Začít ligu vychytanou nulou samozřejmě potěší, říká brankář Lukáš Daneček

12.09.2011 | Tomáš Vlček

Sobotní první druholigový duel AZetu proti Novému Jičínu měl v havířovském dresu bezpochyby tři klíčové muže. Jednak střelce branek Honzu Marunu a Michala Sztefka a jednak gólmana Lukáše Danečka. Ten, poté co se mu skvěle dařilo už přípravných duelech, potvrdil formu i v důležitém prvním zápase ligové soutěže. Zlikvidoval všechny střelecké pokusy hostujících hráčů a po zásluze si tak připsal vychytanou nulu.

Lukáši, ten zápas dopadl výsledkově výborně, ale výkon bezchybný určitě nebyl, že?

Ty první zápasy jsou vždy obtížné, protože každý bývá nervózní z toho, jak to dopadne. My jsme byli sice favoritem, ale taky na nás, jako na domácím mužstvu, ležela velká odpovědnost. Tři body byly povinností a navíc jsme chtěli odčinit loňské play-off. Ale myslím, že jsme se s tím poprali výborně. Výsledek 3:0 je jednoznačný a navíc jsme byli po celý zápas lepším týmem a vítězství jsme si zasloužili.

O viditelné převaze AZetu vskutku nebylo pochyb, ale pro výsledek zápasu byla asi rozhodující až branka na dva nula v závěru prostřední třetiny.

Ano, stejně jako loni jsme měli v zápase převahu a čekali jsme na branky, které to potvrdí. Dlouho jsme vedli jen o gól, ale po druhé brance už jsme soupeře moc k ničemu nepustili a zaslouženě zvítězili.

Překvapil vás soupeř v tom zápase něčím?

Vůbec ne. Věděli jsme co hrají a připravili jsme se na to. Vychází z obrany, stojí na svojí modré čáře a čekají na chyby.

Pro tebe zápas přinesl ještě i navíc vychytanou nulu. Co k ní říct?

Samozřejmě že start do sezóny s nulou by si přál každý brankář. Pro sebevědomí je to výborná věc a já doufám, že to takhle půjde i dál. Že budeme dostávat co nejméně gólů. :-)

Který svůj zákrok považuješ v zápase za nejtěžší?

Určitě ten v první třetině, kdy se puk odrazil z brankoviště zpět k jednomu hostujícímu hráči. Ten to chtěl napálit do branky, ale svezlo se mu to a trefil mě do paty, když jsem seděl na zadku :-). A pak jsem měl ještě štěstí při střele do tyčky v přesilovce.

Sezóna je nastartovaná výborně. Vidíš ve hře mužstva ještě nějaké rezervy?

V koncovce. Vytváříme si řadu šancí, ale s jejich proměňováním už je to horší. Věřím že to ještě vyladíme a budeme dávat, hlavně doma, více gólů.

V středu vás čeká další zápas ve Frýdku – Místku. Jak to vidíš za své ho pohledu?

Zase budeme favoritem, a myslím, že když budeme proměňovat šance, utkání v klidu zvládneme.

V příštím domácím zápase proti Prostějovu už bys měl chytat v nové masce, na které budou jména fanoušků, kteří si koupili pemanentku na letošní sezónu. Jak se na ni těšíš?

Těším se moc. Bude to něco úplně jiného, než je běžné, ale mě se ten návrh Roberta Veněčka moc líbí. A věřím, že i fanoušci budou spokojeni.

Děkuji za rozhovor.