Zubři připravili AZetu první domácí prohru

Tomáš Vlček | 08.12.2012

Třetí vzájemný duel Havířova a Přerova za sebou má poprvé vítěze v podobě hanáckého týmu. Dnešní zápas, možná i díky velmi mrazivému počasí, nenabídl tak parádní podívanou jako ty předchozí. Hosté šli rychle do vedení díky Brančíkovi a nakonec se tato branka ze 4. minuty ukázala vítěznou. Havířovští hokejisté totiž za celých 60 minut nedokázali překonat Vojtka v Přerovské brance, a když 4 minuty před koncem skóroval Goiš, bylo prakticky rozhodnuto. Druhý Brančíkův zásah do prázdné branky jen stanovil konečný stav na 3:0 pro přerovské. AZet si nicméně uchoval svou pozici na čele tabulky a k dalšímu zápasu zamíří už v úterý do Poruby.

2. liga východ - 23.kolo so 8.12.17:00
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
0:3
(0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Brančík, 56. Goiš (Hanák, Málek), 59. Brančík (Sakrajda, Vojtek). Rozhodčí: Czubaj - Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.620. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 0:0, 0:3.
AZ Havířov: Matoušek - Prokop, Vydra, Hegegy, Rimmel, Jonáš, Zientek, Graca, Krisl - Daneček, Najdek, Sztefek - Kolařík, Pechanec, Kanko - Klimša, Potočný, Stránský - Pavlas.
HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Drábek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Goiš, Hanák, Málek, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Kudrátek, Kolář, Sprušil, Vaněk.
Havířovští začali aktivněji a tlačili se do útočné třetiny, ale byli to naopak hosté, kdo se radoval z gólu. Na konci 4. minuty se vhazovalo v obranné třetině AZetu. Richard Brančík poslal puk šikovně rovnou na domácí branku a ten po zásahu Jiřího Krisla skončil v brance. Petr Matoušek totiž na tuto teč nestihl zareagovat. Stejný hostující útočník se opět ukázal v 6. minutě. Tentokrát se prezentoval pěknou střelou z křídla, ale těsně minul šibenici. Domácím se nedala upřít snaha, ale přerovský gólman Vojtek si poprvé vážněji sáhl na puk až v 9. minutě. Následně měl při přesilovce AZetu i potřebné štěstí protože Kankova střela z úhlu skončila na tyči.

I v dalších minutách měl AZet puk častěji na hokejce, ale velkých šancí moc neměl. Snad jen Rimmelův průnik před hostující branku na konci 15. minuty – Vojtkovi sice po jeho střele puk vypadl, ale k dorážce se nikdo z domácích nedostal. Zajímavý zákrok předvedl při přesilovce Zubrů na druhé straně Matoušek v 17. minutě – pustil hůl a oběma rukama vyboxoval puk pryč od své branky. Závěrečný nápor domácích už vyzněl naprázdno a tak se šlo do kabin za vedení 1:0 pro Zubry.

Druhou třetinu začal AZet s viditelnou snahou o vyrovnání. Nevedla k němu ale ani spolupráce Najdek – Daneček v situaci 2 na 1, ani Pavlasův bekhendový pokus z bezprostřední blízkosti. Pak dal o sobě pěknou samostatnou akcí zase vědět Brančík - zpracoval si vysokou přihrávku, natlačil se kolem obránce a ještě stačil vystřelit. Matoušek puk s námahou vyrazil. Od 27. minuty hrál AZet přesilovku, ale kromě Stránského vyjetí z poza branky a jeho následné zblokované střele nijak Vojtka neohrozil.

Kolem poloviny zápasu přišel další nápor domácích, ale opět bez efektu. Pak se, po delší době, ukázal výbornými zákroky také Matoušek. Nejprve ve 33. minutě nadvakrát vychytal u tyčky Kundrátka a pak o dvě minuty později stejného hráče i další dvě dorážky přerovských. Následovala přesilovka AZetu, ale kromě střel z dálky, které Vojtek s přehledem vyrážel, se nic podstatného nestalo. To půl minuty před druhou sirénou na druhé straně kluziště byl k vidění jiný kousek. Sakrajda vypíchl při napadání domácí rozehrávky puk a jel sám na Matouška. Ten však svůj tým podržel, když pokus o zasunutí mezi betony pokryl.

Třetí třetinu začali domácí přesilovkou, ale ta vyzněla jako ty předchozí – bez brankového efektu. Po jejím skončení zaujala souhra přerovských Goiše s Hanákem, ale puk těsně minul Matouškovu branku. Od 45. minuty se hrálo 4 na 4. Více to pasovalo AZetu ale Sztefek, Hegegy ani Pechanec na Vojtka nevyzráli. Následně ubránil Havířov celkem v poklidu oslabení, ale to samé se nedá říct o stejné situaci na druhé straně. Právě v přesilovce domácích od 52. minuty vrcholil jejich tlak. Jenže když se neujala ani obrovská Pechancova možnost zůstal stav nezměněn. A tak asi zákonitě udeřilo na druhé straně. V polovině 56. minuty dostal Jiří Goiš na pravý kruh přesnou přihrávku od mantinelu a střelou ke vzdálenější tyči nedal Matouškovi šanci – 0:2.

Pak se několik minut z ledu uklízeli „plyšáci“, které diváci v rámci charitativní akce na zápas přinesli. Po zahájení hry se AZet vzedmul k dalšímu, místy až drtivému náporu. Jenže Sztefek trefil z ideální pozice jen tyč a Stránský nedokázal protlačit puk za čáru kolem ležícího Vojtka. Na konci 58. minuty už to zkusili domácí i bez brankáře, ale Richard Brančík se dostal ve středním pásmu ke kotouči a poslal jej přesnou střelou do opuštěné havířovské branky. Druhá branka přerovského centra tak uzavřela skóre zápasu na 3:0 pro Zubry.

Domácí hokejisty tak mohla potěšit alespoň zpráva, že v rámci akce „Na hokej s plyšákem“ se podařilo vybrat 5.300,-Kč. Ty poputují do Azylového domu pro matky s dětmi v Havířově a k jejich předání dojde v pátek na Náměstí republiky při charitativním koncertu pro tuto organizaci. Poděkování patří všem fanouškům, kteří finančně přispěli a také pětici hráčů, kteří v třeskuté zimě plyšáky před K&K Pneu za symbolických 20,-Kč nabízeli. Jmenovitě to byli Robert Říčka, Radim Haas, Lukáš Daneček, Jan Maruna a Martin Balčík.

Pozápasové rozhovory můžete shlédnout na TV.Onlajny nebo přímo zde.