Vítěznou sérii AZetu ukončila Třebíč

Petr Miklas | 12.01.2019

Prvním přemožitelem našich hokejistů v novém roce se stala Horácká Slavia Třebíč, když na domácím ledě vyhrála 5:2. Na vedoucí branku Třebíče v první třetině dokázal AZ odpovědět brankou Jana Maruny, ale ve druhé části Bílé Hvězdy odskočily do dvoubrankového vedení. Ve třetí části ještě snížil při přesilovce Marek Haas, jenže už za minutu a čtvrt Třebíč znovu vedla o dvě branky. Konečnou podobu výsledku dali domácí hráči tři minuty před koncem, pak už se zápas jen dohrával. Další utkání sehraje AZ v pondělí 14.1. na ledě Litoměřic.

CHANCE LIGA - 45.kolo so 12.1.17:30
SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Residomo Havířov
5:2
(1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Süss (Vl. Brož, Psota), 28. Paták (Vl. Brož), 32. L. Vágner (Psota, Král), 52. Vodný (Süss, Nedbal), 58. Vodný (P. Kratochvíl) – 18. Maruna (L. Bednář, Haas), 51. Haas (Matai). Rozhodčí: Pilný, Vrba – Zedník, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1214. Střely na branku: 24:24 (8:11, 6:7, 10:6). Zblokované střely: 16:8. Vhazování: 26:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

SK Horácka Slavia Třebíč: Vejmelka – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Bilčík, V. Čejka, Furch – Psota, Nedvídek, Kusko – Paták, Tadeáš Král, Malec – P. Kratochvíl, M. Novák, Vodný – Havlát, Süss, J. Čejka.
AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Dudek, Rašner, Kachyňa, Mrowiec – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Maruna, Haas – Kotala, Pořízek, Gřeš – O. Procházka, Cihlář, Macuh.

Hosté se hned v úvodu první periody vrhli do útočného pásma a snažili se otevřít skóre utkání. Vejmelka si však počínal velmi dobře a všechny střelecké pokusy Havířova zlikvidoval. Prvním vyloučeným hráčem zápasu se stal Ondřej Malec, který si šel odpykat dvouminutový trest za faul loktem. Přesilová hra hostů však neměla dlouhého trvání. Za hákování byl vyloučen Jakub Kotala. Kuskův bekhendový pokus Bláha zlikvidoval vyrážečkou. Ihned po skončení Malcova trestu Horácká Slavia vlétla do útočného pásma a využila svou zkrácenou přesilovou hru. Jan Süss získal kotouč u mantinelu a nabrusil si do levého kruhu, ze kterého laserově přesnou střelou načal skóre utkání. Hosté se znovu provinili proti pravidlům. Konkrétně Pořízek, který fauloval svého soupeře loktem. Hokejisté Havířova se však tentokráte ubránili. Na Pořízkově ráně si smlsla Vejmelkova lapačka. Psota předvedl skvělý obraný zákrok a poté sám vyrazil do protiakce. Jeho ránu musel likvidovat Bláha pravým ramenem. Psota hrál opravdu výborně a připravil šanci pro třebíčského kanonýra Lukáše Nedvídka. Bláha však dokázal udržet kotouč ve své výstroji. Hosté srovnali z poměrně nenápadné akce. Bednář poslal z rohu kluziště přihrávku do předbrankového prostoru, kde ji našel Jan Maruna, který poslal puk za záda přesouvajícího se Vejmelky.

Havířov se ihned po vhazování dostal do útočné třetiny, ale nedokázal si vytvořit vyloženou šanci. Rána Václava Čejky skončila v Bláhově výstroji. Rašnerovu dělovku si Vejmelka pohlídal. Chyby v havířovské kombinaci využil Michal Vodný, jehož střelecký pokus zastavil Bláha. Bílé hvězdy si ve druhé třetině vzaly své jednobrankové vedení zpět. Brož na sebe stáhl pozornost několika hráčů a adresoval kotouč na hokejku Lukáše Patáka, který černou pryž uklidil do odkryté klece. A Horácká Slavia stále neměla dost. Psota dokázal v tísni najít hokejku Lukáše Vágnera, který se z mezikruží nemýlil a poslal Třebíč do dvoubrankového trháku. S Havířovem bylo ještě hůře. Kachyňa byl totiž vyloučen za držení. Bílé hvězdy však čtvrtou branku v zápase nepřidaly. Jan Süss se skvěle proháčkoval až před branku a velmi nebezpečně zakončil. Horácká Slavia hrála velmi aktivně a dál dobývala branku soupeře.

Bílé hvězdy vyhrály úvodní vhazování třetí periody a ihned se vrhly do útoku. Bláha však tomuto nájezdu třebíčských hokejistů odolal. Na ledě došlo k šarvátce mezi oběma celky. Rozhodčí vyloučili z každého týmu po jednom hráči. Král se společně s Malcem dostal do přečíslení a první jmenovaný se odhodlal ke střele. Bláha však tento střelecký pokus dokázal vyrazit. Později byl Král vyloučen za podražení. Havířov svou přesilovou hru dokázal přetavit v branku. Hosté se dostali až do Vejmelkova brankoviště, kde se nejlépe zorientoval Marek Haas, který poslal černý nesmysl do branky. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Střela Jana Süsse vypadla Bláhovi z výstroje a skvěle postavený Michal Vodný dokázal poslat kotouč za Bláhova záda. Kotala obdržel dvouminutový trest za napadení. Jan Süss se řítil sám na Bláhu, ale náskok svého týmu nenavýšil. Matěj Novák si šel odpykat dvouminutový trest za vysokou hůl. Bilčík předvedl parádní obraný zákrok a i díky němu se třebíčští hokejisté ubránili. Bílé hvězdy navíc přidaly i pátou branku. Hosté špatně rozehráli a puk zachytil Petr Kratochvíl, který našel připraveného Michala Vodného, jenž svou druhou trefou v zápase upravil na konečných 5:2.

AZet tedy odjel z Třebíče s prázdnou a o další body bude bojovat v pondělí 14.1. v Litoměřicích.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Věděli jsme, že přijede tým, který má v poslední době výborné výsledky a hodně vstřelených gólu. Podle toho vypadala i první třetina, souhlasím s hodnocením kolegy z Havířova, že jsme byli v první třetině pod tlakem. Bylo to tím, že jsme nezvládali souboje a byli všude o krok později. Ve druhé třetině jsme zjednodušili naši hru v obranném pásmu, zlepšili jsme pohyb a dobrým forčekinkem jsme získali pár puků a dali góly. Od druhé třetiny do konce zápasu jsme měli mírně navrch a dneska bereme tři body zaslouženě.

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Nám dneska utkání vůbec nevyšlo, i když jsme se na Třebíč připravovali a rozebrali jsme si jejich zápasy s Kadaní a Kladnem. V První třetině jsme hráli to, co jsme chtěli – hráli jsme na zadním mantinelu a dostávali soupeře pod tlak. Do druhé třetiny jsme nastoupili trochu jako profesoři, přestali jsme chodit na zadní mantinel a dostávali jsme se pod tlak. Za ty dvě třetiny jsme si nezasloužili vyhrát. Hlavním důvodem dnešní prohry je, že jsme prohrávali souboje jeden na jednoho v obranném i útočném pásmu.