Havířov začal sezonu výhrou, otočil zápas s Přerovem!

Josef Nudera | 22.09.2012

H A V Í Ř O V - Kolotoč 2. hokejové ligy se roztočil právě dnešním dnem, kdy se do hry zapojil AZ Havířov v zápase s Přerovem. Bylo jasné, že půjde o těžké utkání, což se potvrdilo. Přerov dlouho vedl zásluhou přesné trefy, po buly, to se trefil Petr Sakrajda. Havířov si pak i díky přesilovým hrám vytvořil ve druhé třetině tlak, ale brankář Vojtek stále odolával, někdy i zásluhou brankové konstrukce. Po pěkné souhře s Říčkou se v druhé polovině poslední třetiny trefil Antonín Pechanec. Toho následoval nádhernou individuální akcí Jan Daneček a vše korunoval David Klimša brankou do prázdné klece Přerovských. AZ si připsal cenné 3 body s těžkým soupeřem hned na úvod ligy.

2. liga východ - 1.kolo so 22.9.17:00
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
3:1
(0:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 52. Pechanec (Říčka), 54. Daneček J. (Najdek), 60. Klimša (Rimmel) - 6. Sakrajda (Ditrich, Vlček). Rozhodčí: Koliba - Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 3:4 (z toho Goiš 2+2 za hrubost, Prokop a Sztefek 10 min. OT) . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1700. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
AZ Havířov: Daneček (Matoušek) - Prokop, Vydra, Krisl "C", Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Najdek, Maruna, Daneček J., Klimša, Pechanec, Říčka, Sztefek, Potočný, Stránský, Pavlas, Kopún, Graca, Haas
HC ZUBR Přerov: Vojtek (Okác) - Pala, Faltýnek "C", Vlček, Ferenc, Osina, Drábek, Sklenář, Goiš, Sedlák, Málek, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Kolář J., Sprušil, Kundrátek, Brada, Vaněk
Další těžká sezona odstartovala dnes v KK Pneu aréně, když se AZ Havířov utkal se silným celkem Přerova. Úvodu celého utkání předcházelo slavnostní buly, které vhodil primátor města Havířov Zdeněk Osmanczyk a pronesl úvodní slova.

V začátku utkání působil aktivněji Přerov, ale do žádné velké šance se v úvodu třetiny nedostal ani jeden z týmů. Největší akcí začátku byla střela, kterou vyslal Radomír Pala a Danečka ji s obtížemi vyrazil do rohu. V 6. minutě jsme už viděli první branku utkání! Dokonalé vhazování předvedla trojice Ditrich, Vlček a Petr SAKRAJDA . Poslední jmenovaný se dostal ke kotouči a tvrdou a přesnou střelou propálil Danečka – 0:1. V dalším průběhu první periody si AZ začínal vypracovávat pozice, ale nebyly nijak přesvědčivé. Přerov držel Havířov daleko od ideálních pozic a u mantinelu se těžko něco vymýšlí. Defenziva Zubrů byla takřka nepřekonatelná.

V 17. minutě Richard Brančík zamířil na betony brankáře Danečka, který nebyl v ideální pozici a nekontroloval si spodek branky. Střela Brančíka, ale nakonec skončila pod jeho betony a Havířov mohl v klidu vystřídat. Karel Vydra i Martin Potočný chtěli překonat Vojtka, ale ani jednomu z nich se to nepodařilo – brankář Zubrů chytal skvěle. Když už si možná kterýkoliv divák myslel, že je po třetině, tak vystřelil pár vteřinek před koncem Patrik Rimmel od modré čáry a Martin Potočný nebyl daleko k tomu, aby puk tečoval za záda Vojtka.

