AZ Havířov

Od úterního přípravného zápasu se Vsetínem je možnost ve Fanshopu vyměňovat vouchery permanentek za plastové karty. Platí pro permanentky zakoupené do 12. 8.
Prodej permanentek na další sezonu probíhá online (odkaz ZDE) nebo ve Fanshopu na stadionu (každou středu od 13h do 18h). Podrobnosti v článku ZDE.

Gascontrol Aréna (Víceúčelová hala)

Základní informace

Název: Gascontrol Aréna (Víceúčelová hala)
Adresa: Těšínská 2, Havířov - Podlesí, 736 01
Kapacita: 5 100 míst (vše k sezení)
Rozměry ledové plochy 58 x 28,5 m

Historie

Havířovský zimní stadion (původní název haly) byl otevřen 13. 11. 1968 druholigovým hokejovým zápasem mezi AZ Havířov a Duklou Hodonín (2:3). Tomuto zahajovacímu utkání přihlíželo 3 500 diváků. V současné době má Gascontrol Aréna (toto pojmenování nese víceúčelová hala od r. 2017) kapacitu 5 100 míst k sezení, ale v dobách minulých byla kapacita mnohem vyšší. Jednalo se o 7 000 míst (5 650 k sezení, 1 350 na stání). I přesto byla maximální kapacita překonána hned dvakrát. V sezoně 1993/94 přihlíželo zápasům s Ústí nad Labem a Vsetínem neuvěřitelných 7 100 diváků! Divácká kapacita havířovského hokejového stánku byla (v souvislosti přechodem do nejvyšší hokejové soutěže v r. 1999) zredukována na současný stav 5.100 sedících diváků. 

V Havířovské Gascontrol Aréně se v minulosti konalo hned několik významných mezinárodních akcí. ME ve vzpírání (1978), ME v basketbalu mužů (1981), ME v ledním hokeji žen (1991) a spoustu další republikových akcí. Z kulturních vystoupení jmenujme např. bruslařskou show Hollyday on Ice, a dále v polovině 80. let vystoupení Eltona Johna, v letech devadesátých pak koncert brazilské metalové skupiny Sepultura, či vystoupení Alexandrovců v r. 2015. V hale vystoupili i přední čeští interpreti Karel Gott, Helena Vondráčková nebo Lucie Bílá.

Pohled diváka

Hokejový chrám AZetu Havířov je jedinečná architektonická stavba, která každého na první pohled upoutá, a to především zevnitř. Tribuny jsou postaveny tak, aby byl z každého místa na „zimáku“ ideální výhled. To je zajištěno strmostí tribun, díky níž mají návštěvníci možnost sledovat hokej, v případě potřeby, i z dost velké výšky.

Hlediště haly je rozděleno do 3 sektorů. Tribuna C se nachází za brankou, kterou hájí v první třetině brankář domácího celku. Tato tribuna je menší a neposkytuje tolik prostoru jako tribuny ostatní. Za touto tribunou jsou umístěny kanceláře a VIP prostor. V této části arény nalezneme i fans-shop a vrátnici.

Tribuna A na podélné straně hrací plochy nad trestnými lavicemi je, co se týče divácké návštěvnosti, v posledních letech nejvíce obsazovaná. V tomto sektoru, při pohledu z ledu na pravé straně „úřaduje“ domácí kotel, o kousek vedle je sektor fanouškovské skupiny Rumboys Havířov. Na této tribuně se během posledních 3 sezón vytváří i celotribunové choreografie.

Na protější podélné straně nad střídačkami se nachází tribuna B. Na této straně stadionu nalezneme místo pro PRESS, to se nachází úplně nahoře, pod střechou haly v prostřední části. Kousek od vrátnice nalezneme i bufet Gól, který je zabudován pod tribunou. Za brankou hostů je stěna, na které je umístěna světelná tabule, v rohu pod ní vyjíždí rolba.

Havířovská Gascontrol Aréna to není jen interiér, ale i venkovní prostory nabízející během zápasů stánky s občerstvením (na každé straně haly jedno). 

V hale je zabudováno nové úsporné osvětlení, o kvalitu ledu se stará špičková rolba Olympia Icebear electric, poháněná elektromotorem a vybavená technologií seřezávání ledu pomoci laserového navádění.

Možná není havířovská hala ta nejlepší stavba v Republice, ale má svoji originalitu a především výbornou akustiku. Každý fanoušek si zde může užít jedinečnou atmosféru hokejových zápasů.

Burácející tribuny, množství lidí, emoce a dobrý výhled – to vše nabízí havířovská Gascontrol Aréna!

Umístění haly

Gascontrol Aréna (Víceúčelová hala) se nachází ve východní části Havířova u autobusového nádraží, v blízkosti supermarketu Kaufland a OC Rotunda. Halu provozuje příspěvková organizace města Havířov Správa sportovních a rekreačních zařízení - www.ssrz.cz, u které je možné sjednat pronájem ledové plochy.

Instagram Youtube
×
Dnes v 18:00 | Muži
AZ Havířov
VHK Robe Vsetín