AZet venku neuspěl, série je tak nerozhodná 1:1

David Motloch | 01.03.2012

Proti Havířovu dnes nastoupil zcela jiný tým a to se v zápase potvrdilo. Prostějov využil domácího prostředí k tomu, aby se série vrátila do Havířova za nerozhodného stavu 1:1. Domácí se v 9. minutě zásluhou Petra Doseděla dostali do vedení a tato branka byla později označena za vítěznou. AZet korigoval stav ve druhé třetině, když se do úniku dostal Jan Daneček. To byla bohužel jediná úspěšná akce Havířova, který ve zbytku zápasu nedokázal dobře hrajícího soupeře překonat. Vzhledem k tomu, že prostějovští se ve zbytku utkání dokázali prosadit ještě celkem čtyřikrát, vyhráli celkem jednoznačně 5:1.

2. liga východ - 0.kolo čt 1.3.
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
5:1
(1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Doseděl (Ševčík), 33. Čuřík (Smejkal, Černý), 39. Smejkal (Čuřík, Kolibár), 43. Černý (Šebek, Osina), 48. Ševčík (Žajgla) - 38. Daneček J. (Říčka). Rozhodčí: Doležal - Lukš, Musil. Vyloučení: 7:9 navíc Balčík a Prokop 5 + KO. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2663. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes - Stejskal, Duba, Smejkal, Meidl, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Ševčík, Stráněl, Berčák, Mikšovský.
AZ Havířov: Vrba - Prokop, Rimmel, Krisl, Balčík, Machálek, Zientek L., Zientek M., Lhotský, Pechanec, Maruna, Sztefek, Potočný, Daneček, Říčka, Klimša, Brezani, Kraft, Stránský, Pavlas.
Do druhého semifinále vlétli Jestřábi s velkou vervou a jak předpovídal trenér hostů byli opravdu jiným mužstvem, než které se předvedlo na ledě Havířova. V první třetině Hanáci jasně dominovali, dobře kombinovali a vypracovali si bezpočet šancí, ujala se však pouze ta z deváté minuty, kdy se v přesilovce střelou od modré prosadil obránce Petr Doseděl.

Hru ve druhé třetině ovlivnila častá vyloučení havířovských hokejistů, kteří se mimo jiných dopustili i dvou faulů, po kterých byli provinilci vykázáni do šaten. Hosté se nedokázali vyrovnat s přísným metrem hlavního arbitra zápasu a domácí toho v polovině utkání využili k navýšení svého náskoku na 2:0. V pětiminutové přesilovce se dorážkou Smejkalova projektilu zapsal mezi střelce Jakub Čuřík.

Docela neobvyklá situace nastala pět minut před koncem druhé části, když havířovské mužstvo obdrželo druhý pětiminutový trest v jednom zápase. Hostům se ale povedl husarský kousek, Jan Daneček ve vlastním oslabení dostal pas do samostatného úniku, který s notnou dávkou štěstí proměnil. Havířov se tímto momentem mohl dostat zpět do hry, ovšem velmi brzy přišla odpověď od hole Filipa Smejkala, který skóroval z podobné situace, jako předchozí prostějovský střelec Čuřík.

V úvodu závěrečné části chtěli hráči Havířova zápas ještě zdramatizovat, ale prostějovské mužstvo uklidnil gól Michala Černého na 4:1 a osudu utkání se tak zdálo býti rozhodnuto. AZ se však ukázal jako houževnatý tým, který se jen tak nevzdává a stále se tlačil do útoku a vytvořil si několik šancí, pokaždé však výborně zasáhl brankář Sedlář.

Nezdolnost Havířova platila i po dalším gólu Prostějova, tentokrát z hokejky Robina Ševčíka. V závěrečných minutách mohl slušně zaplněný stadion vidět i několik boxerských soubojů, skóre 5:1 se už ovšem nijak neměnilo.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Na utkání jsme se lépe připravili, něco jsme klukům řekli, probrali to. Myslím si, že dneska to bylo od první minuty úplně jiné než v tom Havířově. Mohli jsme složit kompletní mužstvo, na rozdíl od úterý, kdy se nám to začalo už od začátku rozpadlo. Využili jsme tři přesilovky, což rozhodlo. Dneska jsme se dobře drželi na puku, dokázali jsme si to dávat dobře do kombinace. Na rozdíl od toho prvního zápasu. To hráče povzbudí a mají potom úplně jinou pohodu.

Jan Daneček (trenér Havířova): Utkání ovlivnilo chybné rozhodnutí rozhodčích, kteří vyloučili Stránského do konce zápasu. Faul to podle mne na 5 minut nebyl. Poté to zvedlo emoce a tím jsme si prohráli utkání. Dostali jsme další trest a také následnou třetí branku, která rozhodla o osudu zápasu. Nesvádím vinu na rozhodčího, my jsme si to dneska prohráli tím, že jsme se nevyrovnali s faktem, že jsou zápasy ve, kterých rozhodčí domácímu mužstvu přidá. V úterý u nás Prostějov nehrál vůbec nic, tady hrál hokej. Samozřejmě to ovlivnilo hodně těch přesilovek, ale u nás byli úplně marní. Dneska proti nám hrálo jiné mužstvo. Doufáme, že doma vyhrajeme. Ten druhý zápas tady k tomu přistoupíme jinak a postoupíme do finále.