Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Třetí třetina rozhodla o vítězství Havířova nad Litoměřicemi

Petr Miklas | 08.09.2018

V prvním kole nového ročníku Chance ligy přivítali hokejisté AZ Havířov na svém ledě Litoměřice. Hosté ještě v polovině zápasu vedli o dva góly, ale Havířov nejprve gólem Bambuly snížil a poté ve třetí třetině dokázal skóre otočit ve svůj prospěch. Postupně se prosadil kapitán Maruna, Houdek a do prázdné branky pečetil výhru v závěru Kurovský. Do tabulky si tak svěřenci trenéra Režnara připisují velmi cenné tři body. Další utkání odehraje AZet už v pondělí na ledě regionálního rivala z Frýdku-Místku.

CHANCE LIGA - 1.kolo so 8.9.17:30
AZ Residomo Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 32. Bambula (Cihlář, Macuh), 43. Maruna (Dudek, Haas), 51. Houdek (Rehuš, Seman), 60. Kurovský (Luža) – 8. J. Kloz (M. Kadlec, Korkiakoski), 27. Gaspar (Flynn, Jirásek). Rozhodčí: Skopal, Přikryl – Lukš, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 976. Střely na branku: 35:24 (12:7, 11:8, 12:9). Zblokované střely: 14:15. Vhazování: 28:26. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Staněk – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Haas, Maruna – Kurovský, Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh.
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Pavlas, Gaspar, Smetana, Buchtela, Jebavý – M. Kadlec, J. Kloz, Korkiakoski – Kusý, Válek, Eret – Jirásek, Flynn, Voženílek – J. Dvořák, Pochobradský, M. Havelka.

Po slavnostním zahájení, kdy byly nejprve představeny nové dresy pro mládež a vhozeno slavnostní buly primátorkou města Mgr. Janou Feberovou, začalo první utkání letošní sezóny Chance ligy.

Úvod patřil hráčům domácího AZetu, jako první prověřil Krále nebezpečnou střelou zápěstím Veselý, gólman hostí vytěsnil puk lapačkou nad. Ve 2. minutě mohl skórovat domácí Kurovský, ale po bekhendové kličce minul branku Litoměřic.

První branka utkání padla na konci 8. minuty, když Litoměřice využily přesilovku. Kadlec našel přihrávkou přes brankoviště Jana Kloze, jenž střelou z první překonal Bláhu.

Ve 12. minutě měl velkou šanci hostující Kusý, ale Bláha předvedl pěkný zákrok lapačkou. O tři minuty později mohl při přesilovce vyrovnat domácí Veselý, ale trefil jen boční síť Královy branky. Branka nepadla ani v 18. minutě, kdy Dudkova bomba letěla do lapačky Krále. Po první třetině tedy vedly Litoměřice 0:1.

Tlak AZetu pokračoval i ve druhé třetině, přestože byl nakrátko přerušen vyloučením Veselého. Ve 25. minutě byl blízko vyrovnání Bambula, ale Krále se mu chytře zpoza branky překonat nepodařilo.

A tak přišel trest, když hosté ve 27. minutě využili závar před Bláhou. Domácí gólman vyrazil střely Jiráska a Flynna, ale na střelu Michaela Gaspara už byl krátký. Domácí odpověděli zásluhou Jana Bambuly, jenž ve 32. minutě zakončil spolupráci s Cihlářem a Macuhem.

I poté jsme viděli tlak a šance AZetu, ale obrana Litoměřic odolávala. Bylo tomu tak například ve 35. minutě, kdy zahrozil Kurovský, ale jeho tečovanou střelu zastavil levý beton Krále.

Kurovský se dostal k zakončení i 15 vteřin před koncem druhé části po individuální akci, když prokličkoval mezi protihráči, jenže Král jeho pokus zastavil, tentokrát pravým betonem. Po čtyřiceti minutách utkání proto platil stav 1:2.

Vstup do třetí třetiny vyšel domácím hráčům parádně, ve 41. minutě Maruna pálil z pravé strany, ale Král byl připraven. Na začátku 43. minuty už byl novopečený domácí kapitán Jan Maruna úspěšný, když po vyhraném buly tečoval nahození Dudka a vyrovnal tak na 2:2.

Ve 45. minutě měl domácí gólman Bláha notnou dávku štěstí, protože Jebavého střela od modré zacinkala na levou tyč jeho branky. Podobně se vedlo na druhé straně na konci 47. minuty Královi, jemuž po Bambulově střele pomohla také levá tyč.

V 51. minutě už domácí vedli, když se po skrumáži před Králem prosadil Tomáš Houdek. Ve zbytku třetiny Havířov držel náskok, a i když měl další šance, gól nepřidal. Litoměřice si nedokázaly vytvořit souvislý tlak a naopak při hře bez brankáře inkasovaly počtvrté. Úspěšným střelcem byl Daniel Kurovský, jenž se trefil z poměrně velké dálky od pravého mantinelu.

AZ Havířov tak dokázal v prvním utkání této sezóny zvítězit. Další utkání sehraje AZet v pondělí na ledě Frýdku-Místku v 18:00. První derby sezóny!

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Prvních pár minut jsme neměli špatných, ale pak jsme ustoupili z naší hry a soupeř nás dobrým bruslením dostával do nepříjemných situací. Nicméně podařilo se nám zápas otočit a to zejména protože jsme začali dodržovat naši taktiku. Za vítězství jsme moc rádi, týmu to dodá sebevědomí do dalších zápasů.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Chtěli jsme přežít první třetinu po dlouhé cestě. Čekali jsme, že Havířov bude mít velký tlak. To se nám podařilo nad plán. Ve druhé třetině vypadalo naše vedení 2:0 nadějně, ale po individuální chybě jsme dovolili domácím snížit. Ve třetí třetině dle nás ovlivnil zápas neregulérní gól. Zápasu by podle mě více slušela remíza, ale nakonec nemáme ani bod.

Fotogalerie k zápasu