Zítra nás čeká souboj o první místo v Přerově

18.01.2013 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V – Poté, co dokázali hokejisté Azetu přerušit sérii pěti utkání bez tříbodové výhry, nedokázali dotáhnout dobře rozehraný zápas ve Valašském Meziříčí a podlehli tamním Bobrům 4:3 po samostatných nájezdech. V Přerově však mohou vše napravit - pokud Zubry porazí, vrátí se zpět na první příčku tabulky II. ligy skupiny východ.

Jak už bylo zmíněno výše, Azet sehrál ve středu svůj druhý zápas ve Valašském Meziříčí v této sezóně a bylo to jako přes kopírák – stejně jako v prvním případě si Havířovští vypracovali vedení, o které v závěru přišli a nakonec padli po samostatných nájezdech, takže si místo tří bodů přivezli pouhý jeden. Co bylo příčinou této prohry nám řekl Michal Sztefek: „Příčinou bylo to, že jsme neproměnili vyložené šance a opět jsme si nechali dát gól v poslední minutě. Takovému soupeři jsme měli nadělit 6 gólů v první třetině a byl by klid.“

Naopak náš příští soupeř, Zubři z Přerova, jede na vítězné vlně – posledních pět utkání vyhrál, i když dvakrát to bylo v prodloužení a jednou po samostatných nájezdech. Naši hokejisté jim budou chtít vítěznou sérii ukončit, možná i cítí určitý tlak fanoušků – co na to Michal Sztefek? „Necítíme se být pod tlakem, do Přerova jedeme samozřejmě vyhrát. Když se to nepovede, tak se ještě nic neděje, protože zbývá celé jedno kolo se všemi soupeři. To znamená, že máme dost zápasů na to, abychom se na tu první příčku vrátili.“

Pomoci by jim k tomu mohlo i to, že Zubrům stále ještě chybí největší hvězda – brankář Martin Vojtek , který teprve začal po zranění trénovat. Do sestavy Zubrů se naopak vrací Petr Sakrajda , který si odpykal svůj trest ve hře. Přerov se tak může opět opřít o úderný útok Sakrajda-Brančík-Ditrich, který vévodí kanadskému bodování klubu. První je Richard Brančík s 38 body (18 branek, 20 asistencí), za ním Marek Ditrich 33 (13+20) a třetí příčku okupuje právě zmiňovaný Petr Sakrajda 31 (12+19).

Z přerovských obránců je na tom bodově nejlépe Daniel Faltýnek 14 (3+11), za ním jsou v závěsu Tomáš Vlček 12 (5+7) a Radomír Pala 11 (5+6). Branku Zubrů nejčastěji hájil Martin Vojtek , který odchytal 29 zápasů, v nichž si držel vynikající úspěšnost zásahů – 92,02%. V sedmi případech se do klece postavil jedenadvacetiletý Jiří Sklenář , jenž má úspěšnost zásahů 87,85 %. Dvakrát se na ledě v přerovském dresu objevil další mladý gólman, Petr Okáč , který však odchytal pouze 23 minut a stihnul čtyřikrát inkasovat. Jeho úspěšnost zákroků podle toho také vypadá – 71,43%.

V týmu Azetu budou nadále chybět Jan Maruna a Robert Najdek , hrát by zatím neměl ještě ani z Poruby se navrátivší Lukáš Zientek.

Sestavy z minulého zápasu

AZ Havířov: Daneček L. – Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Hartmann, Haas, Sztefek, Stránský, Pechanec, Kanko, Kolařík, Říčka, Daneček J., Klimša, Pavlas, Bursík.

HC ZUBR Přerov: Sklenář J. – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Sedlák, Goiš, Málek, Brančík, Ditrich, Kundrátek, Hanák, Sprušil, Blinka, Matušenko, Vaněk, Kolář.

Dokáže Azet ukončit vítěznou sérii Přerova a získat zpět první místo? To můžete zjistit v sobotu v přerovské MEO Aréně, kam se vypravuje početná skupina fanoušků vlakem – více zde . Utkání začíná v 17 hodin. Pro ty, kdo do Přerova nemohou osobně bude připraven onlajn přenos, který můžete sledovat zde.