Na úvod sezony výhra s nulou

Josef Nudera | 10.09.2011

H A V Í Ř O V - Sobotní podvečer patřil úvodnímu kolu 2. hokejové ligy, kdy Havířov doma přivítal Nový Jičín. Havířov do utkání vstoupil mnohem lépe a po celý zápas předváděl lepší hokej. V 7. minutě dostal AZet do vedení Jan Maruna a otevřel tak listinu střelců. Druhá branka přišla až ve druhé části zápasu, to Michal Sztefek dorazil puk za Šrámka. A aby se domácí fanoušek nenudil, tak Michal Sztefek si ještě schoval jeden úspěšný zářez na svou hokejku. Ve 42. minutě dokázal vstřelit rozhodující branku, která už dodala Havířovu potřebný klid. Havířov ukázal, že bude v letošní sezoně patřit jednoznačně mezi ty nejlepší celky.

2. liga východ - 1.kolo so 10.9.17:00
AZ Havířov - HC Nový Jičín
3:0
(1:0, 1:0; 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Maruna, 36. Sztefek (Stránský, Prokop), 42. Sztefek (Stránský). Rozhodčí: Mrkva - Bojda, Hanzlík. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 760. Průběh utkání: 3:0.
AZ Havířov: Daneček (Vrba) - Prokop, Rimmel, Krisl "C", Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L. - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Kopún
HC Nový Jičín: Šrámek (Kozák) - Andrýsek, Gulda, Slavík, Pelikán, Hruška, Skaloš, Brynecký, Toman, Tomášek, Glabazňa, Macháček "C", Gebauer, Horák, Zedník, Hradil, Štěpiak, Částečka, Uhlár

Sobotní povečer patřil úvodnímu kolu 2. hokejové ligy. Na led havířovského AZ přijel celek Nového Jičína. Než se začalo hrát čekalo nás několik ceremonií. Nejprve nastupovali hráči Havířova vyvolávání fanoušky. Poté došlo k uctění památky zesnulých letecké katastrofy v Rusku. A pak dostal ještě slovo primátor města Havířova a hodil úvodní čestné buly. A mohlo se jít k samotnému utkání.

Zápas začal ve vlažnějším tempu, hráči hledali možnosti jak překvapit soupeřovu obranu.První kde se pokusil ohrozit soupeře byl novojičínský Toman, jeho střela byla ale zblokována těly havířovských obránců. Hned po této akci se už dostal do dobré pozice i Havířov. Robert Najdek našel krásně Marunu, Jan Maruna trefil pouze pozorného brankáře Šrámka. Ve 4. minutě dostal Jan Daneček skvělý pas od Roberta Říčky, Daneček ale jen trefil brankáře hájcího branku Nového Jičína. V 5. minutě se dostal AZ k velké šanci. Petr Prokop i Jan Maruna doráželi před Šrámkem, neúspěšně.

Po této akci Hruška a Brynecký chtěli shodně nahodit puk do útočného pásma, ale puk se dostal pouze do publika. V 7. minutě se dostal ke slovu Jan MARUNA . Maruna vybojoval kotouč ve středovém kruhu a ujížděl sám na Šrámka. V souboji Šrámka s Marunou byl úspěšnější právě Jan Maruna, který povedenou střelou dostal Havířov do vedení - 1:0. V 7. minutě Marian Skaloš trefil pouze dobře připravenou vyrážečku Danečka. Potom výborně vystřelil Daniel Brynecký, jeho střelu Daneček s přehledem ukryl do své lapačky. V 10. minutě se dostal Robert Říčka do velké dvojšance. Říčka nakonec branku nevytěžil. V rozmezí 12. - 14. minuty se především vylučovalo. Pouze jedna velká šance by stála za zmínku. Ve 13. minutě musel Daneček vytáhnout v sedě úžasný zákrok, aby zastavil valící se nebezpečí.

