Havířov přehrál Prostějov a výrazně pomohly i přesilové hry

Josef Nudera | 19.01.2011

H A V Í Ř O V - Do zápasu vstupoval Havířov s pocitem odčinit nepovedený zápas v Šumperku. První třetina výrazně pomohla domácím k třem bodům, AZet v ní dokázal využít dvě přesilovky. Druhá část už byla vyrovnanější, ale Havířov navýšil i tak svůj náskok. Třetí třetina nabídla brankové hody, které už na výsledku nic nezměnily a AZet si připsal tři body.

2. liga východ - 33.kolo st 19.1.18:00
AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
6:3
(2:0, 1:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 9. Maruna (Říčka), 19. Klimša (Prokop, Najdek), 33. Maruna (Zientek L., Najdek), 42. Prokop (Říčka, Maruna), 52. Najdek (Maruna, Říčka), 59. Sztefek (Krisl) - 45. Smejkal (Šebek), 47. Smejkal, 57. Stejskal (Duba). Rozhodčí: Krenželok - Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:9. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1581. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
AZ Havířov: Daneček (Vrba) - Zientek, Prokop, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Doczy, Jindřich - Klimša, Najdek, Maruna, Stránský, Vydra, Sztefek, Říčka, Pavlas, Daneček J., Pechanec
LHK Jestřábi Prostějov: Slovák (od 40.Vydržel) - Paška, Halouska, Jedlička, Doseděl, Peštuka, Kolibár, Tomiga, Finkes - Šimo, Duba, Šebek, Žajgla, Kryl, Stejskal, Smejkal, Bartošek

Havířov vstoupil do utkání s novou posilou do obranných řad Milanem Doczym. Vstup se Havířovu povedl skvěle a prvním hráčem, který prověřil brankáře Slováka byl Jan Daneček. Hosté se v průběhu první třetiny dostávali do pozic ke střelám pouze sporadicky. Z rohu vyjel Martin Stejskal, který odzkoušel Danečka. V 8. minutě se snažil Petr Žajgla protlačit kotouč na svého spoluhráče, ale puk se k Šebkovy nedostal. Prvním vyloučeným byl Petr Žajgla, který poskytl AZetu výhodu přesilové hry. Domácí hráči ji dokonale využili. V 9. minutě puk před branku nastřelil Robert Říčka a Jan MARUNA puk už jenom usměrnil za záda Slováka - 1:0. Nedlouho na to se před Slováka dostal Robert Najdek a vyzkoušel blafák, jeho pozice u tyčky byla ale nevýhodná a akce ztroskotala.

Ve 13. minutě se dostal ke střele tahem Lukáš Duba a Lukáš Daneček jeho střelu vychytal i s výskokem. V 15. minutě se dostal do skvělé šance Robert Říčka, ale Slovák ho dokonale vychytal lapačkou. Vít Stránský našel výborně postaveného Sztefka, ale ten pozici přejel a už mohl jen puk hodit před branku, tam ale nikdo kdo by puk tečoval nebyl. V 19. minutě dostal Havířov další přesilovou hru. Dokonale přihrál Petr Prokop a David KLIMŠA si už s velmi výhodnou pozicí poradil a zvýšil stav na 2:0. Havířov tak využil další přesilovku. V této první třetině na ledě existoval pouze jediný tým a to AZ Havířov. Dokonale využíval pozice a dvakrát skóroval z přesilovky.

Ve 23. minutě se dostal do obrovské příležitosti Michal Sztefek. Branku ale nevsítil, protože Slovák se stihnul fantasticky přesunout k tyčce a havířovského střelce vychytat. Ve 24. minutě se pokoušel z velmi těžkého úhlu prosadit Milan Doczy. Nová posila Havířova z Třince ale neuspěla. Ve 29. minutě se dostali ke střele i hosté. Z modré pálil příklepem Petr Doseděl, Daneček musel udržet pozornost i puk. Vše dokázal, a proto zůstal stav nadále stejný. Hned po této šanci si Prostějov vypracoval další. Konkrétně Ivo Peštuka nebezpečně vypálil, Daneček musel vytáhnout zákrok lapačkou. Ve 32. minutě se hosté dostali do další velké příležitosti. Střelu Martina Stejskala tečoval Lukáš Duba a puk skončil někde pod Danečkem, který ani sám nevěděl kde má kotouč.

