svojanovskému na start na MS v BOCCIE v Číně.

Tradiční je spolupráce s Domovem seniorů – středisko Helios v Havířově na projektu Mezigenerační olympiáda.

Pro děti základních a mateřských škol se pořádají exkurze, kde se dětem přibližuje zázemí K&K PNEU Arény. Hráči A-týmu chodí dětem zpříjemňovat první školní den v rámci akce S AZetem do škol, kde kromě sladkostí rozdávají dětem i volné vstupenky na zápasy mužů.

Zapomenout by se nemělo ani na náborové akce ve školkách a školách.

Každoročně nechybí ani hokejový Ples, který se těší u veřejnosti velké oblibě.

Klub se v minulosti pravidelně účastnil akce Havířov v květech, kde se prezentovali jak muži tak všechny hokejové kategorie.

Pro veřejnost se připravují rovněž akce s bohatým doprovodným programem při příležitosti představení nových dresů, provádí se Křest plakátu A-týmu nebo se slavnostně představuje nově složený tým.

Každoročně hráči A-týmu navštěvují dětská oddělení NsP Havířov, kde předávají plyšové hračky a sladkosti nemocným dětem. Hračky se v minulosti předávaly také dětskému domovu v Havířově, sdružení S.O.S. vesniček, středisku Kompas a spolu s šekem také charitnímu domu Sv. Zdislavy.

Klub spolupořádá také různé akce s partnery jako je např. Hypermarket Globus nebo Pivovar Radegast.

AZ Havířov nezapomíná ani na své bývalé hráče či funkcionáře. Ty největší osobnosti své historie oceňuje členstvím v síni slávy, jejíž členové se pravidelně setkávají.

Pro fanoušky jsou na konci každé sezony pořádány exhibiční utkání hráči A týmu.

Instagram Youtube