Zápas v Havlíčkově Brodě si hokejisté AZetu za rámeček nedají

Klára Bártková | 14.01.2023

V havlíčkobrodské Kotlině dnes bylo na programu utkání 29. kola. Duel proti domácímu Havlíčkovu Brodu odstartoval v 17:00. Domácí si během první třetiny vypracovali náskok dvou gólů, který postupně zvyšovali, AZet skóroval jen třikrát, a tak dnes na žádné body pomýšlet nemohl.

2. liga - 29.kolo so 14.1.
HC Rebel Havlíčkův Brod - AZ Havířov
9:3
(2:0, 2:1, 5:2)

Branky a nahrávky: 6. Kopic (Kuchta, Krejčí), 10. Dušek (Vašíček, Valášek), 30. Pártl (Křehlík, Petržilka), 34. Kopic (Kuchta, Holenda), 42. Křehlík (Pártl, Petržilka), 43. Krejčí (D. Košťál, Vacík), 49. Čermák (Křehlík, Holenda), 57. Vacík (Kopic, D. Košťál), 58. Dušek (Valášek, Kopic) – 24. Pastor (Hudec, Kolarz), 59. Čmiel (Antoníček), 60. Antoníček (Mrva, Kunc). Rozhodčí: Blaha – Kučera, Štěrba. Vyloučení: 3:3, navíc Dudáš (HAV) OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 328. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1, 9:3.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Wolf – Krejčí, Čermák, Benák, Vašíček (A), Grauer, Kliment – Kopic, Kuchta (C), Holenda – Oščádal, Valášek, Dušek – Pártl, Křehlík, Petržilka – Vacík, D. Košťál
AZ Havířov: Šindelka (43. Šembera) – Dudáš (A), Hudec, Kunc, Kuboš, Kolarz (C), Havlík, Mrowiec - Kratochvil, Spratek, Pawliczek - Apolenář, Haas, Tvrdý - Mrva (A), Ćmiel, Antoníček - Pavlík, Pastor

První větší šance byla k vidění v 5. minutě, kdy se z trestné lavice vrátil Jakub Mrva, který se rychle přemístil před Adama Wolfa, jenže toho nepřekonal. O chvíli později však domácí otevřeli skóre zápasu. Petr Kuchta u vlastní branky přihrál Marku Kopicovi, ten přejel celé kluziště po pravé straně, vyjel si skoro mezi kruhy, odkud zamířil ke vzdálenější tyči – 1:0. Hrálo se z jedné strany na druhou, ale oba gólmani několik šancí zhatili.

V polovině úvodní dvacetiminutovky šel Havlíčkův brod do dvoubrankového vedení, které zařídil Dominik Dušek. Havlíčkobrodský útočník pláchl po pravé straně a zvedl puk nad beton Martina Šindelky2:0. Domácí pokračovali v ostřelování havířovské branky, nejdříve to vypadalo, že velice dobrou přihrávku dostane Matěj Krejčí, jenže kotouč nedokázal zpracovat.

Po pár vteřinách všem ujel Tomáš Křehlík, ale zakončil pouze do havířovského brankáře. Zahrozil však i AZet, to se na levé straně prosmýkl David Pastor, ale Adam Wolf měl velké štěstí, že dokázal zasáhnout koncem betonu.

Hned na začátku druhé třetiny se do dobré příležitosti probojoval Roman Čermák, ale skákavý kotouč netrefil. V čase 23:08 poprvé v zápase inkasoval gólman Brodu. David Pastor se šikovně přesunul mezi kruhy a rozvlnil síť domácí brány – 2:1

Znovu musel být pozorný i Martin Šindelka, který čelil akci Vladimíra Oščádala, jenž pálil mezi betony. Havlíčkobrodští hokejisté předvedli velice dobrou souhru, když Jakub Petržilka udržel pásmo, prošel přes jednoho hráče hostujícího celku a přihrál na pravý kruh Tomáši Křehlíkovi, který ještě prodloužil na Filipa Pártla, ten sice poprvé gólmana AZetu nepřekonal, ale z dorážky už uspěl – 3:1

Obrana Havířova zažívala hodně těžké chvíle, protože domácí pokračovali v tlaku, který zužitkovali necelých sedm minut před druhou sirénou. Havlíčkův Brod vystihl nepřesnou přihrávku AZetu, na levou stranu si pak vybruslil Marek Kopic, který svou druhou trefu v zápase poslal do horního růžku – 4:1

Havířov sice mohl odpovědět, když Adam Wolf vyrazil střelu Sebastiana Hudce, jenže k dorážce už se nikdo nedostal. Těsně před koncem prostřední části předvedl Marek Kopic charakter, pokud by se totiž trefil, měl by hattrick, ale nakonec přihrál Pavlu Grauerovi, proti němu ale Martin Šindelka uspěl.

I závěrečná dvacetiminutovka byla v režii domácích. Nejdřív k tyči zametl kotouč Tomáš Křehlík5:1. Hned poté zamířil ke vzdálenější tyčce Matěj Krejčí6:1. V havířovském brankovišti došlo ke střídání, místo Martina Šindelky nastoupil Daniel Šembera.

Ve vlastním oslabení to zkoušel David Pastor, ale domácím pomohla tyč. Jenže pak už Havlíčkův Brod přesilovou hru využil, Roman Čermák nedal střelou od modré havířovskému brankáři šanci – 7:1. Posledních deset minut bylo ve znamení velkých šancí a gólů. Adamu Wolfovi znovu pomohla branková konstrukce po pokusu Šimona Kratochvila. Daniel Šembera poté zneškodnil zakončení Milana Valáška.

V dalším nájezdu ale gólman AZetu tolik štěstí neměl, jelikož se nedokázal natáhnout na střílejícího Patrika Vacíka8:1. Dominik Dušek stál skvěle před havířovskou bránou, a tak pro něj nebyl problém najít mezírku mezi betony – 9:1. Domácí se v rychlém protiútoku dostali do přečíslení, ve kterém Matouš Ćmiel z mezikruží překonal gólmana domácích – 9:2. AZet ještě sedmnáct vteřin před poslední sirénou upravil na 9:3, do brány dorážel Petr Antoníček.

Svěřenci Jiřího Raszky si pokusí spravit chuť ve středu, kdy vyjíždí k zápasu do Valašského Meziříčí.

Aleš Kraučuk (trenér BK Havlíčkův Brod): Teď je vidět, jaký je hokej. Ve středu jsem hráli ve Žďáře nad Sázavou, kde jsme hráli také dobře. Tam jsme ale prohráli 5:6 a byli jsme zklamaní. Do dnešního zápasu jsme vstoupili skvěle, dostali jsme se do vedení 2:0 a od druhé třetiny bylo na place jen jedno mužstvo, a to jsme byli my. Dnes jsme přehráli profesionály z Havířova, napadalo nám to tam a zaslouženě jsme vyhráli velkým rozdílem. Musím pochválit všechny kluky, jak k tomu přistoupili, a to včetně gólmana. Když budeme takhle pokračovat, výsledky přijdou a budeme stoupat tabulkou. Fanoušci pak budou spokojení a my budeme spokojení.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Paradoxně jsme herně neměli špatnou první třetinu, soupeře jsme přestříleli, bohužel jsme však inkasovali dva góly z brejku. Dnes naší hře chyběla zodpovědnost, nepokrývali jsme přečíslení soupeře, chyběl nám důraz v osobních soubojích a soupeř naše chyby trestal. Po několika výhrách přišla facka, je potřeba se vrátit ke hře, kterou jsme těch výher dosáhli.