AZ Havířov zavítá na led Bobrů z Valašského Meziříčí

06.01.2012 | Josef Nudera

V letošním ročníku 2. Hokejové ligy se Azet poprvé ukáže divákům ve Valašském Meziříčí, minulé duely se odehrály totiž na ledě Havířova. Valmez započal Nový rok výhrou nad Prostějovem po nájezdech, AZet vybojoval tři body za jednobrankovou výhru v Uherském Hradišti. Domácí celek Bobrů nedokázal letos vstřelit Havířovu ve dvou vzájemných duelech více než jednu branku. Ovšem zápasy s tímto soupeřem jsou nevyzpytatelné, a pokud budete ve Valmezu, tak se na vlastní oči přesvědčíte, jak zápas dopadne. Pro ostatní je připraven opět onlajn. Utkání se hraje od 17 hodin.

Soupeře z Valašského Meziříčí nalezneme v tabulce na 7. příčce, kde ztrácí pouze dva body na šestou Opavu. Bobři mají na svém kontě vyrovnanou bilanci mezi vstřelenými a obdrženými brankami, rozdíl je pouze 6 obdržených branek. Minulé zápasy Valmezu byly specifické i tím, že v konečném skóre vždy figurovaly čísla 3 a 4. V posledních třech duelech vyhráli Bobři 4:3 v Porubě, 4:3 doma s Novým Jičínem a 4:3 po nájezdech doma udolali nebezpečný Prostějov.

AZ Havířov v prvním zápase roku porazil Uherské Hradiště těsným rozdílem 3:2, když vsítil všechny své branky v úvodní periodě. Hradiště pak dokázalo snížit a v závěru bylo k vidění i menší drama. Ze zápasu si ale pozorní fanoušci budou pamatovat jinou událost. Rozbité plexisklo, které bylo nahrazeno stolkem, který držel náhradní brankář Lukáš Daneček a dostal se i do sportovního zpravodajství TV Nova. Důležité byly ale tři body, které Havířov urval. V posledních dvou duelech vyhrál vždy velmi těsně.

V čele kanadského bodování Bobrů je Martin AMBRUZ , který dokázal vsítit 16 branek a na 12 jich přihrál. Za ním je další útočník Lukáš BOKROŠ (11+9) a obránce Milan OVŠÁK (3+16) . Za zmínku stojí i Miroslav VARGA (7+11) a Milan KOPECKÝ (8+6). V brance Bobrů se střídají dva brankáři. Jiří SLOVÁK a Václav VLACHYNSKÝ si zápasy podělily rovnoměrně a drží slušná čísla.

Vzájemné zápasy mezi Havířovem a Valmezem se hrály pouze v K&K PNEU Aréně, kde se dvakrát radovali domácí. Nejprve za výhru 5:1 a 3:1 ve druhém utkání. Nyní následuje pořadí zápasů, kdy se AZet s tímto soupeřem utká jako hostující celek.

Na marodce zůstává Petr Prokop a nově přibyl i Robert Machálek. Na zápas by neměl odcestovat ani Robin Pavlas, který je pracovně mimo město. A Luděk Lhotský bude na zápase figurovat v zápisu o utkání, ale jestli to opět zkusí na ledě je velkou neznámou.

Zápas se hraje ve Valmezu v sobotu 7.1.2012 od 17 hodin. Pro Vás, kteří nemůžete být ve Valašském Meziříčí osobně, bude opět připraven klasický onlajn z utkání.
Bobři Valašské Meziříčí – AZ Havířov je ZDE.

Sestavy z minulého zápasu:

AZ Havířov: Vrba - Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra, Zinetek L., Zientek M., Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Brezani, Pechanec, Kraft, Lhotský, Kopún.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák -Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Dvořák, Hartmann, Haas, Knebl, Martiník, Musil, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Vodný, Zábojník

Další zápasy tohoto kola:

RT TORAX Poruba – HC Frýdek-Místek
Nový Jičín – Uherské Hradiště
Prostějov – Přerov
Karviná – VHK Vsetín

* Všechny zápasy začínají v 17 hodin.