VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu start ligové sezony, soupeřem Stadion Litoměřice

07.09.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V sobotu 8. 9. 2018 začíná další ročník 1. hokejové ligy, letos nesoucí název titulárního sponzora a.s. Chance. Havířovští hokejisté do něj vstoupí na domácím ledě Gascontrol Arény proti Stadionu Litoměřice. Utkání začíná v 17:30, jeho součástí bude i doprovodný program.

HC Stadion Litoměřice

Severočeští Kališníci podstoupili v loňské sezoně zajímavý experiment, když se zapojili do svazového projektu Dukla. Znamenalo to velký prostor v týmu pro mladé hráče z reprezentačních výběrů. Vedle zkušených borců získávali herní praxi a posunovali se tak ve své kariéře. Projekt byl hodnocen jako úspěšný a tak se v něm bude pokračovat i v letošní sezoně. Jinak ale v klubu nepanovala úplná spokojenost s umístěním. Stadion zakončil sezonu na 11. místě, 8 bodů za play-off.

Letos by chtěli Kališníci, i s opět „duklácky“ namixovaným týmem skončit výše. „Chceme se prezentovat aktivním, útočným hokejem, získat co nejvíce bodů a tím pádem se pohybovat v tabulce co nejvýše to půjde,“ hlásí hlavní trenér David Bruk. V přípravě se Kališníkům dařilo velmi dobře. Mj. dvakrát porazili Kladno a v posledních dvou zápasech nastříleli svým soupeřům 13 branek.

Výsledky Litoměřic v přípravě:

Litoměřice – Kladno 2:1
Litoměřice – Salzburg Akademie 2:1
Slavia – Litoměřice 4:1
Litoměřice – Sokolov 2:4
Litoměřice – Lausitz 4:3
Litoměřice – Slavia 1:2
Kladno – Litoměřice 1:2
Litoměřice – Klatovy 7:1
Kadaň – Litoměřice 1:6

Sestava HC Stadion Litoměřice v posledním utkání:

Král (Michajlov) – Smetana, Pavlas, Marcel, Gaspar, Buchtela, Jebavý, Málek - Korkiakoski, Kloz, Václavek - Eret, Válek, Kusý - Voženílek, Flynn, Jirásek - Havelka, Pochobradský, Šik - Machač

AZ Residomo Havířov

AZeťáci v přípravném období sehráli 8 zápasů, s bilancí 4 výhry a 4 prohry.

Havířov – Vítkovice 2:3 pp.
Havířov – Poprad 4:3 sn.
Havířov – Nové Zámky 5:1
Poprad – Havířov 1:3
Havířov – Krakov 1:4
Nové Zámky – Havířov 5:1
Havířov – Trenčín 2:4
Krakov – Havířov 0:5

Naposledy vyhráli jednoznačně v Krakově 5:0, což je pro mladý tým určitě před vstupem do Chance ligy povzbuzující. Spokojen byl i trenér Jiří Režnar: „Byl to dobrý zápas, takto chceme pokračovat i v prvním mistrovském utkání, abychom dobře začali sezonu.“ A před sobotním zápasem hlásí. „Tým je na sezonu připraven dobře, všichni už jsou před sobotním zápasem zdravě nervózní, těšíme se až to vypukne.“

Sestava AZetu v posledním utkání

Bláha (Matoušek) – Chroboček, Matai, Dudek, Luža, Šendera, Mrowiec – Juhász, Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek.

Doprovodný program

Úvodní ligový zápas přinese také bohatý doprovodný program:

👉 K zakoupení bude bulletin pro novou sezónu plný zajímavých informací, rozhovorů a s aktuální soupiskou.
👉 V 17:15 budou na ledě slavnostně předány nové dresy mládežnickým kategoriím.
👉 V 17:30 vhodí primátorka města Jana Feberová slavnostní buly.
👉 V první přestávce proběhne zápas malých hokejistů.
👉 Ve druhé přestávce si fanoušci zasoutěží o ceny partnerů klubu.

Zápas AZetu s Litoměřicemi začíná v Gascontrol Aréně v 17:30. Připraven je z něj tradiční textový online přenos a také videopřenos na Hokejka TV.