Další otočený zápas a tři body pro AZ v Třebíči

Petr Miklas | 17.10.2018

Hokejisté AZetu prohrávali na ledě Horácké Slavie už po půlminutě utkání, když se tečí prosadil Michal Vodný. Jenže ještě v první třetině po Kotalově dobrém napadání vyrovnal Tomáš Gřeš a šel do vedení, když tečí Bednářovy střely využil David Chroboček přesilovku. Skóre 1:2 z první třetiny už se ve zbytku zápasu nezměnilo a Havířov si z Třebíče veze důležité tři body.

CHANCE LIGA - 15.kolo st 17.10.17:30
SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Residomo Havířov
1:2
(1:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Vodný (Bilčík) – 13. Gřeš (Kotala), 18. Chroboček (L. Bednář, Pořízek). Rozhodčí: Veselý, Vrba – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 958. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

SK Horácka Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, R. Čermák, Vl. Brož, Furch, V. Čejka, Nedbal – Vodný, Raška, Süss – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Mlynář, Tadeáš Král, Paták – Havlát, Škvrně, M. Novák.
AZ Residomo Havířov: Lukáš – Chroboček, Matai, Houdek, Rutar, Bořuta, Mrowiec, Dudek – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – O. Procházka, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, Bambula.

Třebíč prožila v letošní sezoně nejlepší vstup do utkání. Již po 30 vteřinách tečoval Bilčíkovo nahození od modré čáry Michal Vodný- 1:0. O dvě minuty později mohli Třebíčští svůj náskok ještě zvýšit, hráli první početní výhodu, Havířov ale dobře bránil a se všemi náznaky šancí si poradil.

Jenže ve 13. minutě bylo srovnáno. Obrovskou hrubku při rozehrávce vytvořil Nedvídek, před Vejmelkou ho o kotouč obral Kotala, přihrál ke druhé tyčce Tomáši Gřešovi no a Velmelka mohl pouze smutně lovit kotouč z brány.

Nepřesnost, pasivní hra a znovu nepřesnost, tak by se dala popsat hra Horácké Slavie, která si vykoledovala v oslabení i druhou branku, Havířov ještě v první třetině otočil skóre. V 18. minutě pálil od modré Bednář, jeho pokus nechytatelně tečoval do branky David Chroboček.

Počet střel Třebíče ve druhé třetině, které mířily na branku, by se asi daly snadno spočítat na jedné ruce. Domácí se sami zastavovali naprosto zbytečnými dvouminutovými tresty v cestě za vyrovnáním. Hra v šesti, či dvě minuty za nesportovní chování od jednoho z nejzkušenějších borců na ledě, to by se asi stávat nemělo.

Na druhé straně, Vejmelka vše pochytal a ukázal, že je dobrý brankář, protože ani za jednu branku v první třetině rozhodně nemohl.

Jednu velkou šanci hráči Třebíče přeci jen měli. Vodný, když se vracel z trestné lavice, zavezl kotouč za hostující klec a předložil parádní nahrávku před bránu. Jeden z domácích útočníků bohužel napálil kotouč přímo do brankáře a šanci tak neproměnil.

V poslední třetině jakoby mladé domácí mužstvo již nemělo sil. Opět se kupily nepřesnosti, které stály ještě více sil. V 52. minutě mohlo být rozhodnuto. Havířov nastřelil tyč. Totéž jsme pak viděli v 58. minutě po střele Adama Rašky.

Havířov závěrečnému pokusu o tlak Třebíče odolal a připsal si tři body za vítězství. Další utkání sehrají naši borci v sobotu 20.10. na ledě Litoměřic.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Úvod zápasu jsme měli dobrý, ale pak soupeř po individuální chybě vyrovnal. Pak jsme soupeři nabídli zbytečnou přesilovku a bylo to 1:2. Ve druhé třetině jsme chtěli změnit hru, ale rozbily nám to zase naše fauly. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát jednoduše, nahazovat puky, vytvořit si tlak. Těch šancí jsme si ale dnes vytvořili málo a vyrovnat se nám již nepodařilo.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Nebyl to líbivý hokej, bylo to ubojované. Věděli jsme, že Třebíč je silná přes střední pásmo. Snažili jsme se hrát nátlakově, chyby tam byly, ale tři body jsou dobré.