Azet rozhodl o výhře nad Novým Jičínem v závěru

Petr Miklas | 03.10.2012

H A V Í Ř O V - Azet si udržel stoprocentní úspěšnost i proti Novému Jičínu, i když se vítězství nerodilo lehce. Hosté vyhráli první třetinu, i když tahali za kratší konec. Velmi nebezpeční byli v přesilovkách. Ve druhé části Azet zápas otočil a i když Nový Jičín dokázal vyrovnat, rozhodl o vítězství Azetu dvěma brankami Jan Kolařík. Ukazuje se, že angažování tohoto útočníka byl výborný tah. Krásné akce předváděl útok Klimša-Pechanec-Říčka.

2. liga východ - 4.kolo st 3.10.18:00
AZ Havířov - HC Nový Jičín
6:2
(0:1, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 32. Haas (Daneček J.), 36. Klimša (Říčka, Pechanec), 46. Kolařík (Daneček J., Najdek), 51. Kolařík (Potočný, Daneček L.), 58. Sztefek (Potočný), 60. Klimša (Pechanec, Říčka) - 17. Kabeláč (Uhlár), 45. Macháček (Ivan, Chvostek M.). Rozhodčí: Mrkva - Vengřín, Rožánek. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1348. Průběh utkání: 0:1,2:1,2:2,6:2.
AZ Havířov: Daneček L. - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann - Maruna, Najdek, Daneček J. - Říčka, Pechanec, Klimša - Stránský, Potočný, Sztefek - Kolařík, Haas, Pavlas.
HC Nový Jičín: Šrámek - Toman, Andrýsek, Brynecký, Hruška, Skaloš, Vašut, Chvostek M., Tomášek, Martinčík, Škumát, Macháček, Mičulka, Ivan, Horák, Gulda, Zedník, Chvostek F., Uhlár.

První třetina dnešního zápasu přinesla typický obrázek střetnutí těchto dvou týmů. Havířov byl aktivnější, tlačil se do šancí, ale nedokázal se prosadit proti pevné obraně Nového Jičína. Hosté naopak vyráželi do nebezpečných protiútoků a dokázali si vynutit fauly. Pak mohli předvést svou další velkou zbraň – přesilovku. Tu Novojičínští opravdu umí a Havířovští mohou děkovat pouze brankáři Danečkovi, že některou z nich v první části hry nevyužili.

Hned první možnost zmařil domácí gólman Andrýskovi, který byl po Ivanově přihrávce sám před brankou, ale Daneček jeho střelu vytěsnil nad branku. Další velkou příležitost měl Zedník, jehož teč zkrotil brankář Havířova s vypětím všech sil a za pomocí trochy štěstí.

Azet měl nejlepší příležitost paradoxně při oslabení, když riskantní přihrávku vystihl Prokop a řítil se na Šrámka. Nakonec, ač tísněn, vyslal na branku hostí nebezpečnou bekhendovou střelu, která těsně minula pravou tyč Šrámkovy brány.

První branky utkání jsme se dočkali až v 17. minutě a byli to hráči Nového Jičína, kteří se radovali. Po poměrně nenápadné akci se prosadil Martin Kabeláč, který prostřelil Danečka mezi betony. V závěru třetiny ještě zahrozil domácí Sztefek, ale jeho teč těsně minula Šrámkovu branku.

Začátek druhé části přinesl krátký tlak domácích, ti z něj však nic nevytěžili a tak se hra vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. Ve 27. minutě měl obrovskou příležitost AZ, konkrétně Pavlas, jenž byl v ideální střelecké pozici, ale Šrámek jeho ránu chytil.

Poté měli domácí přesilovku, kterou nevyužili, naopak po jejím konci dostali příležitost přesilovky Novojičínští. Byla to navíc přesilovka 4 minutová, ale hosté s ní nenaložili tak, jak si asi představovali. Z trestu neuplynula ani minuta a do brejku se hnala dvojice Daneček-Haas proti jedinému obránci. Prvně jmenovaný byl faulován, při signalizované výhodě převzal puk Radim Haas, od pravého mantinelu přebruslil obránce, dostal se až před Šrámka, kterého překonal bekhendovou kličkou. To se psala 32. minuta.

O čtyři minuty později už se Azet dostal do vedení, když krásnou akci předvedl útok Klimša-Pechanec-Říčka. Pechanec uvolnil Říčku, ten se kličkou dostal před Šrámka, a i když mohl sám zakončit, ještě nahrál Davidu Klimšovi, který puk uklidil do odkryté branky. Dvě minuty před koncem třetiny ještě zahrozil hostující Škumát, který předvedl nebezpečnou teč před Danečkem, ale domácí brankář se překonat nenechal.

Do třetí třetiny šli tedy hráči Azetu s jednobrankovým náskokem, který se snažili ještě navýšit. Ve 45. minutě se však stal pravý opak, Nový Jičín využil přesilovku a vyrovnal na 2:2. Přesilovková souhra vypadala následovně: Michal Chvostek nahrál před branku Ivanovi, ten našel u druhé tyče Petra Macháčka, který už neměl problém poslat puk do sítě.

Vyrovnaný stav vydržel jen něco málo přes minutu, pak Najdek vyslal na zteč Jana Danečka, ten našel před brankou Jana Kolaříka, který trefil odkrytou část Šrámkovy branky. V 51. minutě hrál Azet přesilovku, kterou dokázal čtyři vteřiny před jejím koncem využít. Velkou zásluhu na tom měl Potočný, který se obtočil kolem branky a přesně nahrál Janu Kolaříkovi, který střílel do poloprázdné klece. Druhá asistence u branky byla připsána brankáři Lukášovi Danečkovi.

Hosté mohli zápas zdramatizovat při přesilovce, kdy se před Danečka dostal Mičulka, ale jeho klička na domácího gólmana nestačila. Stejný hráč měl obrovskou šanci v 56. minutě, kdy stál před poloodkrytou brankou a už se chystal poslat do ní puk, ale Lukáš Daneček mu svým skvělým přesunutím ve skórování zabránil. Hosté byli ještě blízko gólu o minutu později, když dostali puk za brankovou čáru, ale bylo to do posunuté branky. Následovala výměna názorů mezi domácím brankářem a hráči Nového Jičína. Hosté si pak vzali oddechový čas a rozhodli se hrát vabank, když poslali na led šest bruslařů a stáhli brankáře.

To se jim však vymstilo, neboť se jim do rozehrávky přimotal rozhodčí, od kterého se puk odrazil k Potočnému. Ten neváhal a poslal jej Michalovi Sztefkovi, který se z mezikruží nemýlil a zvýšil na 5:2. To v hostech vyvolalo zlobu a snažili se u rozhodčího vyžádat zrušení branky, ale to se jim nepodařilo. Krásnou tečku za zápasem ještě udělal útok Klimša-Pechanec-Říčka, když Říčka nahrál Pechancovi, ten zadovkou poslal puk Davidu Klimšovi, jenž zakončoval do odkryté branky.

Havířovští diváci tak opět mohli vidět vysoké vítězství svého týmu a mohou jen doufat, že jim vítězná šňůra vydrží co nejdéle.

Pozápasové rozhovory s trenérem AZetu a hráči můžete shlédnout na TV.Onlajny nebo přímo zde.