AZet veze z Nového Jičína vítězství

Tomáš Vlček | 29.01.2011

Druhý zápas na ledě soupeře v tomto týdnu sehráli borci AZetu ještě lépe než ten předchozí. Zatímco ve středu v Přerově vyhráli na samostatné nájezdy, dnes v Novém Jičíně o svém vítězství rozhodli již v normální hrací době. V utkání vedli po dvou slepených gólech od 14. min., a i když domácí ve druhé třetině vyrovnali, na počátku třetiny třetí si AZet vzal vedení zpět. To navíc v poslední minutě potvrdil dalšími dvěma zásahy a nakonec tak vyhrál 5:2.

2. liga východ - 36.kolo so 29.1.18:00
HC Nový Jičín - AZ Havířov
2:5
(0:2, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 21. Macháček (Zedník, Skaloš), 33. Andrýsek (Horák, Macháček) - 14. Sztefek (Stránský, Krisl), 14. Říčka (Vydra), 43. Říčka, 60. Maruna (Říčka, Najdek), 60. Krisl (Stránský, Doczy). Vyloučení: 6:6 + Prokop (Hav) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
HC Nový Jičín: Šrámek - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Chvostek F., Slavík - Skaloš, Macháček, Zedník - Gebauer, Pavlačka, Chvostek M. - Částečka J., Toman, Tomášek
AZ Havířov: Vrba - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Doczy - Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Pavlas, Říčka, Vydra, Daneček J.

Utkání začalo velmi svižně a obě mužstva také dostala v první pětiminutovce šanci zahrát si přesilovku. Obě zůstaly i přes šance nevyužity ale AZet si postupně výbornou hrou začal vytvářet převahu a další šance. Nejprve sice neuspěli Klimša a dvakrát Jan Daneček, ale když dostal Havířov od 13. min. možnost podruhé hrát přesilovku, podařilo se Michalu Sztefkovi tečovat střelu Víta Stránského tak šikovně, že z toho byl vedoucí gól. Pak uplynulo pouze 17 vteřin a Robert Říčka po přihrávce Karla Vydry podruhé prostřelil domácího gólmana Šrámka. Tyto dva slepené góly domácí viditelně zmrazily a trvalo několik minut než se vzpamatovali. Naštěstí pro AZet byl v největší novojičínské šanci pozorný Adam Vrba a tak proti němu Pavlačka v 16. min. neuspěl. Domácím pak v závěru třetiny vůbec nevyšla ani jejich druhá přesilovka, a tak se šlo do šaten za dvougólového vedení Havířova.

Nástup do prostřední části hry však měli domácí skvělý a už po 40 vteřinách ho korunovali brankou svého kapitána Petra Macháčka. Oba týmy se poté očividně soustředily více na obranu a tak šancí bylo pomálu, ale ta havířovská ze 27. min., zakončená střelou Maruny a skvělým zákrokem Šrámka jistě stojí za zmínku. AZet měl, při jinak celkem vyrovnané hře, více šancí a pomoci mu měla ještě i nadějná přesilová situace, když domácí Horák dostal trest 2+2 min. Jenže domácí se celkem s přehledem ubránili a navíc i oni využili svou přesilovku. Na konci 33. min. se prosadil zblízka Andrýsek a bylo to 2:2. Tato branka spustila výrazně ofenzivněji hranou část utkání, ale přes šance na obou stranách už diváci do druhé sirény gól neviděli. Blíže k němu měli domácí, protože Toman najížděl ve 40. min. na havířovskou branku zcela sám, ale Adam Vrba se opět ukázal mužem na svém místě.

Tak jak vyšel úvod druhé třetiny domácím, vyšel začátek třetiny Havířovu. Po 125 vteřinách totiž Robert Říčka svým důrazem a druhým gólem v utkání opět zajistil vedení pro AZet – 3:2. Domácí zareagovali zvýšeným ofenzivním úsilím, ale i přes šance Chvostka či Gebauera zůstal Vrba nepřekonán. AZet se v této části utkání soustředil hlavně na pečlivé bránění, ale hrozil i z nebezpečných protiútoků. Největší příležitost na zvýšení náskoku měl na své hokejce Michal Sztefek, ale ve výborné pozici branku přestřelil. Protože se novojičínským vyrovnat nepodařilo sáhli v poslední minutě k mimořádnému prostředku – hře bez brankáře. Jenže i na to měl Havířov odpověď. Prázdnou branku trefil rychlík Jan Maruna a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Přesto to nebyla poslední změna skóre, protože 10 vteřin před koncem zklamaný domácí tým dorazil ještě pátou brankou Jiří Krisl.

Vítězství na ledě nepříjemného soupeře znamená nejen zisk dalších tří bodů do tabulky, ale také přiblížení se na jeden bod druhé příčce. V dalším utkání čeká ve středu AZet soupeř nejsilnější – suverén letošní druhé ligy ŠUMPERK.