Azet si z Valašského Meziříčí odvezl tři body, rozhodla první třetina

David Motloch | 07.01.2012

Havířov si dnes přijel do Valašského Meziříčí pro tři body, nečekal jej však lehký soupeř. Nástup však možná trochu nečekaně vyšel o mnoho lépe hostujícímu AZetu, který tak nedovolil Bobrům vytvořit si úvodní domácí tlak. Po řadě šancí se nakonec v první třetině podařilo síť svatyně Vlachynského rozvlnit hned třikrát, postaral se o to Daneček, Kraft a Maruna. Tento brankový odstup dodal Havířovu klid, a tak se ve zbytku zápasu už domácímu celku nepodařilo vývoj utkání otočit. Valašské Meziříčí sice postupně dokázalo zlepšit svoji hru a to zejména ve třetí třetině, nedokázalo však vstřelit ani jednu branku. Brankář Havířova Lukáš Daneček si tak připsal již třetí nulu v letošní sezóně.

2. liga východ - 33.kolo so 7.1.17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí - AZ Havířov
0:3
(0:3, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Daneček (Říčka, Klimša), 13. Kraft (Brezani, Pechanec), 20. Maruna (Rimmel, Potočný). Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:3.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Vlachynský - Balga, Bokroš, Černý, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Vodný, Zábojník
AZ Havířov: Daneček - Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L., Prokop - Najdek, Klimša, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Lhotský, Pechanec, Brezani, Kraft, Kopún

AZet vstoupil do utkání velmi aktivně a Bobři tak museli odolával jeho tlaku. To se jim dařilo až do 9. minuty. V ní přečíslení dva na jednoho završil skvělým blafákem Jan Daneček a poslal AZet do vedení. Domácí se sice poté snažili o rychlé vyrovnání stavu, nicméně brankář Lukáš Daneček byl bezchybný. Ve 13. minutě udeřili hosté znovu. A to po téměř stejné akci jako u první branky. Opět se dostali do přečíslení a po pěkné kombinaci doslova vyšachovali domácí obranu. Autorem druhé branky byl Daniel Kraft.

Daneček v bráně AZetu byl i nadále při výpadech domácích útočníků bezchybný, a tak udeřilo na druhé straně. Těsně před první sirénou svou šikovnou tečí usměrnil puk za záda bezmocného Vlachynského Jana Maruna – 0:3. Do šaten se tak odcházelo za stavu, který dával hostům klid a domácí jakoby tušili, že se jim s ním budě těžko něco dělat.

Ve druhé třetině měli možnost také domácí vstřelit svou branku, nicméně Daneček vychytal postupně jak Davida Vargu, tak i Marka Knebla. Hosté vyráželi do rychlých protiútoků a jen díky výtečně chytajícímu Vlachynskému skóre utkání zůstávalo stále stejné. Především Říčka s Marunou a Krislem zaměstnali vydatně obranu a brankáře domácích. I přes stále optickou převahu hostů však druhá třetina skončila bez branek.

I ve třetí třetině chtěli domácích dosáhnout vstřelení branky a zápas zdramatizovat. Hned ze startu měl velikou šanci Marek Knebl, ale ve svém úniku jen o centimetry minul levou tyč hostující brány. Poté se k puku dostal Mir. Varga, ale Daneček byl opět neprůstřelný. Po chybě domácí obrany při špatné rozehrávce měl svou velkou šanci Luděk Lhotský, jehož střelu pod břevno domácí brankář vyrazil skvělým reflexním zákrokem mimo tři tyče. Kupodivu největší šanci Bobrů ve třetí třetině měl junior Novosad, kterému v přečíslení dva na jednoho přihrál výtečně domácí kapitán Vašut. Mladý útočník Bobrů však puk usměrnil pouze do připraveného hostujícího Danečka.

Obrana AZetu toho domácím nakonec víc nepovolila a tak Havířov zaslouženě porazil Valašské Meziříčí i potřetí v letošní sezoně a stáhl náskok vedoucí Karviné na tři body.

Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí): Soupeř z Havířova vyhrál naprosto zaslouženě. Měli lepší pohyb, byli silní v osobních soubojích a kombinačně nás přehráli. Hlavně v první třetině. Chtěli jsme je potrápit, ale chyběl nám impuls, který by nám zvedl hlavy v podobě gólu, ale abych pravdu řekl, tak jsme si těch šancí moc nevytvořili.