Senzační série pokračuje, AZet vyhrál v Prostějově 2:1

Josef Nudera | 13.11.2010

K dalšímu kolu druhé hokejové ligy zajížděl AZet na hřiště silného Prostějova. Jestřábi šli rychle do vedení zásluhou Radka Meidla už ve 2. minutě utkání. Havířov ale dokázal vyrovnat. Vyrovnávací branku vsítil Robert Říčka po asistenci Jana Maruny. Konečnou rozdílovou branku vstřelil Jan Maruna, který si ze zápasu odnesl 2 kanadské body za důležitou přihrávku a ještě důležitější branku. Vítězná série Havířova pokračuje už sedmým vítězstvím. V tomto duelu se rovněž potvrdilo, že Havířov je nejlepším mužstvem na venkovních hřištích i díky skvělým havířovským fanouškům.

2. liga východ - 19.kolo so 13.11.17:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
1:2
(1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Meidl (Čuřík, Doseděl) - 44. Říčka (Maruna, Klimša), 53. Maruna (Najdek, Vydra). Rozhodčí: Humpolíček - Held, Trunečka. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 2050. Průběh utkání: 1:0, 0:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Slovák - Paška, Halouska, Kolibár, Doseděl, Staněk, Peštuka, Finkes, Jedlička - Zachar, Duba, Stejskal, Žajgla, Čuřík, Meidl, Šebek D., Šebek P., Šimo, Bartošek, Matoušek, Kryl
AZ Havířov: Vrba - Pokop, Zientek, Krisl, Michálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Maruna, Klimša, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Pechanec, Říčka, Mach, Toman, Pavlas, Jindřich, Mráz

V devatenáctém kole 2. ligy skupiny Východ přivítal Prostějov na svém ledě hosty z Havířova. Jestřábi vlétli do zápasu jako správní dravci a již po sedmdesáti vteřinách vedli 1:0. Jakub Čuřík poslal z rohu přesnou přihrávku na rozjetého Radka Meidla a ten vymetl levý horní roh. Následovala série vyloučení na obou stranách, kdy byla k vidění spousta šancí, ale oba gólmani své týmy v početní nevýhodě podrželi. Jakmile se celky dostaly do plného počtu, ujal se aktivity Prostějov. Ke konci třetiny měl obrovskou šanci zvýšit náskok domácí Halouska. Po zpětné přihrávce od Patrika Šebka pálil od modré jen těsně vedle tyče.

Dravost si Jestřábi přenesli i do druhé třetiny a opět jako první ohrožoval hostujícího Vrbu Radek Meidl. Jestřábi stále zvyšovali tlak. Blízko vstřelení gólu byli oba bratři Šebkové spolu s Michalem Šimem. Všechny akce však dokázal havířovský brankář zlikvidovat. V přesilovce Prostějova vyrobil obrovskou chybu Jakub Čuřík, když namazal Davidu Klimšovi, ten jel sám na Slováka. V poslední chvíli zakročil Doseděl. V druhé půli zápasu začal postupně přebírat iniciativu hostující tým. Jiří Slovák si však i v této třetině udržel čisté konto.

I po druhé přestávce stále více „tlačil na pilu“ AZ Havířov. Tomáš Jindřich vyslal krásnou střelu, ale Slovák proti ní vytasil ještě hezčí zákrok. Ve 44. minutě se dokázali prosadit také hosté. Jan Maruna našel z rohu osamoceného Roberta Říčku před bránou a ten dokázal prostrčit puk až za Slovákova záda. Nejen skóre, ale i hra na ledě se vyrovnala, oba týmy se snažily přetáhnout vedení na svou stranu. Lukáš Duba projel celé hřiště, vystřelil a odražený puk se dostal k Michalovi Bartoškovi, kterému v cestě do brány křížil už jen ležící Adam Vrba. Prostějovský střelec však smolně trefil nastavenou lapačku. Havířov svou velkou příležitost nepromarnil. Jan Maruna sám dobruslil až ke Slovákovi a bekhendovou střelou umístil puk nad jeho rameno. Jestřábi se nevzdali a pokoušeli se vybojovat bod hrou v šesti. V početní převaze se do obrovské šance dostal zatím jediný úspěšný střelec Jestřábů v tomto utkání Radek Meidl. Z prostoru kruhů vyslal tvrdou ránu, která prošla přes hostujícího gólmana, ten však hbitým skokem dokázal chytit puk ještě před brankovou čárou.

Souboj těchto rivalů přinesl líbivý hokej, jedna šance střídala druhou, avšak jediný gól Jestřábům na výhru nestačil. Tři body si odváží AZ Havířov.

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Bylo to vyrovnané utkání, a to od začátku. V poslední třetině jsme udělali zbytečné fauly, hráli jsme proti zkušenému mužstvu, které tyto chyby potrestalo. Pak už to bylo kdo s koho a my neměli štěstí. Prohráli jsme si to sami.

Jan Daneček (Trenér AZ Havířov):Dnes jsme viděli pěkné druholigové utkání, velice vyrovnané. Obě mužstva se soustředila na obranu, takže nepadlo moc gólů. Přijeli jsme s tím, že nedovolíme soupeři vstřelit moc branek, protože jsme věděli, že by se nám v Prostějově vícebranková ztráta dohnat asi nepodařila.