Ve středu přivítáme doma podruhé Prostějov

17.01.2011 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Třetím kolem nadstavbové části a celkově již 33. kolem pokračuje ve středu 19. 1. 2011 2. hokejová liga. Soupeřem AZetu bude tradiční rival, LHK Jestřábi Prostějov, tedy tým v současnosti se nacházející na 5. místě tabulky. Uhájí naši borci v dalším těžkém domácím zápase svou skvělou druhou příčku? Podívat se, a povzbudit naše borce, můžete už ve středu, tradičně od 18:00.

Prostějovští prozatím nasbírali 53 bodů, tedy o deset méně než Havířov. A i když je možná pro některé hokejové fanoušky jejich umístění v tabulce překvapivě nízké, svými posledními výsledky nenechávají nikoho na pochybách, že jsou i přes, ze zdravotních důvodů, značné oslabení kádru schopni konkurovat těm nejlepším a dokonce je i porážet. Před týdnem prohráli jen těsně v Šumperku a naposledy v sobotu porazili doma v hanáckém derby Přerov 3:0!

Nicméně pro středeční zápas s AZetem, došlo k ještě dalšímu oslabení mužstva. K již dříve zraněnému Čuříkovi, přibyl s poraněným meniskem, v posledních zápasech skvěle chytající brankář Sedlář. Navíc několik hráčů si ze zápasu s Přerovem odneslo šrámy, které mohou jejich start v dalším utkání minimálně ohrozit, ne li zmařit. I přesto si však můžeme být jisti, že družina trenéra Petra Zachara, bude tvrdě bojovat a AZet nečeká nic lehkého.

Pozor si musí obrana Havířova dát zejména na veleproduktivní útočníky Davida a Petra Šebkovy (dohromady nasbírali již 68 kanadských bodů), a nejlepšího střelce týmu, zkušeného Lukáše Dubu (15+13). V nejpevnější obraně soutěže (pouhých 74 obdržených branek!) pak svými výkony dominují Ivo Peštuka (18 + bodů) a Tomáš Halouzka (21 + bodů)

Jak si před tímto utkáním stojí AZet? Nedělní porážka (a zejména její výše) na ledě vedoucího Šumperka je jistě nepříjemná. Nicméně družstvo si je vědomo její příčiny, a neúspěch hodilo za hlavu. „I když jsme zejména ve druhé třetině, díky velkým chybám a mnoha vyloučením dostali od domácích tvrdý šestibrankový úder, pro další průběh sezóny nás to může i posílit. Před námi jsou další zápasy, a já věřím, že se z té porážky dokážeme poučit“ , říká trenér Jan Daneček. A Martin Potočný k tomu dodává. „V kabině mezi hráči samotnými jednoznačně padlo, že takto nedisciplinovaně hrát nejde. Budiž to pro nás poučením. Navíc za velmi důležité považuji, že ve třetí třetině prokázalo mužstvo (už opakovaně!) odhodlání bojovat i za nepříznivého stavu.“ Středeční zápas s Prostějovem tak může být mimo jiné i prověrkou odhodlání týmu, poprat se nejen se soupeřem a náročným programem, ale opět ukázat fanouškům kvalitní výkon tentokrát zakončený vítězstvím.

Předchozí vzájemné zápasy skončily vždy vítězstvím hostujícího týmu. Nejprve v září vyhráli Jestřábi v Havířově 6:4, a poté v listopadu AZet 2:1 v Prostějově. Vyhraje tentokrát poprvé domácí tým? Případně kdo si připíše body ze třetího vzájemného souboje? O tom se přesvědčíme již ve středu od 18 hodin.

Sestavy mužstev v posledním odehraném utkání:

HC AZ Havířov: Vrba (Daneček L.) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Vydra - Klimša, Najdek, Maruna, Stránský, Daneček J., Sztefek, Pavlas, Říčka, Pechanec, Brezani, Mach, Mráz

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Paška, Halouska, Matoušek, Doseděl, Peštuka, Kolibár, Jedlička - Šimo, Duba, Šebek D., Žajgla, Zachar, Stejskal, Smejkal, Bartošek

Přehled ostatních zápasů 33. kola:

HC Plus Oil Orlová - Salith Šumperk, HC ZUBR Přerov - HC Nový Jičín, HC Hodonín - HC Frýdek-Místek, HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Slezan Opava, HC Břeclav - VSK Technika Brno