V sobotu další zápas na soupeřově hřišti - tentokrát zajíždíme do Nového Jičína

29.01.2011 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Druhá liga má v lednu velmi na spěch a tak v sobotu 29. 1. v rychlém sledu nabízí své další zápasové kolo. AZet v něm už potřetí během tří týdnů změří své síly s nebezpečným a nepříjemným soupeřem - HC Nový Jičín.

V předchozích utkáních si oba týmy podržely ve vzájemných soubojích domácí neporazitelnost, i když nutno přiznat, že zatím co jičínští doma vyhráli poměrně přesvědčivě 6:2, zápasy v Havířově tak jednoznačné nebyly. Říjnové vítězství AZetu 3:1 bylo dílem především dvou využitých přesilovek v poslední desetiminutovce, a i lednové drama 7:5, rozhodl AZet až třemi brankami v poslední třetině, když v průběhu zápasu prohrával už o dva góly.

A jak na tom jsou oba soupeři pře sobotním utkáním? Novojičínští od výhry nad AZetem v následujících zápasech vyhráli jen jednou, a to 3:1 v Přerově. Ze zbývajících čtyř utkání odešli poraženi, ale nutno říct, že s výjimkou utkání s vedoucím Šumperkem v posledním kole (1:7), to byly prohry velmi těsné. Podcenit tedy tohoto soupeře z hlediska jeho posledních výsledků by jistě nebylo dobré.

Pozor si budeme muset dávat zejména na velmi produktivní útočníky Vrdlovce (15+25), Macháčka (19+ 14), Pavlačku (10+22) či Gebauera (17+11), ale také na skvěle hrající obránce Hrušku (5+20) a Horáka (5+10). Silnou zbraní družina trenéra Petra Kneblíka jsou přesilovky, o čemž už se AZet v Novém Jičíně jednou přesvědčil. Kromě tradiční bojovnosti si tak naši hráči musí na cestu přibalit i disciplínu, aby domácím nedovolili tuto činnost příliš rozvinout.

AZet si po středečním vítězství 3:2 na SN v Přerově upevnil třetí místo v tabulce, ale především po více než měsíci přivezl body z venkovního zápasu. Jak moc to pomůže hráčům v sobotním utkání se teprve uvidí, nicméně jisté je, že do Nového Jičín opět jedou se snahou předvést kvalitní výkon a s maximálním nasazením bojovat o další mistrovské body. Jak se to družině vedené Janem Danečkem st. podaří, to uvidíme už v sobotu od 18:00.

Sestavy mužstev v posledním odehraném utkání:

HC AZ Havířov: Daneček L.- Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Vydra, Doczy - Maruna, Najdek, Klimša - Stránský, Potočný, Sztefek - Pavlas, Říčka, Pechanec - Mach

HC Nový Jičín: Šrámek - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Skaloš, Macháček, Částečka J. - Zedník, Pavlačka, Chvostek M. - Chvostek F., Toman, Tomášek

Přehled ostatních zápasů 36. kola:

LHK Jestřábi Prostějov - Salith Šumperk, HC Zubr Přerov - HC Orlová, HC Frýdek Místek - HC Slezan Opava, VSK Technika Brno - SHK Hodonín, HC Břeclav - HC Bobři Valašské Meziříčí.