První čtvrtinu základní části zakončí AZ na ledě Třebíče

16.10.2018 | Petr Miklas

Už jen s jedním soupeřem z patnáctky účastníků Chance ligy se hokejisté AZetu v první čtvrtině základní části nepotkali. Je to SK Horácká Slavia Třebíč, na jejíž led už zítra Havířov zavítá. V Třebíči se hraje ve středu 17.10. od 17:30.

Horácká Slavia střídá výhry s prohrami

Hokejisté Třebíče střídají výhry a prohry s neuvěřitelně pravidelnou přesností. Dvakrát za sebou vyhráli hned první dvě utkání, poté už po výhře vždy následovala prohra a naopak. Ve třinácti utkáních tak má Horácká Slavia bilanci sedmi výher a šesti proher, přičemž jednu výhru si připsali v prodloužení a tři až po samostatných nájezdech. Celkově je z toho 17 bodů a 11. místo v tabulce.

Třebíčský útok táhne trojice Adam Raška, Lukáš Nedvídek a Silvester Kusko, kteří mají 11, 10 a 9 kanadských bodů v pořadí, ve kterém jsou uvedeni. Raška s Nedvídkem mají na kontě shodně 6 branek a dělí se o první místo mezi střelci svého týmu. Kusko je se stejným počtem asistencí nejlepším nahrávačem týmu.

Trenérská dvojice Martin Sobotka a Jaroslav Barvíř se opírá o mladého brankáře Lukáš Dostála. Dostál je teprve osmnáctiletý odchovanec Komety Brno, jenž v letošním ročníku hájí barvy Třebíče v Chance lize. V šesti utkáních vychytal tři výhry a má úspěšnost zákroků 90,36%. Z Komety do Třebíče nastupuje ke střídavým startům naopak odchovanec Třebíče Karej Vejmelka. Ten za Horáckou Slavii odchytal čtyři zápasy, ze všech odešel s výhrou a jeho úspěšnost zákroků činí výborných 95,15%. Do třech utkání naskočil Pavel Jekel, ale z toho dvakrát byl střídán Dominikem Svobodou.

Třebíč má celkově velmi mladý tým, nejstaršími hráči týmu jsou obránci Vladimír Brož a Václav Čejka, oba patří k těm vytíženějším hráčům Horácké Slavie. Nejvíce času na ledě ale v průměru tráví jiný obránce tohoto celku – Vlastimil Bilčík, jenž je hojně využíván při přesilovkách a je také nejproduktivnějším bekem týmu se čtyřmi body za 1 gól a tři asistence.

Z Kladna přijela Třebíč s prázdnou

Horácká Slavia sice na ledě kladenských Rytířů inkasovala v 8. minutě z hole Říhy, ale před tím měla šance sama otevřít skóre utkání. Do poloviny utkání se hráči Třebíče ještě drželi, pak však navýšil vedení domácích Zikmund a šance hostujících hráčů na bodový zisk rapidně klesly. Ve třetí třetině Kladno třemi brankami navýšilo svůj náskok a dokráčelo k pohodlnému vítězství 5:0. A to ještě Dostál dost šancí Rytířů pochytal.

Lodivod horácké Slavie Martin Sobotkahodnotil utkání takto: „Zápas jsme začali dobře a v první třetině, dokud jsme stíhali se Kladnem bruslit, tak jsme byli vyrovnaným soupeřem. Mohli jsme klidně jít i do vedení 1:0 nebo 2:0, zvonila tam i tyčka domácí brány. Pak jsme dostali góly na 1:0 a 2:0 a naše hra se rozsypala. Hráčům jsme sice říkali, že stav 2:0 v hokeji nic neznamená, že musíme dál hrát svoji hru. Jenže na ledě to tak nevypadalo, lítali jsme od ničeho k ničemu, skoro jsme se pak už nedostali k puku a soupeř si dělal prakticky, co chtěl. V brance nás ještě hodně podržel Lukáš Dostál, jinak to skóre mohlo být pro nás ještě horší.

Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v posledním utkání:

Dostál – Bilčík, R. Čermák, Vl. Brož, Furch, V. Čejka, Nedbal, Hort – Süss, Raška, Milfait – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Paták, Mlynář, M. Novák – Havlát, Škvrně, J. Čejka.

AZ Havířov otočil utkání s Ústím nad Labem

Hráči AZetu začali utkání s Ústím nad Labem dobře, prvních patnáct minut svého soupeře téměř k ničemu nepustili, ale gól nedali a sami v 16. dvakrát inkasovali, když se trefili David Merta a Jiří Severa. Po první dvacetiminutovce tedy domácí ztráceli o dvě branky. Ve druhé třetině hráči AZetu předvedli výbornou hru a také stříleli góly. Díky brankám Radka Veselého, Filipa Semana a Tomáše Gřeše otočili utkání na svou stranu. Na začátku třetí části sice hosté zásluhou Lukáše Volfa srovnali, ale pak už dával góly jen AZ.

Nejprve využil Radek Veselý přesilovku, poté přidal pátou branku Antonín Bořuta a pojistkou do prázdné branky při power-play Slovanu dovršil Radek Veselý hattrick.

Trenéra Jiří Režnar měl důvod ke spokojenosti: „Dneska po dlouhé době se nám to hodnotí líp, protože jsme našeho soupeře zdolali. Ústí je těžký soupeř, sice nemá výsledky, ale předvedenou hru nemá špatnou. My jsme se na hru Ústeckých připravili, ale přesto jsme po první třetině prohrávali 2:0. Zase to bylo tak, že jsme patnáct minut hráli dobře v obraně i útoku a pak tam máme okýnko, kdy dostaneme dva góly. O přestávce jsme si k tomu důrazně něco řekli a naštěstí se nám to podařilo silou vůle zvrátit. Za výhru jsme moc rádi.“

Sestava AZ Havířov v posledním utkání:

Bláha – Matai, Chroboček, Rutar, Houdek, Mrowiec, Bořuta – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Haas, Jergl – Kotala, Pořízek, Gřeš – Pawliczek, Mastič, Bambula.

Zápas začíná na Zimním stadionu města Třebíče - KHNP ARENĚ v 17:30. Připraven je z něj tradiční textový online přenos a také placený videopřenos na Hokejka TV.