Potřetí na Zubry, tentokrát s plyšákem

07.12.2012 | Tomáš Vlček

Po vloženém dvojkole, a výhrách 3:2 a 5:2, se v sobotu od 17:00 utkají hráči AZetu opět s hokejisty HC Zubr Přerov. Zápas, hraný v rámci 23. kola východní skupiny 2. ligy, jednak zahájí pro oba soupeře druhou poloviny základní části soutěže, ale také nabídne příchozím divákům opět po roce možnost přispět na dobrou věc.

Stejně jako loni, totiž i letos, klub HC AZ Havířov pořádá akci „Na hokej s plyšákem“ . Jejím hlavním smyslem je vybrat hračky a peníze pro děti z havířovského Azylového domu pro matky s dětmi. Každý fanoušek tak může na hokej přinést plyšovou hračku z domu nebo si může takového plyšáka před zápasem zakoupit u K&K Pneu arény za symbolických 20,- Kč. Toho po vstřelení 1. branky AZetu vhodí na led. Výtěžek akce bude předán v pátek 14. 12. 2012 na Náměstí republiky v rámci benefičního koncertu pořádaného právě pro Azylový dům.

Přerovský tým, a jeho největší opory, jsme si představili už před minulými zápasy. Dodejme snad jen, že stejně jako AZet, tak Zubry trápí zranění několika hráčů. Podle přerovského webu je situace takováto: „Minimálně na lavičce by se měl již objevit Pavel Hanák, stále budou chybět Zdeněk Sedlák a Daniel Faltýnek, teprve dnešní trénink rozhodne o účasti Matěje Blinky a Jiřího Goiše“.

Předváděný hokej za strany Přerova v posledních zápasech není na oko vůbec špatný. Ovšem bídná je produktivita – o to je dost podstatný faktor úspěchu. Po obou vzájemných zápasech si tak mohl asistent trenéra Lubomír Václavíček postesknout: „Zápas byl vyrovnaný, ale přinesl nám školu v proměňování šancí. Co se týká koncovky, tak je to taková malá tragédie. Musíme něco změnit, abychom začali střílet více gólů.“ Tak uvidíme, jestli Zubři najdou recept na havířovského gólmana.

Trenér AZetu Tomáš Potěšil naproti tomu své mužstvo, zejména za výkon v Přerově pochválil: „Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Už delší dobu se potýkáme se zraněními několika hráčů a chybí nám i první dva brankáři. Dnes jsme utkání zvládli po taktické stránce a měli jsme velmi dobrý pohyb. Od stavu 1:3 už jsme byli lepší, průběh utkání jsme si hlídali. Hodně nás podržel mladý gólman Tomšů, protože Přerov měl dost šancí, které díky němu neproměnil“. A v jiném rozhovoru ještě hodnotil úroveň vzájemných duelů Havířova a Přerova: „Je určitě nadstandardní. Zajímavý hokej pro diváky i s nezbytnou herní kvalitou, kterou máme rádi my trenéři.“

Jestli něco podobného předvedou oba soupeři i napotřetí v sobotu v Havířově, a kdo si tentokrát připíše body, uvidíme od 17:00.

Sestavy soupeřů v posledním zápase

HC AZ Havířov: Tomšů – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Jonáš - Daneček, Bursík, Sztefek - Kanko, Pechanec, Kolařík - Stránský, Potočný, Klimša - Pavlas

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Drábek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Goiš, Málek, Blinka - Sakrajda, Ditrich, Brančík - Sprušil, Kundrátek, Kolář - Vaněk, Brada, Matušenko

Další zápasy 23. kola

Prostějov - Opava, Frýdek-Místek - Karviná , Poruba – Vsetín, Nový Jičín - Valašské Meziříčí

Online přenos

Podrobnou online reportáž ze zápasu HC ZUBR Přerov – AZ Havířov můžete sledovat na serveru www.onlajny.cz

Prosincový bulletin

Před a během zápasu bude také v prodeji prosincové číslo AZ Bulletinu. Jako tradičně obsahuje přehled výsledků, tabulky, představení dalšího sponzora, rubriky Stadiony a Pravidla LH, aktuální rozhovory s Antonínem Pechancem a trenérem Janem Danečkem a také vánoční přání vedení klubu.