Z Přerova veze AZet těsnou porážku

Tomáš Vlček | 21.12.2011

Poslední předvánoční kolo 2. ligy spolu svedlo už tradičně AZ Havířov a přerovské Zubry. A jako obvykle to byla opět tvrdá hokejová bitva. Do vedení šli sice havířovští, když se ve třetí minutě refil Klimša, ale domácí skóre otočili. AZet sice ve druhé třetině z přesilovky vyrovnal Najdkem, ale v závěrečné třetině Přerov odskočil do dvoubrankového trháku. Ten už se vyrovnat nepodařilo, protože Stránský jen v poslední minutě z přesilovky snížil na konečných 4:3 pro Zubry.

2. liga východ - 30.kolo st 21.12.18:00
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
4:3
(1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Faltýnek (Kočara, Sedlák), 25. Kotásek (Brančík, Coufal), 51. Sedlák (Krajíček), 54. Kolařík - 3. Klimša (Maruna), 35. Najdek (Maruna), 60. Zientek M. (Stránský, Potočný). Rozhodčí: Held - Novotný, Lukš. Vyloučení: 8:10 navíc Goiš (PRE) a L. Zientek (HAV) 5 + 20 a Balčík (HAV) OT do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.846. Buly: 52:34. Střely celkem: 49:30. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Pospíšil, Krajíček - Brančík, Blinka, Ditrich, Kolář, Kotásek, Kolařík, Sedlák, Kočara, Goiš, Coufal, Kundrátek
AZ Havířov: L. Daneček - Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra, M. Zientek, L. Zientek, Machálek - Najdek, Klimša, Maruna, Pavlas, Potočný, Stránský, Daneček, Říčka, Sztefek, Pechanec, Brezani

Utkání začalo z obou stran tak, jak se očekávalo, tedy v hodně vysokém tempu a hned první vážnější akce byla gólová. Domácí obrana povolila střílet Davidu Klimšovi, který se ve třetí minutě trefil přesně mezi Tihlářovy betony. Srovnat mohl rychlostí blesku Ditrich, jenže shořel na výborném Danečkově zákroku. V soubojích se střelci vítězili brankáře také o chvíli později. Nejdříve si výborně sjel s pukem k brance Říčka a na druhé straně Kolařík neuspěl s dorážkou.

Obrovská šance, ale bez gólového efektu, byla k vidění také na konci 10. minuty, kdy Přerov hrál přesilovku. To chyboval na modré domácí Krajíček a Jan Daneček uháněl sám na Tihláře, který ale přerovské zachránil. Tým Zubrů poté svého soka zatlačil a dočkal se zaslouženého vyrovnání, když v 17. minutě domácí kapitán Daniel Faltýnek dělovkou zamířil přesně do vinklu.

S velkou chutí nastoupil Přerov i do druhé třetiny a proto se hrálo velmi často před brankářem Danečkem. Ten sice chvíli odolával, ale v polovině 25. minuty nestačil na střelu Martina Kotáska, který se postaral o obrat ve skóre. Následně byla hra rozbita poměrně slušným počtem vyloučení. A zatímco domácí Zubři dobývali klec Havířova marně, tak AZetu se z početní výhody podařilo udeřit. Skóre na 2:2 srovnal ve 35. minutě zkušený útočník Robert Najdek, který dorážel z hranice brankoviště. Sérii přesilovek ve druhé části zakončil Přerov, jenže ani v posledních dvou minutách skórovat nedokázal.

Také třetí třetina přinesla na obou stranách velký počet trestných minut a proto toho týmy s plným počtem hráčů příliš mnoho neodehrály. Zubři byli blízko gólu po střele Vlčka a dorážce Brančíka, ale Daneček byl v tomto případě úspěšný. Pak AZet ubránil dokonce dvojnásobné oslabení. Na začátku 51. minuty však šli domácí podruhé do vedení. To totiž skóroval Zdeněk Sedlák a domácí byli v honbě za body znovu o krok vpředu.

Poté poněkud zhoustla atmosféra v hledišti, ale k přerušení zápasu nedošlo. O tom, že body nakonec zůstanou doma rozhodla nevyužitá přesilovka AZetu čtyři na tři a hlavně jeho vlastní gól v 54. minutě. Ten byl připsán Janu Kolaříkovi, jenž u branky nastřelil obránce hostů. V posledních minutách ještě došlo na boxerskou vložku mezi Goišem a Lukášem Zientkem a také na kosmetickou úpravu skóre, o kterou se postaral v poslední minutě Vít Stránský. Stav 4:3 už poté vydržel až do sirény, která poslední duel před Vánocemi ukončila.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Havířov nás hned na začátku potrestal, když jsme udělali velkou chybu v naší třetině. Důležité bylo, že se nám podařilo v první třetině vyrovnat. Začátek se mi zdál slabší, ale pak jsme se už dostali do tempa a naše hra byla dobrá. Myslím si, že ty tři body jsme si zasloužili. Na naší straně byl i větší počet šancí. Jsme rádi, že se to poslední utkání v roce podařilo zvládnout, přece jen, hráli jsme s jedním z nejsilnějších soupeřů.

Stanislav Sztefek (AZ Havířov): Byli jsme dnes málo aktivní do koncovky a díky tomu jsme si nevytvořili větší počet vyložených šancí. Soupeři jsme nechali celkem hodně prostoru a ten nás díky tomu přehrával.