AZet se vrací s prázdnou, stav série je srovnaný

Lukáš Jandora | 13.03.2023

S vedením 1:0 na zápasy se hokejisté havířovského AZetu vydali na Vysočinu, kde číhal na ně protivník, který po základní části ztratil na Havířovany jen 3 body. Protivník, který je před vlastními fanoušky jiným celkem než na kluzištích soupeřů. A své domácí výkony a výsledky nakonec potvrdil...

2. liga - 0.kolo po 13.3.18:00
HC Rebel Havlíčkův Brod - AZ Havířov
6:3
(0:1, 2:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 21. Petržilka (Vašíček, Dušek), 37. Holenda (Kopic, Grauer), 45. Čermák (Kuchta, Voříšek), 52. Petržilka (Křehlík), 55. Kuchta (Valášek, Vašíček), 57. Valášek (Dušek) – 15. Spratek (Kunc, Kratochvil), 56. Apolenář (Pastor, Pavlík), 58. Zdeněk (Dudáš, Antoníček). Rozhodčí: Maťašovský, Kohoutek – Čelechovský, Smetková. Vyloučení: 13:9. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 438. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Č. Novák – Krejčí, Čermák, Grauer, Kliment, Benák, Vašíček (A), Eklund, Kerber – D. Košťál, Kuchta (C), Voříšek – Petržilka, Křehlík, Pártl – Dušek, Valášek, Kopic – Oščádal, Holenda, Vacík
AZ Havířov: Štipčák – Dudáš (C), Havlík, Kunc, Kuboš, Hudec, Mrowiec, Ščurek – Mrva (A), Spratek, Antoníček – Tvrdý, Zdeněk (A), Haas - Apolenář, Ćmiel, Kratochvil – Pastor, Pavlík

Průběh první třetiny rozhodovaly hlavně přesilové hry. Bruslaři měli hned ze začátku možnost skórovat při hře pět na tři, výhodu se jim ale nepodařilo využít. První velkou šanci utkání si vytvořili naši hráči, když v početní převaze nahrál Haas před bránu Antoníčkovi, jehož střelu ale fantastickým zákrokem vyrazil Čeněk Novák.

Další přesilovku jsme už ale využili. Šimon Kratochvil zavezl po pravé straně kotouč do útočného pásma a křížnou nahrávkou našel najíždějícího si Daniela Spratka, jenž dokonale umístěnou střelou pod břevno otevřel skóre utkání. Havlíčkův Brod mohl vzápětí vyrovnat, únik Jakuba Petržilky ale zneškodnil Marek Štipčák.

Bruslaři třicet dva sekund po začátku druhé třetiny vyrovnali. Jiří Vašíček v dobíhající přesilové hře našel žabičkou rozjetého Jakuba Petržilku, jenž se ocitl za obranou soupeře a bleskovou bekhendovou kličkou překonal Marka Štipčáka.

Havlíčkův Brod si další průběh hry komplikoval velkým počtem vyloučení, domácí za přispění skvěle chytajícího Čeňka Nováka však náporu soupeře odolali. Tři minuty před sirénou tak Bruslaři udeřili podruhé. Pavel Grauer nahrál ve vlastním oslabení Marku Kopicovi do jízdy. Ten jel sám na bránu, forhendovou kličkou překonal brankáře, od tyče se však kotouč odrazil ven z brány. Kopice ale stínoval Vojtěch Holenda, jenž doklepl hrací předmět za brankovou čáru.

V závěrečné periodě se stavidla otevřely, oba týmy se rozstřílely. Třetí branku Havlíčkova Brodu dal Roman Čermák, jenž se v přesilové hře prosadil přesnou střelou od modré. Domácí si následně vytvořili tříbrankový náskok, když Tomáš Křehlík nahrál na levou tyč Jakubu Petržilkovi. Ten prostřelil přesouvajícího se brankáře. Kraučukovi svěřenci se prosadili ještě jednou. Jiří Vašíček nastřelil od modré Milana Valáška, od kterého se kotouč odrazil k Petru Kuchtovi, jenž se trefil do odkryté klece.

Našim hráčům se už jen podařilo snížit. Jakub Apolenář se dostal se štěstím před bránu, kde přestřelil beton přesouvajícího se Nováka. Bruslařům se ale podařilo vzápětí odpovědět. Rychlý protiútok vedl Dominik Dušek, jenž nahrál na levou stranu Milanu Valáškovi. Ten se zblízka nemýlil. V závěru se AZeťáci prosadili ještě jednou. V přesilové hře Martin Dudáš narýsoval přesnou křížnou nahrávku na Jiřího Zdeňka. Asistent kapitána skóroval přesnou střelou k tyči.

Naši hráči si tak z Kotliny vezou porážku 3:6, Bruslaři vyrovnali sérii na 1:1. Další utkání se hraje ve středu 15. března od 18:00 v Havířově.

Aleš Kraučuk (trenér Havlíčkova Brodu): Kluci dnešní zápas skvěle odpracovali, takhle se hraje play off. Skvěle nás podržel Čenda Novák. Zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme za stavu 1:1 ujeli v oslabení a dali jsme na 2:1. Ve třetí třetině jsme skóre navyšovali a zaslouženě jsme dnes zvítězili. Srovnali jsme stav série na 1:1. Ve středu nás znovu čeká výjezd do Havířova, kde se budeme snažit uspět.

Jiří Raszka (trenér Havířova): Za mě se zápas lámal ve druhé třetině, kdy jsme měli spoustu přesilovek, ve kterých jsme si vytvořili hodně šancí. Zejména v brankovém prostoru, tam nám leželo vítězství, my jsme ho však nesebrali. Nedosáhli jsme na puky nebo jsme nebyli schopní kotouče dorazit do branky. Bohužel, domácí své přesilovky využili, přiklonilo se k nim štěstí. Prolétly tam střely, nebo byly protečované. Při hře pět na pět nebyli lepším týmem, rozhodly nerovnovážné stavy. Kdybychom ve druhé třetině trefili nějaké kotouče, které tam ležely, mohl být výsledek opačný.