Nový Jičín rozhodl o svém vítězství v přesilovkách

Tomáš Vlček | 08.01.2011

K poslednímu utkání základní části 2. ligy zajížděli dnes hráči AZetu na led průběžně 5. týmu soutěže TJ Nový Jičín. V zápase ovlivněném častými vyloučeními, AZet od počátku tahal výsledkově za kratší konec a přes snahu zvrátit skóre na svou stranu, tentokrát proti dobře hrajícímu domácímu týmu neuspěl. Na odvetu mají šanci naši borci již za 4 dny, neboť ve středu přivítají stejného soupeře na svém ledě v 1. kole nástavbové části.

2. liga východ - 30.kolo so 8.1.18:00
HC Nový Jičín - AZ Havířov
6:2
(1:0, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Zedník, 22. Vrdlovec (Hruška, Pavlačka), 33. Pelikán (Vrdlovec, Gebauer), 46. Horák (Zedník, Macháček), 53. Macháček (Skaloš, Horák), 59. Gebauer (Vrdlovec, Macháček) - 28. Daneček J. (Pavlas), 35. Zientek L. (Najdek). Vyloučení: 7:14, navíc Slavík (NJ) a Balčík (HAV) 10 min. OT. Využití: 5:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2.
HC Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Horák, Pelikán, Hruška, Gulda, Slavík - Skaloš, Macháček, Zedník - Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec - Štěpják, Toman, Tomášek
AZ Havířov: Vrba - Vydra, Prokop, Zientek L., Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Jindřich - Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Vydra, Sztefek, Říčka, Daneček J., Pavlas

Utkání v Novém Jičíně přitom pro AZet nezačalo vůbec špatně. Domácí opakovaně přehnali svou snahu a důraz v osobních soubojích a rozhodčí to oceňoval vyloučeními. Jenže Havířov nejen že přesilovky nevyužil, naopak v 7. min. po chybě brankáře Adama Vrby dokonce ve dvojnásobné výhodě, prohrával, když domácí Zedník neměl problém trefit prázdnou branku. Tato situace výrazně poznamenala hru v následujících minutách. Domácí se zvedli, zato AZet sice ubránil přesilovku, ale směrem dopředu moc nebezpečný nebyl. Do konce 1. třetiny už nakonec diváci viděli jen další neúspěšnou přesilovku domácích a pár náznaků šancí na obou stranách.

Začátek druhé části hry přinesl výraznou změnu dosavadního vývoje. Další oslabení už totiž ve 22. min. po 13 vteřinách AZet zaplatil brankou, když se prosadil Vrdlovec. Novojičínské to výrazně povzbudilo a Adam Vrba se měl několikrát co ohánět. Až ve 25. min. ohrozili hosté branku domácího gólmana Šrámka, ale ten proti střele Roberta Říčky zasáhl skvěle lapačkou. O tři minuty později už měl ale méně štěstí. To si doléčený navrátilec Jan Daneček dojel ke své vlastní vyražené střele a dorážkou zajistil snížení na 1:2. Hra poté získala na spádu, šance se střídaly na obou stranách, ale důraz havířovských začal rozhodčí stále více trestat přísnými vyloučeními. Ve 33. min., při hře 5 na 3, domácí znovu získali dvoubrankový náskok, když se trefil Pelikán. Ale už za 2 min., rovněž v přesilovce, se po přihrávce Roberta Najdka prosadil obránce Lukáš Zientek a AZet se znovu dostal o těsného kontaktu - 2:3. Ve zbytku prostřední části hry diváci branku už neviděli i když šance Jičína (Slavík, Hruška a zejména sólo Vrdlovce) i Havířova (2x Maruna), neskončily v síti jen díky precizním zákrokům obou gólmanů.

Závěrečnou část hry pojal hlavní sudí Škrobák jako své one man show. Během tří minut poslal na trestnou lavici tři havířovské hráče a i přes statečný odpor AZetu domácí nakonec přesilovku na počátku 46. min. Horákem využili – 4:2. Havířovští bojovníci však nesložili zbraně a nebýt toho, že Jan Maruna o chvíli později netrefil poloodkrytou bránu, mohl být další průběh zápasu ještě dramatičtější. Jenže se tak nestalo a v poslední desetiminutovce se navíc ještě zopakovala dnes už poněkolikáté stejná situace. Novojičínští dostali možnost hrát přesilovky a v 53. a pak ještě i 59. min. je využili. Branky Macháčka a Gebauera, tak uzavřely konečné skóre na 6:2.

Tento výsledek jak už bylo napsáno výše znamená, že Nový Jičín si nejenom zajistil 5. místem pozici v první šestce (AZet měl svou druhou pozici již jistou), ale také že se už za 4 dny stane prvním soupeřem AZetu v nástavbové části soutěže. Takže se ve středu v 18:00 přijďte podívat v co největším počtu na kvalitního soupeře a povzbudit naše borce v odvetě za dnešní prohru.