VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Třetí čtvrtinu soutěže zakončí AZ v sobotu v Třebíči

11.01.2019 | Tomáš Vlček

Chance liga v sobotu 45. kolem uzavře třetí čtvrtinu své zaklaní části. Havířovské hokejisty v něm čeká cesta na led Horácké Slavie Třebíč. Zápas začíná na Zimním stadionu města Třebíče - KHNP ARENĚ v 17:30.

SK Horácká Slavie Třebíč

Třebíčští hokejisté v letošní sezoně podávají značně kolísavé výkony a v tabulce se drží víceméně stabilně kolem její poloviny. V posledních deseti zápasech si připsali čtyři výry a šest porážek. Paradoxní je, že v posledních šesti kolech hned 4x musely zápasy Horácké Slavie rozhodovat až nájezdy. Celkově se v základních šedesáti minutách nerozhodlo už v jedenácti případech, což je nejvíce ze všech týmů Chance ligy.

Po novém roce sebraly Bílé hvězdy bod Motoru a Prostějovu, pak porazily těsně 4:3 Kadaň a naposledy ve středu prohrály ve vyrovnaném utkání na Kladně. V tabulce jim momentálně patří desáté místo se ziskem rovných 60 bodů.

Kladno - Třebíč 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. J. Říha (Machač, Zikmund), 31. J. Říha (J. Strnad, Vampola), 50. J. Říha (Vampola), 54. J. Strnad (Vampola, Romančík) – 20. Vl. Brož (Kusko, Nedvídek), 56. L. Vágner (Střondala, R. Zohorna). Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 1394. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

Trenér Martin Sobotka po utkání litoval nevyužitých šancí: „Z mého pohledu jsme dnes neodehráli vůbec špatné utkání. Dobře jsme plnili pokyny a domácím jsme byli hlavně v první třetině více než vyrovnaným soupeřem. Na vedoucí gól Kladna jsme dokázali poměrně rychle reagovat vyrovnáním. Zápas se podle mne zlomil v době, kdy jsme měli dvě vyložené šance, které jsme ale nedali. Pak přišlo čtyřminutové oslabení, kde jsme na jeho konci inkasovali gól. Rázem místo abychom vedli, jsme prohrávali. Ve třetí třetině jsme pak prohrávali už o tři góly a stihli jsme už jen kosmeticky upravit na 4:2.“

Sestava SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Vl. Brož, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Bilčík, Furch – Vodný, Střondala, R. Zohorna – Kusko, Nedvídek, Psota – Malec, Tadeáš Král, Paták – Süss, M. Novák, P. Kratochvíl.

Kanadské bodování týmu táhne trojice Adam Raška (17+21), Lukáš Nedvídek (17+21) a Silvester Kusko (17+18). Z obrany je podporuje Šimon Szathmary (4+16), v +/- bodech ale dominují Lukáš Vágner (+9) a Karel Nedbal (+8). V brankovišti toho nejvíce odchytal účastník juniorského MS Lukáš Dostál (18 zápasů, 2,53 br./zápas, 91,71% úspěšnost zákroků). O zbylé zápasy se rovnoměrně podělili Pavel Jekel, Dominik Svoboda a Karel Vejmelka, který má nejlepší statistiky (2,05 br./zápas, 92,61 % úspěšnost zákroků).

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté nabrali v posledních týdnech parádní formu. Z posledních pěti zápasů si připsali hned čtyři výhry. Po skalpu Motoru sice prohráli v Prostějově, ale pak přivezli domů šest bodů z tripu do Kadaně a na Kladno a naposledy doma rozstříleli Ústí. Tato výhra nejen značně vylepšila AZetu skóre, ale posunula jej už na 5. příčku tabulky se ziskem 69 bodů.

Středeční utkání proti ústeckému Slovanu mělo od počátku jasný průběh. AZ šel rychle do vedení, které postupně navýšil až na rekordních 9:1. Dařilo se zejména útoku Bednář-Maruna Haas, který zařídil hned pět branek. Lukáš Bednář zaznamenal hattrick, Jan Maruna si dokonce připsal pět kanadských bodů (1+4).

Havířov – Ústí nad Labem 9:1 (3:1, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. L. Bednář (Maruna, Rašner), 8. Maruna (Pořízek), 13. L. Bednář (Maruna, Haas), 26. Chroboček (R. Veselý, Matai), 35. L. Bednář (Maruna, Matai), 37. Bořuta (Maruna, Bednář), 46. Kotala (Mrowiec), 49. Pořízek (Gřeš, Kotala), 49. Bambula (Cihlář, O. Procházka) – 8. Šťovíček (D. Merta, Davídek). Vyloučení: 3:4, navíc Pořízek (HAV) 5 min+ do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1.049. Střely na branku: 46:14 (22:4, 15:5, 9:5). Zblokované střely: 6:6. Vhazování: 29:36.

Manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel byl po utkání pochopitelně spokojen:Měli jsme dobrý vstup do zápasu, rychle jsme dali vedoucí gól, a i když hosté snížili, pokračovali jsme v dobrém výkonu a přidávali jsme další branky. Nakonec z toho je vysoká výhra, která nám zvedne sebevědomí, ale do dalších zápasů zase musíme jít maximálně soustředěně, jen tak můžeme opět uspět.“

Sestava AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Dudek, Rašner, Kachyňa, Mrowiec – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Maruna, Haas – Kotala, Pořízek, Gřeš – O. Procházka, Cihlář, Bambula.

V čele bodování týmu je stále Branislav Rehuš (13+20), hned za ním je trojice nejlepších střelců Tomáš Gřeš (14+17), Jan Maruna (14+16) a Radek Veselý (14+15). Z obrany je nejvíce podporují Antonín Bořuta (3+14) a David Chroboček (5+10). Ten je také hned po útočníku Jakubu Kotalovi nejlepší v +/- bodech – Kotala (+19), Chroboček (+18). V brankovišti už má odchytáno Ondřej Bláha 32 zápasů (2,47 br./zápas, 90,21% úspěšnost zákroků).

Před utkáním v Třebíči hlásí manažer Patrik Rimmel: „Zápas o šest bodů chceme zvládnout. Všichni hráči jsou v pořádku a na zápas se těší. Třebíč je těžký soupeř, takže pokud chceme uspět, musíme odehrát dobrý zápas.“

Letošní zápasy AZetu a Horácké Slavie mají prozatím jen jednoho vítěze. Havířovští totiž vyhráli jak v říjnu v Třebíči 2:1, tak v prosinci doma 4:1. Sobotní utkání začíná na Zimním stadionu města Třebíče - KHNP ARENĚ v 17:30.