Starší dorost Azetu podlehl Zlínu a prohrává 1:0

Petr Miklas | 21.03.2011

H A V Í Ř O V - Starší dorostenci vstoupili do zápasu aktivně a po první třetině vedli 2:0 po brankách Juhásze a Diviše. Ve druhé třetině se Zlínu podařilo vyrovnat, když Buchta využil přesilovku a po něm se prosadil Sekerka. Přesto odcházeli domácí hráči do kabiny i podruhé spokojení, protože jim vedení vrátil Kasperlík. Třetí třetina se Zlínu nadmíru povedla a třemi góly otočil zápas. Nejprve Kovařík vyrovnal, po něm Papežík poslal Zlínské do vedení a nakonec pečetil gólem do prázdné branky výhru hostí Hrazdíra a ukončil tak snahu domácích o vyrovnání při power-play. Hosté tak vedou v sérii hrané na dva vítězné zápasy 1:0. Série pokračuje ve středu ve Zlíně.

Extraliga staršího dorostu - 0.kolo po 21.3.18:00
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
3:5
(2:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Juhász (Diviš), 19. Diviš (Křibík), 38. Kasperlík (Suchý) - 27. Buchta (Sedláček), 37. Sekerka (Hrazdíra, Jurík), 45. Kovařík (Janota,Buchta]), 47. Papežík (Tomeček), 60. Hrazdíra (Sekerka). Rozhodčí: Šír - Jureček,Rychlý. Vyloučení: 2;3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 2:0,2:2,3:2,3:5.
AZ Havířov: Tomšů - Szewieczek, Bureš, Deutsch, Kostelník, Ryška, Čintala, Graca, Pastrňák, Suchý, Kasperlík, Pasker, Křibík, Patrman, Glos, Juhász, Vyčesaný, Školoud, Diviš
PSG Berani Zlín: Rozum - Buchta, Řezáč, Tomeček, Strojil, Papežík, Janota, Macharáček, Urbanec, Kovařík, Galuška, Burša, Skočík, Matula, Jurík, Sekerka, Popelka, Hrazdíra, Sedláček, Doležálek, Vaculín

Domácí nasadili od začátku aktivní forčeking, kterým dostali hosty pod tlak a už ve 3. minutě se dostali do vedení zásluhou nahrávajícího Diviše a nadvakrát střílejícího Juhásze. O dvě minuty později měl obrovskou šanci hostující Kovařík, ale Tomšů jeho bombu vyrazil. Obrovská šance přišla i na druhé straně - Kasperlík se prodral před Rozuma, jenže jeho blafák těsně minul levou tyč odkryté branky. Poté přebírali iniciativu Zlínští, v 8.minutě si slibné příležitosti vytvořil útok hostí Buršák-Skočík-Matula, avšak Tomšů si se všemi jejich pokusy poradil. V polovině první třetiny měli domácí výhodu přesilové hry, ale sehráli ji bídně, minutu jim trvalo dostat se do pásma a za celou dobu ani jednou nevystřelili. Ubráněná přesilovka hosty povzbudila a tak jsme mohli vidět obrovský tlak Zlína. V 16. minutě si Skočík s Matulou vytvořili velmi dobré příležitost, poté následovaly střely od modré a roj dorážek, ale Tomšů vše pochytal. Když začal Zlín pomalu, ale jistě přebírat otěže zápasu a byl blízko vyrovnání, udeřilo na druhé straně - po Křibíkově přihrávce se dostal sám před Rozuma Diviš a po blafáku do forhendu zavěsil pod víko. První třetina tak skončila 2:0 pro Azet.

