Vyškov zdolán po boji v prodloužení!

Josef Nudera | dnes

Už před utkání se dalo čekat, že se bude jednat o šlágr kola mezi týmy, který by měly hrát špici tabulky východní skupiny. A průběh utkání to i potvrdil. Havířov dokázal získat vedení ve druhé třetině po dorážce Davida Chrobočka, které ztratil o malou chvíli později. Do třetí třetiny vstoupil lépe Vyškov, když dokázal získat vedení už po 15 sekundách. Havířov dokázal z hole Davida Klimši srovnat v přesilovce a zápas se tak dostal do prodloužení. V něm dostal Havířov výhodu přesilovky, kterou využil dělovkou Tomáš Franek. AZet zdolal Vyškov a udržel domácí neporazitelnost.

2. liga - 4.kolo so 28.9.17:00
AZ Havířov - Hokej Vyškov
3:2p
(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Chroboček (Klimša, Ščurek), 51. Klimša (Kunc, Franek), 62. Franek (Bednář, Klimša) – 31. Lehečka (D. Hohl, Komínek), 41. Tomajko (Komínek). Rozhodčí: Čech – Jurčík, Peluha. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1187. Průběh zápasu: 1:0, 1:2, 3:2.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Michálek, Hrachovský, Chroboček, Valenta (A), Ševčík, Ščurek – Antoníček, Ćmiel, Klimša (A) – Bednář, Šuhaj, Franek – Konečný, Pindel, Tvrdý – Apolenář, Haas (C), Pavlík
Hokej Vyškov: Kořének – M. Dufek, Hefka, Šindelek, Mikulík, D. Hohl (A), J. Sedláček, P. Hohl – Komínek (A), Lehečka (C), Tomajko – Zabloudil, D. Vašíček, Sebera – Lekeš, Krejčiřík, D. Štefka – Bartes, J. Nesvadba

Úvod utkání mezi Havířovem a Vyškovem byl z obou stran opatrný a na první větší šanci jsme si museli počkat poměrně dlouho. V 8. minutě ji měl v přesilové hře Havířov, když dokázal Kořének vytěsnit betonem Frankovu bombu od modré.

V 11. minutě byl ve velké šanci hostující Krejčiřík, ale tváři v tvář Sachrovi neuspěl. Druhá polovina prvního dějství byla na šance přeci jen o něco bohatší. V 16. minutě musel Sachr vyrazit ramenem nebezpečnou Komínkovu střelu. Netrvalo moc dlouho a Sachr byl opět v permanenci, když vymrštil lapačku proti Zabloudilově střele z kruhu.

Zhruba minutu a půl před koncem první třetiny orazil Franek po přihrávce Šuhaje levou tyčku Kořénkovi branky. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Ve 24. minutě se dostal puk z hole hostů až na brankovou čáru, Sachr si dokázal se situací a následnou dorážkou Komínka poradit. Havířov od 26. minutě zlepšil hru a byl ho plný led. Nejprve měl několik velkých šancí v přesilovce, kterou ale ještě nevyužil. Ve 29. minutě vyvrcholil tento tlak AZetu brankou z dorážky Davida Chrobočka – 1:0.

Po obdržené brance se hosté zvedli a měli více ze hry. Ve 31. minutě se dokázal prosadit z dorážky Jakub Lehečka. Puk skončil někde pod Sachrem, ale podle rozhodčích, kteří se poradili, byl v brance – 1:1. Ve druhé polovině druhé třetiny měl Havířov několik akcí, v jedné z nich vychytal Hrachovského bombu Kořének. Poslední minuty druhého dějství patřili spíše Vyškovu. Sedláček dokázal zamířit nahoru, ale Sachr se přesunul a puk vyrazil.

Po dvou třetinách se hrálo v Havířově nerozhodně 1:1.

Do třetí třetiny vlétli lépe hosté z Vyškova. U tyčky se opřel do puku Matěj Tomajko a procedil puk za záda Sachra – 1:2. Nedlouho na to mohli hosté využít zaváhání obránce Havířova, ale Sachr byl včas na místě. Ve 47. minutě nejprve dokázal Kořének vyrazit ramenem pokus od Antoníčka, následně v 51. minutě domácí vyrovnali. V přesilovce se puk odrazil po střele Kunce na hůl Davida Klimši, který puk uklidil za Kořénka – 2:2.

Třetí třetinu pak mohla rozhodnout jakékoliv akce, ale proti byli oba brankáři. Například v 54. minutě Sachr proti zakončení Krejčiříka zblízka. V závěru hrál Havířov ještě přesilovku, ale tu nedokázal využít a zápas tak dospěl do prodloužení. V prodloužení měl nejprve šanci Ćmiel, který trefil masku Kořénka. V 62. minutě měl Havířov přesilovou hru, kterou dokázala skvěle vyřešit spolupráce trojice Klimša – Bednář – Franek. Tomáš Franek se opřel do puku a propálil Kořénka – 3:2p.

Havířov zůstává doma neporažený a do tabulky si připisuje dva body.