Rozpis sezony

Systém soutěže 2. liga ČR 2024/2025

Systém soutěže a technické normy je ZDE.

Kompletní rozpis 2. ligy je ZDE.

Do 2. Ligy v sezóně 2024/2025 nastoupí 27 týmů, 14 družstev ve skupině Západ a 13 klubů ve skupině Východ. Do skupiny Východ spadá i AZet.

Průběh soutěže je rozdělen do tří částí. V základní části se týmy ze západní skupiny utkaní tříkolově každý s každým v celkem 39 utkáních. Ve východní skupině se v základní části odehraje celkem 24 zápasů, každý se s každým potká dvoukolově.

Novinkou pro sezónu 24/25 je ve východní skupině nadstavbová část. Tu bude letos hrát pouze skupina Východ. Po skončení základní části východní skupiny se tabulka rozdělí na dvě části. V nadstavbové skupině "A" bude prvních sedm nejlepších týmů základní části, ve skupině "B" týmy na 8. - 13. místě. Do vyřazovacích bojů tak automaticky postupují všichni účastníci skupiny "A", zatímco ze skupiny "B" postupuje pouze jediný tým.

Play-off bude probíhat stejně jako v předešlé sezóně. Tudíž v osmifinále a čtvrtfinále se setkají týmy ze stejné skupiny, na střet mezi skupinami dojde až v semifinále. Vítězové svých semifinálových sérií se utkají proti sobě ve finále. Osmifinále a čtvrtfinále jsou hraná na 3 vítězné zápasy, semifinále a finále na 4 vítězná utkání. Mění se ale systém prodloužení v play-off. V osmifinále a čtvrtfinále se po nerozhodné základní hrací době bude hrát dvacetiminutové prodloužení. Pokud nerozhodne ani to, rozhodnou nájezdy. Stejný systém platí i pro 1. - 4. zápas semifinále a finále, ale v 5. - 7. zápase se bude hrát do rozhodnutí. To znamená, že se bude hrát dvacetiminutové prodloužení a pokud se v něm nerozhodne o vítězi, nastává po patnáctiminutové pauze další prodloužení, a takto se to opakuje, dokud nepadne gól, který by rozhodl o vítězi. Vítěz 2. ligy pak automaticky postupuje do Maxa ligy.

O setrvání v 2. lize budou mezi sebou bojovat poslední celek z nadstavbové skupiny "B" z východu a poslední tým tabulky základní části skupiny Západ. Tyto dva kluby mezi sebou odehrají sérii play-down, která bude hraná na 2 vítězná utkání. Tým, který sérii vyhraje, zůstává v 2. lize i pro další sezónu. Tým, který sérii prohrál se s 2. ligou bude muset rozloučit a nacházející sezónu stráví v Krajské lize mužů.