Ve 32. minutě se potvrdila zvýšená aktivita Prostějova oproti první části. K velmi zajímavé střele se dostal Martin Bartošek a Daneček puk s problémy pokryl. Ve 33. minutě se zničeho nic rozhodl pro nahození Lukáš Zientek a Jan MARUNA puk tečoval mezi nohy brankáře Slováka, který se potom mohl jen ohlédnout za sebe. Havířov se mohl radovat, vedl 3:0. Ve 37. minutě se dostal ke střele hostující Martin Stejskal a jeho střela letěla jen těsně mimo tyčku. V poslední minutě se dostával do zajímavé šance Jestřáb Michal Šimo, ale nakonec nedokázal ujet Krislovy, který donutil Šima pouze nahodit puk na Danečka. V druhé třetině se hosté tlačili do šancí mnohem více a Havířov držel brankář Daneček.

Ve 42. minutě dostal Havířov přesilovku pět na tři a to bylo pro Prostějov špatně. Nejprve pálil Robert Najdek mimo a po něm se dostal ke střele od modré Petr PROKOP a ten se už nemýlil a nekompromisně dostal puk za brankáře Lukáše Vydržela, který po druhé části nahradil Jiřího Slováka - 4:0. Ve 45. minutě se už prosadili i hosté. Prostějov dostal k dispozici přesilovou hru a Filip SMEJKAL už propálil vše co mu stálo v cestě 4:1. Ve 47. minutě se dokázali Jestřábi prosadit znovu. Úspěšným střelcem byl opět Filip SMEJKAL , na jeho střelu Daneček neměl - 4:2. V 52. minutě využil dvojnásobného vyloučení opět Havířov. Jan Maruna skvěle našel svou přihrávkou u tyče úplně volného Roberta NAJDKA a ten už jenom puk zametl do odkrytého prostoru - 5:2.

V 55. minutě předvedl dobré střídání Aleš Jurčík, který se dvakrát v rychlém sledu dostal ke střelbě. Ani jedna střela se neujala. V 57. minutě se dostali hosté z Prostějova do protiútoku dva na jednoho. Martin STEJSKAL dokonale využil přihrávky Lukáše Duby a překonal Danečka - 5:3. Tři minuty před koncem utkání hosté odvolali brankáře a díky přesilové hře měl výhodu dvou mužů v poli. V 59. minutě se rozhodl vyhodit a pokusit se trefit prázdnou branku Michal SZTEFEK a to se mu dokonale povedlo a Havířov zapečetil výhru. Domácí Havířov si po brankově bohatém utkání připsal tři body a opět doma vyhrál. Další zápas bude hrát Havířov opět doma proti celku Orlové.

Jan DANEČEK (Havířov) - Zápas se mi hodnotí velmi dobře. Dvě třetiny jsme měli převahu. Po dvou třetinách jsme vedli 3:0, povedl se nám vstup do třetí části, dali jsme gól na 4:0. Jak jsem byl spokojený se třetí třetinou v Šumperku, tak tady s tím koncem ne. Hráči zase svou neukázněností, když jsme byli v jasném brejku dva na jednoho, udělal vzadu faul a dostali jsme z toho gól. Hned v zápětí druhý a zdramatizování, naštěstí nám tam padl pátý gól a to už nám naskýtalo dost velký náskok k tomu abychom to udrželi. Nakonec ale zase komplikace, ten konec nijak kladně nechci hodnotit. Ale myslím si, že jsme nakonec to oslabení dohráli dobře, podařilo se nám dát ještě branku do prázdné brány. To už zápas rohodlo. A myslím si, že jsme si to zasloužili vyhrát.

Petr ZACHAR (Prostějov) - Já si myslím, že Havířov dnes vyhrál zaslouženě. My jsme strašně špatně začali a od druhé třetiny se to trochu zlepšilo. A hlavně Havířov využil přesilové hry.