Pro oslavence Marunu i Potočného jsou nejdůležitější 3 body

30.01.2011 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Sobotní utkání v Novém jičíně bylo zajímavé mimo jiné tím, že hned 2 hráči slavili narozeniny - Jan Maruna, kterému bylo v pátek 22 let a Martin Potočný, jehož 37. narozeniny připadly přímo na sobotu. S oběma hráči jsem si krátce popovídal v průběhu zápasu.

Nejprve s Janem MARUNOU:

Gratuluji ke včejším narozeninám a přeji Ti, abys je oslavil třeba hattrikem...

Díky, díky. Hattrik by být nemusel, důležité jsou tři body.

Cítíš se před zápasem dobře? Myslíš, že dnes vyhrajete?

Cítím se dobře a vyhrát musíme, už jenom kvůli těm lidem, co za náma přijeli.

V pátek jsem se byl podívat na trénink, viděl jsem soutěž o dřeváka(hraje se tak, že všichni jezdí na brankáře a poslední, kdo nedá gól, je dřevák-poz.red.), kdo bývá nejčastěji dřevákem?

To je rovnoměrné, každý už byl dřevákem, i já. Tomu se nikdo nevyhne.

Gratulaci před třetí třetinou dostal i kmet Martin POTOČNÝ:

Gratuluji k narozeninám, jako dárek bys sis mohl nadělit 3 góly a vyhraný zápas..

Děkuju. Mně stačí, když vyhrajeme.

Vedli jste 2:0, teď po druhé třetině je to 2:2, myslíš, že nakonec vyhrajete?

Musíme, druhou třetinu jsme zaspali, ale teď musíme rozhodnout a pak to společně oslavíme.

Nakonec to dopalo, tak, jak všichni čekali, tedy vítězstvím Azetu, Honza Maruna jako bonbónek pečetil výhru gólem do prázdné branky a mohly začít oslavy. Na oslavě v Havířově se sešli hráči s fanoušky, Martin Potočný obdržel "důchodcovskou" nákupní tašku na kolečkách a Honza Maruna keramický korbel na pivo s nápisem "U piva jsem pánem já". Od fanoušků pak oba obdrželi tričko s nápisem "My jsme havířovská zvěř."