AZ Havířov

Charitativní zápas pro Natálku je letos zrušen (podrobnosti v Aktualitách).
FANSHOP je otevřen každou středu od 13 do 18 hodin.

AZ Kališníky přestřílel, ale body nezískal

Tomáš Vlček | 20.10.2018

Druhou čtvrtinu Chance ligy zahájili havířovští hokejisté na ledě litoměřičkých Kališníků. Utkání rozhodla druhá část zápasu, v níž dali domácí tři branky a protože AZeťáci nedokázali překonat ani jednou soupeřova gólmana Michajlova, zůstaly všehny body Litoměřicím. Další zápas sehraje AZ už v pondělí doma s Frýdkem-Místkem.

CHANCE LIGA - 16.kolo so 20.10.17:00
HC Stadion Litoměřice - AZ Residomo Havířov
3:0
(0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. J. Kloz (Rousek, Korkiakoski), 28. J. Kloz (Rousek, Korkiakoski), 29. M. Havelka (Strejček, J. Dvořák) . Rozhodčí: Luczków, Doležal – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:7, navíc Marcel (LTM) 10 min. OT a Strejček (LTM) 5+OK za ZHK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 930. Střely na branku: 26:51 (9:19, 10:13, 7:19). Zblokované střely: 15:4. Vhazování: 40:24. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Marcel, Gaspar, Smetana (C), Málek, Jebavý (A), Strejček, Dajčar – Korkiakoski, Kloz, Rousek – Voženílek, Flynn, Řehoř – Machala, Zadražil, Jirásek – J. Dvořák, Havelka, Šik.
AZ Residomo Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta (A), Dudek, Rutar, Mrowiec – Veselý, Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas, Jergl – Gřeš, Pořízek, Kotala – Bednář, Cihlář, Procházka.

Od počátku třetiny byli aktivnější domácí hokejisté. Skóre hned v druhé minutě mohl otevřít Filip Jirásek. Zadražilovu teč ale nedoklepl mezi tři tyče odkryté branky Ondřeje Bláhy. Poté se do hry dostali havířovští hokejisté, kteří i díky dvojnásobné přesilovce mnohokrát prověřili Martina Michajlova. Do konce první třetiny se sice ještě oba týmy dostaly do vážnějších akcí, žádnou z nich ale nedokázali využít, stav po zaznění sirény byl bezbrankový.

Druhá třetina také přinesla aktivní úvod. Po vhazování zahrozili domácí, chvilku po nich hosté. Oba gólmani museli čelit velkému množství střel, své týmy ale podrželi. Na straně Havířova ale jen do 23. minuty, kdy Stadion opět využil přesilovku. Lukáš Rousek vyslal přes oba kruhy kolmici na Jana Kloze, kterou z první prudce poslal k pravé tyči Bláhovy branky.

Stadion se posléze dostal ke střelecké chuti. I díky více než minutu trvající dvojnásobné přesilovce v podstatě neopouštěl útočné pásmo a z mnoha úhlů se pokoušel o překonání Bláhy. V přesilovce opět zaúřadoval Jan Kloz! Z podobné pozice jako u prvního gólu našel velmi malou volnou skulinu mezi Bláhou a pravou tyčí.

Nedlouho poté kališníci skórovali po třetí. Martin Havelka si vyčkal v mezikruží na přihrávku od Jana Strejčka, kterou posléze obloukem poslal těsně pod víko havířovské branky. V polovině třetiny se ale otevřela příležitost pro havířovské hokejisty, díky vyloučení Filipa Jiráska. Nic jim to ale nebylo platné, Martin Michajlov svůj brankový prostor uhájil, navíc ještě v oslabení mohl čtvrtý gól Stadionu přidat Otakar Šik. AZet posléze měl příležitost hned pětiminutové početní výhody. Tu si ale zkrátil díky dvěma menším trestům. Díky tomu z ní nic nevytěžil a Martin Michajlov držel po druhé periodě stále čisté konto.

Počátek třetí třetiny přinesl dohrávání litoměřické přesilovky. Po jejím skončení se dostali do šance i hosté z Havířova. Martin Michajlov se v brance vskutku hodně zapotil. Řadou skvělých zákroků ale udržel i v oslabení bezgólový stav. To se změnilo v polovině třetiny, kdy pro změnu domácí měli početní výhodu.

Tu ale tentokrát Havířov ubránil a zbytek třetiny se dohrával se šancemi střídavě na jedné či druhé straně. Slezané ještě o něco více zahrozili v další přesilové hře. Na gólovém stavu se ale již nic nezměnilo, Stadion získal další velmi důležité tři body, okořeněné navíc čistým kontem Martina Michajlova a střídá svého dnešního konkurenta na osmém místě tabulky Chance ligy.

Autor reportáže: Vít Trubička, hclitoměřice.cz

Ohlasy k utkání


Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Na tomto utkání byly z mého pohledu pouze tři pozitivní věci a to výkon Martina Michajlova, který byl rozhodujícím faktorem tohoto zápasu, dobré přesilovky a výborná oslabení. Myslím si, že herně jsme nepředvedli úplně nejlepší výkon. Soupeř byl velmi organizovaný. Každopádně jsme velmi rádi za tři body.


Jiří Režnar (AZ Havířov): Dopředu jsme věděli, že Litoměřice jsou hodně bruslící tým. V první třetině jsme víceméně hráli ještě to, co jsme chtěli. V druhé třetině jsme úplně propadli, byla to snad nejhorší třetina za mé působení u tohoto týmu. Ve třetí třetině jsme se herně trochu zvedli, ale nebyli jsme schopni vstřelit branku.

Instagram Youtube