Vlivem špatné koncovky končí Havířov v přípravě porážkou

David Motloch | 27.08.2010

Na závěr přípravy na sezónu si Havířov nedokázal poradit s Frýdkem-Místkem. Přestože AZ byl po většinu zápasu lepším týmem, nedokázal vytěžit ze svých brankových příležitostí. Zápas významně poznamenal velký počet vyloučených na obou stranách. Diváci si ale hokej určitě užili, na šance byl zápas velice bohatý a o výsledku nebylo jasno ani pár vteřin před koncem. Frýdek-Místek si ale těsný náskok 5:4 už udržel.

- 0.kolo pá 27.8.18:00
AZ Havířov - HC Frýdek-Místek
4:5
(0:2, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 21. Pavlas (Jurčík, Krisl), 42. Stránský (Pavlas, krisl), 58. Zientek (Pechanec), 60. Klimša (Najdek) - 13. Mocek (Kolařík, Kotásek), 20. Maliník (Galajda), 28. Sluštík (O. Sluštík, Bartoš), 52. Kolařík (Mocek), 59. Sluštík (Mocek). Rozhodčí: Jeřábek. Vyloučení:5:10. Využití:1:2. V oslabení:0:0. Střely na branku: 43:22.
AZ Havířov: Daneček, Vrba - Zientek, Balčík, Krisl, Vydra, Jindřich, Prokop, Jurčík, Machálek, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Pavlas, Miczek, Pechanec, Sztefek, Maruna
HC Frýdek-Místek: Taťák, Vašíček - Mintěl, Matzke, Kocurek, Raszka, Kopáč, Trubka, Kotásek, Kolařík, Mocek, Sluštík, Čára, Štubňa, Galajda, Maliník, Slovák, Matysz, Štochl, Bartoš

Frýdek-Místek udeřil hned ze začátku. Po úvodním osahání kotouče na obou stranách se v obrovské šanci ocitl Maliňák, gólu zabránil v poslední možné chvíli jeden z havířovských obránců, který svou holí nasměroval puk mimo bránu. Další oheň v brankovišti se musel hasit po nepochopitelné hrubce brankáře Danečka. AZ dokázal Slezan zavřít v jeho obranném pásmu, ale po pár slibných šancí to byl paradoxně Frýdek-Místek, kdo se radoval z branky. V 13. minutě se svou šancí dobře naložil Mocek, Daneček s jeho střelou z těsné blízkosti nemohl nic udělat. Havířov se i nadále připravoval o šanci vyrovnat svými častými vyloučeními. Když už si jednu dobrou pozici vypracoval, nevyužil ji, protože střílející Stránský minul polodkrytou klec, když mu kotouč sjel z čepele. Známé pravidlo nedáš, dostaneš se tak projevilo v plné parádě. Na 2:0 zvyšoval těsně před přestávkou Maliník, jeho střela si našla zkulinku pod vyrážečkou Danečka a Frýdek-Místek tak využil přesilovou hru.

Výborný vstup do druhé třetiny zaznamenal Havířov. Už po 33 vteřinách snížil na jednobrankový odstup hostů Robin Pavlas, když jeho střelu nezastavil ani gólman Taťák. Frýdek-Místek pak nabídl Azetu přesilovku. V ní dokázali domácí hráči dobře zamknout soupeře, ale žádná z šancí se neujala. Slezan se začal nabírat slušné tempo hry a výsledkem toho byla třetí branka. Sluštík překvapil rozčarovaného Danečka, vyjel z pozda brány a střelou nad lapačku zvýšil na dvoubrankový náskok hostů. Při další přesilové hře Havířova, ale paradoxně udeřil soupeř, chybu v rozehrávce zachránil až na poslední chvíli jeden z havířovských obránců, který ovšem Čáru podrazil a rozhodčí Jeřábek byl v této situaci zcela nekompromisní a nařídil trestné střílení. Podle nového pravidla musel nájezd provést postižený hráč, Čára však na Danečka nevyzrál. Havířov dostal dokonce příležitost zahrát si poměrně dlouhou přesilovku 5 na 3, ale žádný z předvedených pokusů o gól nakonec v síti nezkončil a tato velká šance tak zůstala nevyužita.

Havířov opět vstoupil do třetiny velkým gestem, když do černého pálil Stránský. AZet celý zápas doplácel na mizernou koncovku, šancí si vypracoval spoustu, ale na každou branku se hodně nadřel. Důkazem budiž minutí prázdné klece Roberta Najdka. Frýdek-Místek těžil hodně z produktivity, na ledě byly vidět hlavně černé dresy AZetu, když se ovšem prosadil hostující Kolařík, nevypadalo to s Havířovem dobře. Zkázu mohl potvrdit jeden z frýdeckých hráčů, když se po hrubce brankáře danečka ocitl tváří v tvář prázdné brance, ale netrefil se mezi tři tyče. Havířov tak ještě dostal šanci zápas zdramatizovat a to se mu taky povedlo. V 58. minutě trefil růžek branky přesnou ranou Zientek. Havířov v závěru zápasu skoušel power-play bez brankáře a to se mu nakonec stalo osudným. Špatnou rozehrávku z vlastní třetiny odhadl Sluštík a nekompromisně poslal černou gumu brány. Závěr byl opravdu bohatý na góly, do konce se ještě trefil Najdek. Poslední tři sekundy před sirénou měl AZet skvělou možnost vyrovnat, ale zápas už skončil za stavu 5:4 pro Frýdek – Místek. Na závěr se ještě mimo hru konaly samostatné nájezdy.

Trenér Jan Daneček - Tak na dnešním zápase se podepsalo včerejší skvělé utkání s Orlovou, kdy už to na nás bylo vidět v první třetině, kdy ti kluci byli poměrně unavení a jen pomalu jsme se z toho dostali. Dneska to byl takový zápas, kdy to se prostě v sezóně nebo v přípravě vždycky jednou stane, že prostě se vám nedaří nic, nedáváte do prázdné brány góly, odráží se to, trefujete tyčky a soupeř z každé nabídnuté šance skóruje. Pozitivní zase je to, že ti kluci už nabírají tu fyzickou kondici, dneska to bylo znát, když jsme soupeře zatlačili i ve třetí třetině.

Michal Piskoř - Byl to výborný zápas v báječné atmosféře, kterou tady diváci umí vytvořit a myslím si že měl náboj. Byly tam i emoce, což samozřejmě k takovému derby patří a jsem rád za vítězství, protože Havířov je silný soupeř.