AZ Havířov

Rozpis sezony

Systém soutěže 1. hokejová liga ČR 2019/2020

1. část:
- 16 družstev se utká dvoukolově každý s každým (30 utkání).

2. část

  • a) O pořadí v play-off:
    - družstva umístěná po 1. části na 1. - 8. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (28 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže.
  • b) O účast v předkole play-off:
    - družstva umístěná po 1. části na 9. - 16. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (28 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže.

3. část - Předkolo play-off:
- družstva umístěná po části 2a) - „O pořadí v play-off“ na 7. a 8. místě a dále družstva umístěná po části 2b) - „O účast v předkole play-off“ na 9. a 10. místě sehrají předkolo play-off na tři vítězná utkání (3-5 utkání) s tím, že družstvo umístěné na 7. místě po části 2a) - „O pořadí play-off“ se utká s družstvem umístěným po části 2b) - „O účast v předkole play-off“ na 10. místě a družstvo umístěné na 8. místě po části 2a) - „O pořadí play-off“ se utká s družstvem umístěným po části 2b) - „O účast v předkole play-off“ na 9. místě.
První, druhé a případně páté utkání se hraje u družstva postupujícího do této části soutěže z části 2a) - „O pořadí v play-off“, třetí a případně čtvrté utkání se hraje u družstva postupujícího do této části soutěže z části 2b) - „O účast v předkole play-off“. Vítězná družstva postupují do 4. části - „Play-off o vítězství v I. lize ČR“.

4. část - Play-off o vítězství v I. lize ČR:
- družstva umístěná po části 2a) - „O pořadí v play-off“ na 1. - 6. místě a dále dvě vítězná družstva z 3. části - „Předkolo play-off“, přičemž pro potřeby této části soutěže se tato družstva považují za družstva umístěná po části 2a) - „O pořadí v play-off“ na 7. a 8. místě, jejichž pořadí bude stanoveno dle čl. 417 SDŘ v případě, že se tato vítězná družstva účastnila shodně buď části 2a) - „O pořadí v play-off“ nebo části 2b) - „O účast v předkole play-off“, neúčastnila-li se postupující družstva z 3. části - „Předkolo play-off“ v 2. části téže části soutěže, bude jejich pořadí určeno tak, že za družstvo na 7. místě bude považováno to z postupujících družstev z 3. části - „Předkolo play-off“, které se účastnilo části 2a) - „O Pořadí v play-off“, a za družstvo na 8. místě bude považováno to z postupujících družstev z 3. části - „Předkolo play-off“, které se účastnilo části 2b) - „O účast v předkole play-off“, sehrají 3 kola (čtvrtfinále, semifinále, finále) play-off vždy na čtyři vítězná utkání (4-21 utkání) s tím, že pro sestavování dvojic pro všechna kola této části soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po části 2a) - „O účast v play-off“ hraje s družstvem umístěným po části 2a) - „O účast v play-off“ nejhůře, druhé nejlépe umístěné družstvo po části 2a) - „O pořadí v play-off“ s druhým nejhůře umístěným družstvem po části 2a) - „O pořadí v play-off“ atd. První, druhé, případně páté a sedmé utkání se hraje u lépe umístěného družstva po části 2a) - „O pořadí v play-off“ a třetí, čtvrté, případně šesté utkání u družstva umístěného po části 2a) - „O pořadí v play-off“ hůře.
Vítěz této části soutěže získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži Tipsport extraliga ledního hokeje pro sezónu 2020/2021.

Utkání 1. části, části 2a) - „O pořadí v play-off“ a části 2b) - „O účast v předkole play-off“ se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 odst. 1. SDŘ s tím, že není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy následuje pětiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platní zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ.

Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

Utkání 3. části - „Předkolo play-off“ s výjimkou utkání č. 1473 a č. 1474 a utkání 4. části - „Play-off o vítězství v I. lize ČR“ s výjimkou utkání č. 1491 - 1502, č. 1511 - 1516 a č. 1521 - 1523 se hrají do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se po osmnáctiminutové přestávce s úpravou hrací plochy dvacetiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a pěti hráči v poli, družstva si před prodloužením mění strany. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ s tím, že brankáři hájí stejnou branku jako ve třetí třetině (výjimka z čl. 407 písm. c/ SDŘ).

Utkání 3. části - „Předkolo play-off“ č. 1473 a č. 1474 a utkání 4. části - „Play-off o vítězství v I. lize ČR“ č. 1491 - 1502, č. 1511 - 1516 a č. 1521 - 1523 se hrají do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se po osmnáctiminutové přestávce s úpravou hrací plochy dvacetiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a pěti hráči v poli, družstva si před prodloužením mění strany. Nepadne-li branka v prodloužení, následuje po osmnáctiminutové přestávce s úpravou hrací plochy další dvacetiminutové prodloužení, přičemž tento systém se opakuje až do doby, kdy jedním z družstev dojde k dosažení gólu. Družstva si před každým prodloužením mění strany. Družstvo, které dosáhne gólu, je vítězem utkání.

Kompletní rozpis utkání základní části soutěže i play-off si můžete stáhnout ZDE.

Technické normy soutěže si můžete stáhnout ZDE.

Instagram Youtube