FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

Starší dorost přišel o tři body 11 vteřin před koncem

Libor Gavlas | 17.10.2010

Dorostenci skvěle otočili zápas se Zlínem, o výhru je připravila branka jedenáct vteřin před koncem.

Extraliga staršího dorostu - 15.kolo so 16.10.
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
5:6sn
(1:2,2:2,2:1-0:0)
Branky a nahrávky: 14. Školoud (Bureš, Pasker), 35. Kasperlík (Kostelník), 39. Suchý (Pasker, Kasperlík), 57. Juhász (Křibík), 58. Kasperlík (Suchý, Pasker) - 1. Vaculín (Sekerka, Popelka), 16. Burša (TS), 26. Sekerka (Popelka), 28. Jurík (Hrazdíra), 60. Skočík (Burša, Papežík), 65. Hrazdíra (SN). Rozhodčí: Libiger - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:4,5:4.5:5.
AZ Havířov: Tomšů - Kuchař, Patrman, Szewieczek, Bureš, Deutsch, Kostelník, Čintala - Suchý, Kasperlík, Pasker, Křibík, Juhász, Vyčesaný, Školoud, Glos, Diviš
PSG Berani Zlín: Rozum - Buchta, Tomeček, Strojil, Papežík, Skočík, Pudelka, Macharáček, Urbanec - Galuška, Mika, Burša, Popelka, Jurík, Sekerka, MAtula, Hrazdíra, Sedláček, Vaculín
Ani Alfréd Hitchcock by nevymyslel lepší zápletku dnešního duelu. Hosté se dostali do vedení již v první minutě zásluhou Vaculína. Domácí sice ještě reagovali zásluhou trefy Školouda, jenže hosté ještě do konce první třetiny kontrovali Buršou, který proměnil trestné střílení nařízené po faulu Kuchaře - 1:2. Ve druhé třetině hosté odskočili až na rozdíl tří branek. Toto měli na svědomí Sekerka s Juríkem. S domácími to vypadalo zle nedobře, leč ještě do konce třetiny dvakrát skórovali a snížili tak na rozdíl jediné branky. Úspěšnými střelci byli Kasperlík a Suchý - 3:4. Domácí se nechtěli vzdát a chtěli se pokusit výsledek otočit. Pomoct jim k tomu měla dlouhá přesilovka 5 na 3 hned v úvodu třetí části. Bohužel domácí touto výhodou pohrdli a museli tak i nadále bušit do připravené obrany. Pět minut před koncem třetí třetiny hosté opět dvakrát po sobě faulovali a domácí měli opět stejnou výhodu. Tentokrát se jim ji povedlo využít stoprocentně, když skóroval Juhász a klasickou přesilovku pak ještě využil Kasperlík a domácí rázem vedli. Když už se zdálo, že tři body zůstanou doma, předvedl velkou minelu domácí brankář Tomšů, který pustil za svá záda lehké nahození hostujícího Skočíka, který se dvacet vteřin před tím vrátil z trestné lavice a hosté tak srovnali stav jedenáct vteřin před koncem třetí části. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak o vítězi rozhodly nájezdy. V těch byl úspěšný pouze jeden hráč - hostující Hrazdíra, který tak zajistil hostům druhý bod.