Tak, jak Havířov v první třetině nebyl aktivní, nastoupil do druhé periody zcela jinak. Ihned si vypracoval šanci Jan Daneček, který zle zatápěl Vojtkovi. Ve 22. minutě se dostal Robert Říčka ke své oblíbené střele z mezikruží, ale jeho střela trefila Tomáše Vlčka někam do nohy a kotouč se odrazil do ochranné sítě. Ve 25. minutě zahrozil AZ hned třikrát. Nejprve Robert Říčka trefil Vojtka, po něm přestřelil branku Stránský. Jan Daneček se dostal do výhodné pozice, ale také ztroskotal na výborně chytajícím brankáři Vojtkovi. V polovině druhé třetiny se dostal Havířov k několika přesilovkám, i díky nim si vytvořil tlak na branku Přerova. Ale hráči s AZ na hrudi nevyužili ani jednu!

Pěknou akci předvedli dva havířovští hráči, když si Petr Prokop sjel do přihrávky Roberta Najdka a ohrozil brankáře Vojtka, který byl, ale stále velkou jistotou Přerova. Havířovu patřily konce třetin. I ve druhé periodě, v poslední minutě, vystřelil Patrik Rimmel, ale na rozdíl od první třetiny trefil tyčku! Na začátku třetí třetiny se do sebe oba celky pustily opatrněji. I přesto málem dokázal využít chyby havířovských Petr Sakrajda, jenže v rozhodující chvíli přestřelil branku. Ve 44. minutě se do útoku vrhli Balčík a Pechanec. Martin Balčík vystřelil a puk skončil někde pod brankářem Vojtkem, nikdo ale nevěděl, kde je – někteří si dokonce na malou chvíli mysleli, že padla branka.

Ve 45. minutě se ocitl sám před Vojtkem u levé tyčky Michal Sztefek, ale brankář Zubrů stále držel naděje přerovských hodně vysoko. Ve 47. minutě se dokonce dostal Michal Sztefek do samostatného úniku na Vojtka, ale ve finální fázi se rozhodl pro střelu, kterou namířil přímo do něj. Havířov neustále stupňoval tlak a Přerov musel čím dál více bránit. V 52. minutě to ještě brankou neskončilo, to Karel Vydra jen těsně minul branku, ale o chvíli později posunul Robert Říčka puk na střed kluziště, přesně do mezikruží, kde si ho převzal Antonín PECHANEC a zlomil kouzlo brankáře Vojtka – 1:1.

Havířov to nakoplo a Přerov nepouštěl téměř k ničemu. Naopak se prokličkoval Jan Maruna mezi několika bránícími hráči a ještě dokázal vystřelit na Vojtka štiplavou střelu. V 54. minutě to už ale byla chvíle Jana DANEČKA , který si především sám vypracoval šanci a skvěle s ní naložil. Obtočil se kolem levé tyčky Vojtkovy branky a zamířil bekhendem pod víko – těžko říci, jestli s tím mohl brankář Zubrů něco dělat – 2:1. Nedlouho na to trefil pravděpodobně tyčku Martin Potočný.

Na konci třetí třetiny dostal Přerov velkou šanci na vyrovnání, hrál přesilovou hru. Přerov si ale žádnou velkou šanci nepřipravil i díky dvou vyhození z hole posily AZ Havířov Alexandra Hegegyho. V závěru utkání to byla pořádná jízda, Přerov odvolal brankáře a zkusil to v šesti hráčích! Celému Přerovu muselo zatrnout, když se k puku dostal Michal Sztefek a už mířil na prázdnou branku, ale rozhodčí písknuli ofsajd. Nakonec Havířov zapečetil zápas přece jenom do odkryté klece. Osm vteřin před koncem utkání se dostal k volnému puku David KLIMŠA a neměl problém se i z těžší pozice trefit mezi tři tyče – 3:1.

Havířov nezačal zápas dobře a ztroskotával na defenzivě Přerova, která byla dokonalá. Nakonec se postupným zvyšováním tlaku podařilo domácím otočit zápas, který se nevyvíjel dobře. Přerov předvedl kvalitní výkon směrem dozadu, podpořený výkonem brankáře Vojtka, ale tři body i přesto zůstaly v Havířově.

Pozápasové rozhovory s trenéry a hráči můžete shlédnout na TV.Onlajny nebo přímo zde.