Po výhře v Přerově se AZet vrací na první místo

Tomáš Vlček | 19.01.2013

Dnešním 34. kolem vstoupila východní skupina 2. ligy do své poslední čtvrtiny. AZet čekal v Přerově přímý souboj o první místo a vzhledem k posledním výsledkům v něm byli mírnými favority domácí Zubři. Havířov, jako už tradičně, získal díky Vítu Stránskému a Tomáši Bursíkovi dvoubrankový náskok, o který však, také jako tradičně, během 13 vteřin v závěru druhé třetiny přišel. V poslední dvacetiminutovce si však vzal po trefě Jana Kolaříka vedení zpět a pak jej pečlivě hlídal. Navíc zásah do prázdné Přerovské branky z hole Patrika Rimmela znamenal definitivní pojistku a tak AZet veze z Hané výhru za tři body a těšit se může i z návratu do čela tabulky. Další zápas sehraje AZet ve středu doma proti Porubě.

2. liga východ - 34.kolo so 19.1.17:00
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
2:4
(0:0, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. Sakrajda (Brančík, Ditrich), 40. Blinka (Osina, Kudělka) - 34. Stránský (Rimmel, Sztefek), 38. Bursík (Říčka, Klimša), 45. Kolařík (Pechanec), 60. Rimmel (Kanko). Rozhodčí: Škrobák - Matěj, Trunečka. Vyloučení: 8:13 navíc Sedlák (PRE), Goiš (PRE) a Kolařík (HAV) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.730. Střely na branku: 43:28. Buly: 58:34 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
HC ZUBR Přerov: Sklenář J. - Pala, Tomeček, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Sedlák, Goiš, Málek, Brančík, Ditrich, Kundrátek, Sakrajda, Sprušil, Blinka, Vaněk
AZ Havířov: Daneček L. - Prokop, Vydra, Krisl, Hartmann, Rimmel, Zientek M., Zientek L. - Stránský, Haas, Sztefek, Kanko, Pechanec, Pavlas, Říčka, Klimša, Bursík, Matějek, Kolařík
První třetina nabídla slušně zaplněným tribunám pěknou podívanou. Aktivní start Zubrů přinesl rychlou přesilovku a v ní ostřelování Danečkovy brány. Sakrajda pálil dvakrát, ale kotouč mezi tři tyče neproletěl. Přesilovkou možnost měl zakrátko i Havířov, proto musel být ve střehu pro změnu Sklenář. I on však svůj tým držel, nepřekonal jej střílející Stránský a dorážející Klimša. Při hře v pěti byla hra vyrovnaná a šancí přišly až během další přesilovky.

Ta byla na straně domácích a znovu se solidním počtem střel. Daneček zasahoval proti Palově pumelici a Sakrajdovy střely z kruhu. Ve čtrnácté minutě zaútočil zase Havířov, ale gólman Zubrů si Bursíkův pokus pohlídal. Bezbrankové skóre nezměnil ani Kolařík pohotově střílející z mezikruží a domácím nepomohla posléze další přesilovka, jejíž část se přelila do druhého dějství.

Krátce po změně stran pálil Brančík, ale Daneček kotouč lapil. Famózně se hned za další moment předvedl také Sklenář, jenž měl těžkou práci se sólovým nájezdem Vydry. Havířovský hráč tutovku zakončil jen do betonu. Na gól čekali diváci marně i v přesilovce Zubrů, kterou zkoušel proměnit Pala s Osinou. AZ dostal stejnou příležitost těsně po polovině střetnutí a tentokrát už ji využil. Rimmel přihrál najetému Vítu Stránskému a ten pohotově zavěsil.

Nálada v kotli hostujících fandů byla zanedlouho ještě veselejší. Havířov přežil oslabení a udeřil podruhé, tentokrát z hole Tomáše Bursíka, který střílel precizně pod horní tyčku. Závěr třetiny však byl perfektní pro Zubry. Petr Sakrajda sice nejdříve trestuhodně v obrovské šanci minul, ale hned z další akce sedmnáct vteřin před klaksonem už napálil puk přesně. A když za dalších třináct vteřin nachytal obranu s brankářem na nedbalkách Matěj Blinka, bylo vyrovnáno.

V úvodu třetí třetiny Zubři soupeře přitlačili, ale zapomněli na zadní vrátka, což bylo potrestáno. Do úniku se dostal Jan Kolařík, který procedil kotouč mezi Sklenářovy betony. Chvíli po něm zkoušel zvýšit náskok dobře postavený Stránský, ale zakončení mu nevyšlo. V obrovské možnosti selhal také Kanko, a tak přišel čas další přerovské přesilovky. Havířov byl zatlačen před bránu, jenže Daneček náskok držel. Deset minut před koncem třetí třetiny se přiostřilo a Zubři pykali v oslabení. Protlačit puk zkoušel Sztefek, ale Sklenář ukryl černou gumu pod lapačkou.

Snahu domácích o vyrovnání podpořila krátká přesilovka pět na tři, v níž však Vlček chybně přihrával. Následovala pak ještě další vyloučení, proto se chvíli hrálo ve čtyřech. Přerov už neměl jinou možnost, než zkusit zaútočit bez brankáře. Kvůli faulu se o vyrovnání připravil, navíc ještě do odkryté brány lobem zakončil Patrik Rimmel a zpečetil tak výhru Havířova 2:4.