Startuje nová sezóna! Havířov vyzve doma Nový Jičín

09.09.2011 | David Motloch

V sobotu 10.9. v 17 hodin skončí dlouhé čekání havířovských hráčů a fanoušků na start nové sezóny. V rámci prvního kola přivítá Havířov celek z Nového Jičína. Už tak dost zajímavému zápasu ještě přidává na pikantnosti fakt, že v minulé sezóně skončil Havířov ve čtvrfinále play-off právě v souboji s tímto soupeřem. Bude se tak rozhodně na co dívat, přijďte všichni podpořit AZ Havířov !!!

Kádr Nového Jičína zůstal od minulé sezóny prakticky nedotčen. Před sezónou tým opustil pouze Marek Pavlačka, který nakonec zakotvil v Porubě. A i když se jedná o citelnou ztrátu, návrat Daniela Bryneckého do Nového Jičína dokáže tuto mezeru zacelit. Ambice tohoto týmu tak zůstávají i nadále poměrně vysoké, mužstvo chce minimálně zopakovat loňské umístění ve druhé lize, jak se nechal slyšet generální manažer klubu Ivan Urban.

V přípravě tým zkoušel Michala Raka nebo Jakuba Fojtíka, ale do mužstva se nakonec zapracovat nedokázali. To neplatí o Jakubu Hamrozovi, který je ovšem zatím zraněný. Základní filozofie týmu zůstává i nadále stejná. Nový Jičín bude čerpat ze základny „B“ mužstva a juniorů. V sezóně pak chce hrát pohledný hokej, zvláště před domácím publikem. Přitom se nechce odprostit od své disciplinované hry, kterou týmu vštěpil hlavní trenér a kvůli které Havířov skončil už ve čtvrtfinále play-off.

Přípravné období skončilo pro Nový Jičín s bilancí pěti výher a tří porážek pozitivně. Nad síly Gedosu byla Karviná, Přerov a Valašské Meziříčí, naopak si tým poradil dvakrát s Frýdkem-Místkem, Opavou, Studénkou a v prvním zápase s Přerovem.

Před sobotním zápasem má už Havířov uzavřenou soupisku, která čítá 25 jmen (3 brankáři, 8 obránců, 14 útočníků). Ještě poměrně čerstvou zprávou je podpis smlouvy s Danielem Kraftem, před ním do týmu přišel i Patrik Rimmel. Do zápasu nenastoupí Luděk Lhotský, který marodí s bolavými zády a jeho návrat na led je zatím v nedohlednu.

Důležitou zprávou pro fanoušky je událost, která bude tomuto zápasu předcházet. Od 15:30 totiž fanoušci Azetu uskuteční slavnostní pochod od náměstí republiky až ke stadionu.

To ale není všechno! Před zápasem bude k dispozici na prodej i zbrusu nový předsezónní Bulletin, který obsahuje profily a informace o všech hráčích, fotky všech kategorií, představení celé druhé ligy, rozhovory s hráči, trenéry, generálním manažerem, prezidentem klubu, vzkazy slavných odchovanců, představení zlatého partnera a mnoho dalšího. Perličkou je pak vtipný článek o „Modrém“, který pravidelně zásobuje naši redakci i vedení nesmyslnými dotazy. Cena Bulletinu je 25,-Kč.

Zápas začíná v sobotu 10.9 v 17 hodin na horkém havířovském ledě, nenech si tento vyjimečný zápas ujít ani ty!