Do druhé třetiny si Havířov přenesl přesilovku ze závěru první části, sehrál ji lépe, ale ani přes obrovskou šanci Juhásze s Divišem, kteří jeli 2 na 1, ji nevyužil. Juhász se rozhodl střílet a těsně minul levou tyč . Ve 23.minutě byl Zlín velmi blízko snížení - Burša byl sám před domácím gólmanem, ten jeho střelu vyrazil a následná dorážka Skočíka minula odkrytou branku. Kontaktní branku hosté vstřelili ve 27. minutě, když přesilovkovou kombinaci zakončil přesně Buchta, přihrával mu Sedláček. Následovala snaha hostí o vyrovnání, ale Havířov byl v obraně pozorný a dlouho tlaku Zlína odolával. Nakonec se hostům domácí obranu překonat podařilo, když si ze druhé vlny najel Sekerka a střelou do levého horního rohu vyrovnal, asistence si připsali Hrazdíra a Jurík. Domácí odpověď přišla za necelou minutu, když se dostali do přečíslení 3 na 1, Suchý nahrál Kasperlíkovi, který blafákem mezi Rozumovy betony vrátil Azetu vedení. Hosté měli čtyři minuty před koncem druhé části přesilovku, kterou se jim však využít nepodařilo, a tak začínala třetí třetina za stavu 3:2 pro domácí.

Tu Zlín začal velmi aktivně, domácí obrana však hostující hráče do šancí nepouštěla. Naopak, do velmi dobré šance se dostal domácí Glos, vybruslil před Rozuma a snažil se bekendem protlačit puk za jeho záda, ale Rozum udržel hosty na dostřel. A již za necelé dvě minuty Janota vysunul do samostatného úniku Kovaříka, ten se bekendovým blafákem vyhnul vyjetému Tomšů a vyrovnal. Za další dvě minuty už hosté zápas otočili - po závaru před domácí brankou se nejlíp zorientoval Papežík a překonal Tomšů počtvrté, asistenci si připsal Tomeček. Havířovští se však nehodlali vzdát a dokázali si vytvořit obrovské šance - po Kasperlíkově přihrávce Čintala, poté krásnou akci předvedl Pastrňák, Rozum obě střely jen vyrazil, ale nikdo nebyl připraven dorážet. V 56. minutě zvonila po Kasperlíkově ráně tyč! Domácí střelec se již radoval, hosté byli pod obrovským tlakem a necelé 4 minuty před koncem třetiny se museli bránit v oslabení. Přesilovka domácím paradoxně uškodilla, Zlín mohl vyhazovat a Havířovští si nevytvořili pořádnou šanci. Minuta a půl zbývala do třetí sireny, když si trenéři Azetu vzali oddechový čas. Rozhodli se zkusit hru bez brankáře, ale ze závaru branku nevytěžili, naopak hosté zachytili rozehrávku domácích a Hrazdíra přidal po přihrávce Sekerky pátou branku Zlína.

Série se tak stěhuje do Zlína, kde mají domácí dvě šance postoupit do čtvrtfinále. První ve středu. Azet ale udělá maximum, aby si sezonu prodloužil a ze Zlína si přivezl postup.

Stanislav Sztefek (AZ Havířov):

Utkání jsme začali velice dobře, dostali jsme soupeře pod tlak, čímž jsme si získali vedení dva nula. Ve druhé třetině jsme přestali hrát naši hru, soupeř převzal iniciativu a srovnal na dva dva. Nám se ještě podařilo dostat do vedení, ale soupeř to po našich chybách ve třetí třetině otočil. My jsme ještě měli šaance, ale chybělo štěstíčko, trefili jsme tyč, břevno, netrefili prázdnou branku. My to chceme ve Zlíně otočit, věřím, že kluci pro to udělají maximum.

Miroslav Pagáč (Zlín):

Bylo to velice pěkné utkání, bylo tam od začátku úžasné nasazení z obou stran. V první třetině jsme udělali chybičky, ze kterých jsme dostali dva góly, ve druhé třetině se nám podařilo vyrovnat, i když jsme po další chybě dostali třetí gól. Ve třetí třetině jsme měli víc sil a byli hokejovější, domácí po našem vyrovnání znervózněli a my jsme toho dokázali využít.