Třetí zápas osmifinálové série pro AZet!

Klára Bártková | 15.03.2023

Vyrovnaná osmifinálová série mezi Havířovem a Havlíčkovým Brodem se znovu přesunula do Slezska, po dvou třetinách bylo skóre 1:1, v závěrečné části ale havířovští dokázali překlopit štěstí na svou stranu a po dvou brankách Jakuba Mrvy zvítězili 3:1.

2. liga - 0.kolo st 15.3.18:00
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Spratek (Kratochvil, Kunc), 53. Mrva (Kunc, Spratek), 59. Mrva – 30. Kuchta (Čermák, Voříšek). Rozhodčí: Vaněk, Škach – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 842. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

AZ Havířov: Štipčák – Dudáš (A), Mrowiec, Kunc, Kuboš, Hudec, Kolarz (C), Ščurek – Mrva (A), Spratek, Kratochvil – Tvrdý, Zdeněk (A), Haas – Apolenář, Ćmiel, Antoníček – Pastor, Pavlík, Havlík
HC Rebel Havlíčkův Brod: Č. Novák – Eklund, Krejčí, Grauer, Kliment, Benák, Vašíček (A), Čermák – Dušek, Pártl, Voříšek (A), Oščádal, Petržilka, Košťál, Křehlík, Holenda, Vacík, Kuchta (C), Valášek, Kopic

Na úvodním vhazování byl sice úspěšnější hostující kapitán, ale Havlíčkův Brod brzy o kotouč přišel. Oba gólmani byli na začátku utkání bez práce, Jiří Tvrdý totiž přihrávku Jiřího Zdeňka nezpracoval, na druhé straně pálil Milan Valášek, ale tento pokus srazila havířovská obrana za branku.

Ve třetí minutě se AZetu naskytla možnost přesilové hry, ale žádná střela z havířovských hokejek za záda Čeňka Nováka nepropadla. Za malou chvíli hráli v početní výhodě i hosté a Marek Štipčák musel být ve střehu, hosté se s tím totiž vůbec nepárali, asi nejvíce problémů měl havířovský brankář se zakončením Petra Kuchty, i s touto situací si však poradil.

Poté, co se havířovský útočník vrátil z trestné lavice, hráli hosté aktivněji, ale nijak to nezužitkovali. Necelé dvě minuty před první sirénou šli hosté znovu do čtyř, jenže o minutu později fauloval i jeden z domácích, takže se síly na ledě vyrovnaly.

Do hodně nebezpečné pozice si v přesilové hře najel Tomáš Křehlík, který se prosmýkl mezi domácími obránci a prošel až před Marka Štipčáka, na kterého však recept nenašel. Po přesunu na druhou stranu zakončoval Daniel Spratek, ale jeho pokus proletěl jen těsně vedle branky.

Za malou chvíli AZet zahrozil z přečíslení, do kterého se dostali Jiří Tvrdý a Jiří Zdeněk, první jmenovaný však prováhal šanci přihrát svému jmenovci, a tak z toho nakonec nic nebylo. V čase 27:28 si po dlouhé kombinaci v pásmu najel k modré čáře Daniel Spratek, který nedal hostujícímu brankáři šanci, využití přesilové hry tak znamenalo vedení – 1:0

Jenže vyloučení přišlo i na domácí straně, čehož dokázal využít Petr Kuchta, když vypálil pod horní tyč brány a Marek Štipčák nestihl zareagovat – 1:1. Souboje na ledě se začaly přiostřovat a trestů přibývalo, ale skóre už se v prostřední třetině neměnilo.

Ke konci pětačtyřicáté minuty mohl skórovat Matouš Ćmiel, který využil chybného střídání Bruslařů, aby však uspěl, musel by si svou střelu připravit lépe, chvíli nato se do úniku dostal Šimon Kratochvil, ani on však nedokázal překonat beton připraveného Čeňka Nováka.

Havlíčkův Brod měl velkou šanci na to, aby šel do vedení, když se před Vladimírem Oščádalem otevřela prázdná brána, to by ji ale hostující útočník nemohl přestřelit. Potvrdilo se známé nedáš, dostaneš, hostující brankář totiž nedosáhl na dorážku Jakuba Mrvy2:1

Hosté sice tlačili, hráli bez brankáře, jenže v té chvíli chybovali, toho znovu využil Jakub Mrva, který dotlačil puk do brány a upravil na 3:1, i když to pro AZet byly v poslední minutě hodně perné chvilky v oslabení, nakonec to domácí zvládli a vítězství uhájili.

Havířov se proto v sérii ujímá vedení a už v pátek může v Havlíčkově Brodě postoupit dál, svěřence Jiřího Raszky ale rozhodně nečeká nic snadného.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Myslím si, že to bylo opět kvalitní utkání jako v Havlíčkově Brodu. Mělo to parametry play-off, hrálo se tvrdě. Myslím si, že některé věci do hokeje nepatří, a k tomu patří filmování. To si ale musí někteří hráči sáhnout do svědomí. Z naší strany to byl dobrý výkon. Dobré střední pásmo, některé věci jsme si po prohraném utkání museli vyjasnit, protože tam chyběl z naší strany důraz před oběma brankami. Nepouštěli jsme soupeře moc k dorážkám, dnes tam toho tolik nebylo. Až na ten jeden smolný vlastní gól. V klíčových momentech náš podržel brankář a byl to dobrý týmový výkon.

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): Přijeli jsme sem s tím, že na nás domácí na začátku opět vlítnou. Tlak jsme ustáli, pak se sice dostali do vedení 1:0, kdy využili přesilovku, ale my jsme nabídnutou přesilovku využili taky. Takže to bylo ještě do nějaké 50. minuty 1:1. Šance byly na obou stranách, měli jsme samostatný nájezd, vy taky. Ale pak přišla ta branka na 2:1 a bohužel pro nás ji dali domácí.