Tahle nula byla jedna z nejlehčích, říká o výhře 3:0 ve Valašském Meziříčí brankář Lukáš Daneček

10.01.2012 | Tomáš Vlček

Na prvním tréninku po víkendové výhře ve Valašském Meziříčí dostali jako tradičně hráči od trenérů řádně do těla. Ale jinak panovala v šatně pohoda. A po tréninku jsme si popovídali s důležitým mužem zápasu - brankářem Lukášem Danečkem .

Lukáš Daneček

Lukáši, ve Valašském Meziříčí jste vyhráli celkem jednoznačně 3:0. Navíc jsi si připsal třetí vychytanou nulu v sezóně. Takže spokojenost?

Samozřejmě ano. Pomohli mi k ní ale i spoluhráči. Řekl bych, že je to především jejich zásluha, že se domácí dostali snad jen do dvou větších příležitostí, a ty jsem zvládl. Jinak jsem neměl žádnou práci a v brance jsem spíš mrznul. Méně střel na mě šlo snad jen v zápase s Katovicemi na turnaji v Púchově.

Tentokrát vás tedy Bobři nepotrápili jako v posledním domácím zápase?

My jsme je zaskočili výbornou aktivní hrou a do ničeho jsme je moc nepustili. Navíc nás ani moc nenapadali a tak jsme to měli usnadněné.

Útočníci zařídili už v první třetině poměrně pohodlný tříbrankový náskok, ale v dalším průběhu opět několikrát netrefili prázdnou branku či nevyužili šance po pěkných akcích. Co jim říkáš na tuto vychýlenou mušku?

Neříkám jim nic.:-) Nějaké branky jsme dali a podstatné je, že jsme zvítězili. Třeba si ty góly šetří na důležitější chvíle.

Mužstvo nastoupilo zejména v útocích v pozměněné sestavě. Jak se ti z branky tyto změny líbily?

Opravdu jsme měli těch změn hned několik. Do sestavy se vrátil Luděk Lhotský a trenér ho dal dohromady s Robertem Najdkem a Honzou Marunou. Takže David Klimša se přesunul do útoku s Robertem Říčkou a Honzou Danečkem a Michal Sztefek se vrátil k Martinovi Potočnému a Víťovi Stránskému.

To bylo všechno plánováno, ale pak se nám zranili dva obránci a tak musel na beka Dan Kraft. Myslím, že to zvládl výborně! Klidně by tam mohl nastupovat. Jinak ty změny v útocích je přece jenom brzo hodnotit. Uvidíme po pár zápasech.

Jaký máte plán na nadcházející tři domácí duely?

Jednoznačně vyhrát s Frýdkem a Jičínem a pak si to s Karvinou rozdat o první místo a nejlépe už na něm zůstat.

Děkuji za rozhovor.