Jedna vstřelená branka na Kališníky nestačila

Tomáš Vlček | 05.12.2018

Havířovští hokejisté dnes vstoupili do druhé poloviny základní části Chance ligy porážkou. I přes velkou převahu dokázali soupeři vstřelit jeden gól. Stalo se tak ve dvojnásobné přesilovce v první třetině, díky Filipu Semanovi. Jenže hosté ještě do přestávky vyrovnali a ve druhé třetině přidali druhý, a jak se nakonec ukázalo, vítězný gól. Navíc zápas pro zranění bohužel nedohrál Radek Pořízek. Další utkání sehraje AZ v sobotu na ledě Frýdku-Místku.

CHANCE LIGA - 31.kolo st 5.12.18:00
AZ Residomo Havířov - HC Stadion Litoměřice
1:2
(1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. F. Seman (Rehuš, R. Veselý) – 20. Jícha (Przybyla, Smetana), 27. J. Kloz (M. Kadlec). Rozhodčí: Šutara, Obádal – Lukš, Konvička. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 987. Střely na branku: 35:14 (8:4, 17:7, 10:3). Blokované střely: 4:12. Vhazování: 31:17. Průběh zápasu: 1:0, 1:2.

AZ Residomo Havířov: Lukáš – Matai, Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta – Rehuš, F. Seman (A), R. Veselý – L. Bednář, Haas (A), Maruna (C) – Kotala, Pořízek, Gřeš – Cihlář, O. Procházka, Macuh.
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Pavlas (C), Marcel, Smetana (A), Gaspar, Jebavý (A), Buchtela, D. Málek – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, M. Zadražil, Jícha – Helt, M. Havelka, Przybyla – Machač, Matějček, Eret.

Na začátku utkání byl více aktivní Havířov, který ale nedokázal vyslat na Krále žádnou nebezpečnější střelu. To až ve 4. minutě se v situaci 3 na 2 odhodlal ke střele Rehuš, ale Král jeho pokus do růžku vyrazil holí.

První polovina první třetiny ubíhala velmi rychle a svižně. V 6. minutě se dostal do dobré šance Przybyla, ale minul branku. Havířov následně pokračoval v aktivní hokeji, jenže Pořízek Krále nepřekonal ani nadvakrát.

V 11. minutě ohrozil Lukáše Helt, následně ale fauloval a Havířov dostal výhodu dvojnásobné přesilovky. Ve 12. minutě využil přesilovku po pěkné sérii přihrávek střelou do odkryté branky Filip Seman – 1:0. Havířov následně ještě Krále v 1. třetině ohrozil, ale skóre se nezměnilo.

V první třetině se toho ještě odehrálo poměrně hodně. Do dobré šance se dokázal dostal litoměřický Kadlec, ale Lukáš jeho únik vychytal. V závěru ještě dostaly Litoměřice výhodu přesilovky, kterou dokázaly využít. Smetanovu bombu od modré Lukáš jen vyrazil, Przybylovu dorážku skoro z brankové čáry zastavila tyč, ale Josef Jícha už neměl problém puk doklepnout z blízka do prázdné branky – 1:1.

Na začátku druhé třetiny poprvé zahrozil Havířov. Mrowiecovu střelu dorážel Haas, následně se k puku dostal Gřeš, ale Král v obou situacích obstál. Ve 26. minutě trefil Bořuta nádhernou střelou spojnici tyčky a břevna!

Ve 27. minutě hosté potvrdili známé nedáš – dostaneš. Jan Kloz dostal přihrávku a z pravého kruhu se trefil přesně pod víko – 1:2. AZet reagoval dobrou šancí Maruny, ale Krále se prostřelit nepodařilo. V polovině utkání se do úniku dostal Kotala, jeho bekhendový blafák Král zneškodnil!

Ve 31. minutě bylo nařízeno trestné střílení, které se snažil zužitkovat Seman, ale zakončení bekhendem skončilo pouze na Královi. Ve 34. minutě přestřelil Maruna ve velké šanci branku. Hosté nezůstali pozadu. Zadražil cpal puk pod horní tyčku, ale Lukáš předvedl dobrý zákrok.

Do konce druhé třetiny se do šance ještě hnal Zadražil, ale jeho pokus pod horní tyčku brankář Lukáš zlikvidoval. Do šatny se tak šlo za stavu 1:2 pro Stadion.

V rozmezí 44. – 45. minuty figuroval ve dvou velkých šancích domácí Procházka. Nejprve našel přihrávkou před brankou Gřeše, který ale trefil pouze brankáře Krále. Následně se chystal Procházka střílet do odkryté branky, ale v poslední chvíli mu puk sklouzl.

Ve třetí třetině byl Havířov aktivní a chtěl se zápasem něco udělat. V další velké šanci se zjevil Kotala s Gřešem, ale ani oni Krále neprostřeili.

Na druhou stranu, ve 47. minutě, jen na Lukáše úplně osamocený Machač, ale na havířovského brankáře nevyzrál.

Havířov se i dále snažil o vyrovnání. V závěru utkání to dokonce zkusil bez brankáře, ale na Litoměřice ani tato výhoda nestačila. Havířov zůstal doma bez bodu, Litoměřice si odvážejí cenné tři body v boji o play-off.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): V zápase jsme sice měli velkou převahu, ale dali jsme jen jeden gól a na ten se vyhrát nedá. Naopak, po našich velkých šancích, přišla nějaká ta naše chyba, kterou soupeř potrestal. Bohužel tak to bývá. Branek celkově nedáváme mnoho a to se ukázalo i dnes.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): První dvě třetiny jsme jakoby byli ještě v autobuse. Domácí byli jasně lepší a nás držel jen skvělý výkon brankáře Tome Krále. Ve třetí třetině už to bylo z naší strany lepší, semkli jsme se a vítězství ubojovali. Výhra je pro nás hodně cenná, kvůli odjezdu mladých reprezentantů musíme hodně měnit sestavu a to není vůbec jednoduché.