V sobotu nás čeká bitva v Prostějově

12.11.2010 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V sobotu 13. 11. 2010 zajíždí AZet ke svému zápasu 19. kola 2. ligy na led mužstva LHK Jestřábi Prostějov. Pokračuje tím jeho série utkání na hřištích velmi silných soupeřů z čela tabulky. Souboj čtvrtého s druhým jistě nabídne kvalitní hokej před početnou diváckou návštěvou, opepřený navíc tradiční rivalitou týmů Havířova a Prostějova. V prvním vzájemném souboji v Havířově vyhráli Jestřábi díky obratu v závěrečné třetině 6:4 a tak se tentokrát AZet může pokusit o odvetu se vším všudy.

Prostějovští Jestřábi patřili už v předsezónních prognózách ke spolufavoritům soutěže a tuto pozici hned od 1. kola potvrzovali. Po suverénním začátku sice přišla série poněkud nevyrovnaných výkonů a střídavých úspěchů, ale teď jsou "dravci" opět na vítězné vlně. Naposledy to odnesl Frýdek - Místek, na jehož ledě Prostějov ve středu vyhrál drtivě 8:3. Celkově pak tým z Hané nasbíral již 35 bodů a za AZetem tak ztrácí 4 body.

Tým vedený zkušeným trenérem Petrem Zacharem je vyváženě složen z mladíků i hráčů s značnými zkušenostmi, a to nejen z 2. ligy. Za všechny jmenujme i v Havířově známé Lukáše Dubu, Petra Žajglu či Ivo Peštuku. V brance Jestřábů je jasnou jedničkou teprve jednadvacetiletý Jiří Slovák (2,34 g/z, 92,34). V nejlepší obraně v soutěži svými výkony vyčnívají Ivo Peštuka (1+9) a Tomáš Halouzka (2+7). Mezi útočníky se sice prosazují nejvíce bratři David a Petr Šebkovi, kteří mají společně již přes 50 kanadských bodů(!), ale o kvalitách útoku svědčí, že hned 6 hráčů se dostalo přes hranici 15 bodů.

Na adresu našich borců se před utkáním sluší napsat, že ani oni nejsou na druhém místě tabulky náhodou. Šestizápasová vítězná šňůra, včetně velmi cenných výher v Orlové a Opavě, pomohla k nasbírání již 39 bodů, ale zejména nastartovala v Havířově obrovskou hokejovou euforii. Zda se ji AZetu podaří utkáním v Prostějově ještě zvětšit, se dozvíme sobotu od 17:00.

Sestavy týmů v posledních zápasech:

HC AZ Havířov: Daneček - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík - Maruna, Klimša, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Pechanec, Říčka,Pavlas, Mach, Toman

LHK Jestřábi Prostějov: Slovák - Staněk, Halouska, Peštuka, Jedlička, Doseděl, Kolibár, Finkes, Stejskal, Zachar, Duba, Žajgla, Meidl, Čuřík, Šimo, Šebek P., Šebek D., Bartošek, Kryl, Matoušek

Přehled zápasů 19.kola:

Pátek 12.11.: HC Plus Oil Orlová - HC Zubr Přerov 4:2

Sobota 13.11.: LHK Jestřábi Prostějov - HC AZ Havířov 2010, HC Břeclav - Salith Šumperk, HC Nový Jičín - SHK Hodonín

Neděle 14.11.: HC Uničov - HC Frýdek-Místek, HC Slezan Opava - HC Uherské Hradiště, VHK Vsetín - HC Bobři Valašské Meziříčí