AZ uspěl ve Frýdku a je pátý

Jaroslav Svoboda | 28.09.2010

Havířovští hokejisté dokázali uspět na ledě posledního celku tabulky a naplnit tak papírové předpoklady. To vše navzdory tomu, že domácí tým dlouho odolával a Havířov nacházel správný rytmus a střeleckou mušku až postupem času. Klíčovým byl přelom mezi druhou a třetí třetinou, kdy náš tým odskočil na vedení 4:1 a zápas už následně dotáhl až do zaslouženého vítězství.

2. liga východ - 7.kolo út 28.9.18:00
HC Frýdek-Místek - AZ Havířov
2:6
(0:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 27. Kotásek (Kudláček), 51. Kolařík (Štochl, Mintěl) - 10. Balčík (Klimša, Prokop), 30. Říčka (Potočný, Pavlas), 39. Prokop (Říčka, Maruna), 45. Mach (Pechanec, Říčka), 58. Najdek (Pechanec), 59. Maruna (Klimša, Prokop). Rozhodčí: J.Jeřábek - Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 713. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6.
HC Frýdek-Místek: Vašíček - Baldík, Krutil, Mintěl, Hartmann, Kudláček, Matzke, Raszka, Gottwald - Kolařík, O.Sluštík, Čára, Matysz, J.Sluštík, Štubňa, Kotásek, Štochl, Bartoš
AZ Havířov: Daneček - L.Zientek, Prokop, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík, M.Zientek, Klimša, Najdek, Maruna, Pavlas, Potočný, Stránský, Pechanec, Říčka, Mach, Jindřich

Hosté byli od začátku utkání aktivnější, ale do větších šanci se v úvodu moc nedostávali. Vše změnila desátá minuta. Slezan nejprve nevyužil přesilovku a naopak Martin Balčík, který rovnou cestou z trestné lavice dostal kotouč za obránce, prokázal v koncovce pevné nervy a přesnou střelou k tyči zajistil hostům vedení - 0:1. Od této doby už měl AZet v utkání jasně navrch a gólman Daneček možná pocítil chlad frýdeckého zimáku.

Jiskřička naděje svitla domácím ve druhé třetině, když dostal Tonda Pechanec čtyřminutový trest za zásah vysokou holí a domácí jej dokázali potrestat. Martin Potočný poslal od zadního mantinelu kotouč před vlastní branku, Lukáš Daneček jej jen posunul k hostujícímu Kotáskovi, který jej prostřelil - 1:1. Vyrovnaný stav však vydržel pouze tři minuty, protože pak hráli přesilovku i hosté a v současné době neudržitelný Robert Říčka propálil Vašíčka podruhé - 1:2.

Stejný hráč pak asistoval Petru Prokopovi v závěru druhé třetiny u další branky. Prokop napřáhl na modré čáře, a i když poslal kotouč po ledě, tak gólman Vašíček si jej hokejkou nadzvedl nad beton - 1:3. V úvodu třetí části se poprvé prosadil junior Mach, který pohodlně doklepl do odkryté brakny kotouč vyražený brankářem po akci dua Pechanec, Říčka. Slezan vykřesal další naději ve dvojnásobné přesilovce, když se povedlo dostat kotouč za Danečkova záda Kolaříkovi - 2:4.

Domácí však poté nedotáhli do konce několik slibných akcí a zbytek třetí třetiny už si hosté zkušeně pohlídali. Navíc v samotném závěru přidali dvě branky. Nejprve Robert Najdek svou typickou střelou propálil zblízka Vašíčka - 2:5. Poté sám domácí brankář pomohl Honzovi Marunovi k brance tím, že vyjel do rohu, chtěl zašlápnout kotouč, ale prohrál osobní souboj a Maruna zpoza branky zasunul kotouč do odkryté klece - 2:6.