Dnes čeká Azet výjezd do Přerova

20.12.2011 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V -Téměř přesně po roce zajíždějí hokejisté Azetu Havířov k poslednímu předvánočnímu zápasu na horký led přerovských Zubrů. Přerov doma v této sezóně ztratil body jen třikrát – podlehl Azetu 0:2, Prostějovu 1:2 a Opava si odvezla dva body za vítězství po nájezdech. Poslední zápas našich hokejistů před Vánoci si nenechají ujít ani fanoušci, kteří vyrazí podpořit Azet v hojném počtu. Souboj druhého se čtvrtým se odehraje, přestože Česká republika drží státní smutek.

První dva souboje těchto celků v této sezóně vyšly lépe Azetu – nejprve ukončil neporazitelnost Zubrů a jako první je dokázal porazit na jejich ledě, poté dokázal otočit zápas z 1:4 a vyhrát před vlastním publikem 5:4 v prodloužení. Od té doby ale uplynulo hodně vody, vítězná série Havířova skončila, přišlo pět porážek v osmi utkáních a na mužstvo dolehla krize.

Ta už je ale snad za námi, poslední dva zápasy Azet vyhrál, když porazil 5:4 Opavu a 5:3 Vsetín. Mužstvu nešly přesilovky, ale v minulém zápase z nich dvakrát vytěžil branku, tak je snad i tento problém zažehnán. Stále však přetrvávají problémy se zraněními a nemocemi – mimo hru jsou Lhotský, Kraft a Prokop. Trenér Daneček se i nadále léčí ze zápalu plic, zpět na střídačce bychom jej mohli vidět v lednu.

Přerov po čtyřech porážkách v řadě zabral a posledních pět zápasů vyhrál, i když se vítězství nerodila vždycky lehce. Kanadské bodování klubu vede Jan Kolařík s 25 body (12 gólů a 13 asistencí), následován Zdeňkem Sedlákem 23 (10+13) a Pavlem Hanákem 22 (9+13). Mezi obránci se prosazují Radomír Pala s 12 body (5+7)a Daniel Faltýnek s 11 body (1+10).

Mezi tyče se jako jasná jednička staví Radek Tihlář, jenž má velmi slušnou úspěšnost zákroků – 90,6%. Ale ani jeho dva náhradníci si nevedou špatně – Petr Okáč 90,62% a Jiří Sklenář 89,5%.

Bezpečnostní opatření

• Prosíme všechny diváky, aby dorazili na zápas s předstihem
  • U vstupu budou prováděny kontroly nebezpečných předmětů
  • Do haly nebudou vpuštěny žádné podnapilé osoby
  • Při použítí pyrotechniky bude sektor vyklizen a diváci z něj vyvedeni mimo prostory haly
  • Fanoušci AZ Havířov budou umístěni do ohrazeného prostoru. V opačném případě utkání nebude zahájeno

Sestavy soupeřů v posledním zápasu:

HC ZUBR Přerov: Tihlář (Sklenář J.) – Vlček, Ferenc, Krajíček, Pospíšil, Pala, Faltýnek, Sklenář V. – Blinka, Brančík, Ditrich – Kolář, Hanák, Kotásek – Coufal, Kundrátek, Goiš – Šťastný, Vaněk, Kočara.

AZ Havířov: Daneček L. (Vrba) – Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M. – Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Brezani.

Loňský předvánoční zápas přinesl hned několik zajímavostí – Přerovští naházeli po první brance domácích na led plyšáky pro charitu a nakonec vyhráli 3:0. Přerovská ochranka se servala s Havířováky a fanoušci Azetu po skončení zápasu připravili dlouhou děkovačku a dali hráčům vánoční dárky. Velice zajímavá byla i cesta domů, když autobusu, který vezl hráče, upadla dvě kola a celý tým tak pokračoval do Havířova v autobusech s fanoušky.

Doufejme, že dnešní zápas se obejde bez jakýchkoliv komplikací a všichni v pořádku dorazí do svých domovů. Snad to bude i s nějakými těmi body v kapse.