V 16. minutě Martin Potočný nedokázal dorazit kotouč za záda Šrámka, poté na Šrámka nevyzrál ani Jiří Krisl. V 18. minutě dokázal Havířov vyvinout obrovský tlak na Nový Jičín. Puky lítaly po ose Maruna - Najdek - Krisl. Z tohoto velkého tlaku Havířov branku ale nevytěžil. V poslední minutě první třetiny se hra uklidnila, ale výjimka potvrzuje pravidlo, a tak dostal Robert Říčka ještě jednu šanci, tu ale nevyužil. V úvodu druhé třetiny jsme mohli vidět řadu nepřesných rozehrávek z obou stran. Až Vít Stránský našel Martina Potočného, který z těžkého úhlu vypálil na Šrámka, brankář GEDOSU si se střelou poradil.

Po něm se dostal do šance Pechanec, ten ale musel vystřelit z backhandu a to bylo moc velké sousto pro havířovského útočníka, puk minul tři tyče. V přesilovce se pokusil David Klimša překvapit Šrámka, brankář Jičína se nenechal zaskočit a puk pokryl. Po této akce se dostal Vít Stránský k velké dělovce, střela byla kvalitní, ale Šrámek vytáhnul skvělý zákrok. Ve 28. minutě se dostal Petr Macháček do velké šance, kterou ale Daneček zneškodnil. Ve 30. minutě dorážel Gebauer, Daneček vše pokryl. Ve 34. minutě se dostal Nový Jičín do možná největší šance dosavadního průběhu utkání. Dušan Pelikám vystřelil přízemní střelu, Daneček puk vyrazil koncem svého betonu! Ve 36. minutě si vzal slovo Michal SZTEFEK , dostal se k puku, který ležel před Šrámkem a střelou do horní poloviny branky se úspěšnou dorážkou dostal k úspěšnému konci, Havířov vedl už 2:0.

Ve 39. minutě se strhl velký chaos před brankou GEDOSU. V tomto zmatku se nejlépe zorientovali Jan Maruna a Patrik Rimmel, ale ani jeden nedokázali vytěžit branku. Touto akcí také skončila druhá třetina. Na úvod třetí třetiny si schoval Michal SZTEFEK ještě jednu parádní branku. Michal Sztefek se dostal ke střel, která už byla pomalu z pádu a dokonale propálil Šrámka. Dvoubrankový střelec měl dokonce na zádech přilepeného obránce Jičína, ale i tak se prosadil a Havířovu vnesl na hokejky potřebný klid - 3:0. Ve 44. minutě se dostal Petr Prokop k zajímav střele a Šrámek se musel hodně ohánět, aby si s touto střelou nakonec poradil.

V 55. minutě Slavíkovu střelu ukryl Daneček do lapačky. Po něm se ani Petr Macháček neprosadil z otočky. V 57. minutě vystřelil Jan Maruna, jeho střela skončila na pravé tyči branky, kterou hájil Šrámek! V 58. minutě dokázal Havířov ještě jednou překonat Šrámka, ale branka nebyla uznána pro posunutí brankové konstrukce z vymezeného prostoru. Havířov působil po celou třetí třetinu daleko svěžeji. V 59. minutě se dostal k tvrdé ráně Robert Najdek, neuspěl.

Havířov tak dokázal vyhrát v úvodním kole tři body a K&K PNEU Aréna mohla oslavovat. V dalším kole bude Havířov zajíždět na led Frýdku-Místku a to ve středu.

Jan DANEČEK (trenér AZ Havířov): Nový Jičín byl pro nás opět velmi nepříjemný soupeř. První třetina byla kromě našeho úvodního tlaku celkem vyrovnaná. Ve druhé jsme sami svými vyloučeními poskytli hostům příležitosti a teprve až ve třetí třetině jsme se prosadili jednoznačně díky fyzické převaze a utkání jsme kontrolovali. Škoda jen, že jsme se neprosadili brankově více, na druhou stranu mě těší, že jsme vyhráli s nulou. Vyloučení hráčů vyplynula z velké snahy, kterou do tohoto prvního utkání vložili, takže jim nebudu nic vyčítat.

Petr KNEBLÍK (trenér HC Nový Jičín): Havířov byl jednoznačně lepší. My jsme sice měli 2 nebo 3 šance v 1. třetině, kdy jsme i mohli dát gól, ale nestalo se a pak už se prosazovali domácí. Po druhé brance se uklidnili a závěr už byl jasný. Navíc jsme spáchali několik nesmyslných faulů a oslabení nám brala hodně sil, které pak chyběly směrem dopředu. Zápas rozhodl druhý gól domácích.