Havířov dokázal srovnat se soupeřem krok, ale tři body si nakonec odváží Havlíčkův Brod

Josef Nudera | 26.11.2022

Utkání mezi AZ Havířov a BK Havlíčkův Brod nabídlo duel dvou celků, který se v posledních zápasech dařilo. Do utkání vstoupili mnohem lépe hosté, kteří už ve 2. minutě vedli 0:1. Havířov ale dokázal v 7. minutě srovnat z hole Petra Antoníčka. Důležitou pasáží utkání byl začátek druhé třetiny. V něm si dokázali hosté vypracovat dvoubrankové vedení. Na to dokázal ve 36. minutě reagovat Jakub Mrva. Ve třetí třetině se podařilo domácímu celku vyrovnat, když se dokázal prosadit krásnou akcí Dominik Pawliczek. Vypadalo to, že Havířov chytí otěže utkání do svých rukou, ale rozhodla akce hostujícího Holendy, který vybojoval puk v rohu a projel až před Šindelku, kterého překonal. Havířov pak ještě zkusil hru bez brankáře, ale nakonec zůstávají tři body v hostující kabině.

2. liga - 19.kolo so 26.11.17:00
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
3:4
(1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Antoníček (Dudáš), 36. Mrva (Spratek, Dudáš), 42. Pawliczek (Zdeněk) – 2. Valášek (Cachnín), 26. Voříšek (Valášek), 27. Cachnín (Čermák, Voříšek), 45. Holenda (Moučka, Dušek). Rozhodčí: Šico – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 408. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.

AZ Havířov: Šindelka – Dudáš (A), Havlík – Kunc, Kuboš – Kolarz (C), Mrowiec – Ševěček – Mrva (A), Spratek, Kratochvil – Apolenář, Zdeněk, Haas – Pawliczek, Ćmiel, Antoníček – Tvrdý, Kofroň, Kowalski
HC Rebel Havlíčkův Brod: Chaloupek – Benák, Kerber, Eklund, Kliment (A), Grauer, Čermák – Dušek, Chachnín, Moučka, Voříšek (A), Kuchta (C), Holenda, Kopic, Košťál, Petržilka, Valašek, Mlynář

Utkání dvou týmů s dobrou formou začalo šancí hostujícího Valáška, kterého dokázal Šindelka vychytat. O chvíli později ale hosté z Havlíčkova Brodu už vedli. Ve 2. minutě vystřelil puk na Šindelku Cachnín, puk se odrazil od betonu na hůl Milana Valáška, který se prosadil bekhendem – 0:1.

V 7. minutě se nejprve dokázal dostat do velké šance Apolenář, který projel celé hřiště, ale brankář Chaloupek jeho šanci lapil. V 7. minutě vyslal do dobré pozice Martin Dudáš Petra Antoníčka, který se dostal až před brankáře a zavěsil puk do vinklu – 1:1. AZet měl následně několik šancí, střela Kratochvila skončila dokonce na tyčce. V 19. minutě se dostal k dobré střele v přesilovce Čermák, ale Šindelka předvedl semafor a puk zachytil.

Ve 26. minutě se podařilo hostům dostat zpátky do vedení. Luboš Voříšek vystřelil ihned po buly a puk skončil až za Šindelkou – 1:2. Ve 27. minutě bylo na hostující střídačce ještě větší veselí. V přesilovce vypálil od modré čáry Richard Cachnín a trefil se přesně nad rameno Šindelky – 1:3.

V tu chvíli to nevypadalo s Havířovem moc dobře. Viděli jsme několik vyloučení, ale branky ne. Ve 35. minutě se nejprve dostal ke střele u tyčky Zdeněk, ale trefil pouze Chaloupka. V čase 35:36 už se ale Havířov mohl radovat. Přesně se skončením trestu hostujícího hráče se prosadil Jakub Mrva, jehož střela skončila v horní části branky – 2:3.

Po tomto gólu byl Havířova plný led a drtil soupeře. Nicméně se nepodařilo překonat Chaloupka. Ve 38. minutě hosty podržel, když lapil stoprocentní gólovku Mrvy. V poslední minutě druhé třetiny se pak ocitl puk kousek od brankové čáry Havířova, ale Šindelka celou situaci dokázal uhasit.

Začátek třetí třetiny nabídl hned dvě branky. Ve 42. minutě byl před brankou zcela sám Dominik Pawliczek, který objel brankáře a zavěsil – 3:3. Ve 45. minutě ale hosté zaskočili domácí Havířov po nenápadné akci. V rohu útočného pásma vybojoval puk Vojtěch Holenda, který se dokázal dostat až před brankáře a přesně zakončit – 3:4.

V polovině třetí třetiny měl pak šanci hostující Holenda, ale Šindelka ho dokázal vychytat. Ve zbytku třetí třetiny jsme viděli snahu Havířova o srovnání, ale hosté se dokázali držet. AZ pak hrál v závěru utkání v šesti, ale nepodařilo se vstřelit vyrovnávací branku. Utkání tak vyhrál Havlíčkův Brod, který natáhl svou vítěznou sérii.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Utkání se dneska lámalo ve druhé třetině, kdy jsme zbytečnými fauly hru rozkouskovali a dostali soupeře do hry. Štve nás druh těch faulů, jsou to útočné fauly, možná je to z nějaké přemíry snahy, z dohrávání soupeřů, což samozřejmě chceme, ale tady to nebylo v ten správný moment a poslali jsme soupeře zbytečně do přesilovek. Třetí třetinu jsme začali dobře, myslím, že jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si šance, bohužel nám to tam nepadlo, chybělo nám štěstíčko. Musíme být agresivnější před bránou, chodit si pro odražené kotouče. Dneska jsme z těch šancí měli vytěžit víc. Je ale potřeba pochválit hráče, kteří jsou obětaví, to nás v poslední době charakterizuje. A hlavně bych chtěl vyzdvihnout fanoušky, i když jich tolik nebylo, tak byli slyšet a patří jim dík.

Aleš Kraučuk (trenér BK Havlíčkův Brod): V dnešním zápase jsme dobře začali a měli jsme dobrý pohyb. První třetina skončila 1:1, v té druhé jsme využili dvě přesilovky a dostali se do vedení o dva góly. Domácí pak sice snížili, ale my se snažili hlavně dobře bránit a dotáhnout to do vítězného konce. Ty neproměněné šance nás mrzí, mohlo to být z naší strany klidnější, ale i domácí měli své šance, takže jsme za to vítězství rádi.