Vyhraje Azet i počtvrté? Ve středu hostí Nový Jičín

02.10.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Ve středu přijede Nový Jičín, tedy soupeř, kterého hokejisté Azetu nemají příliš v oblibě. Je to proto, že novojičínští hráči předvádějí velice nepříjemný herní styl – tuhou obranu modré čáry a smrtící protiútoky. Havířov měl v loňské i předloňské sezóně problém tuto obranu překonat. V této sezóně je náš tým největším favoritem soutěže, ve středu od 18 hodin uvidíme, zda tuto roli potvrdí.

Azet je zatím stoprocentní, vyhrál ve všech třech dosavadních utkáních, když doma porazil Přerov 3:1, poté si přivezl vítězství ve stejném poměru z Poruby a naposledy vyprovodil Vsetín z K&K Pneu Arény s nadílkou 8:2. K poslednímu vítězství přispěl svým dílem i Jan Kolařík, čerstvá posila Havířova. Po dlouhých jednáních konečně došlo k dohodě a mohl nastoupit ke svému prvnímu zápasu v dresu Azetu. Premiéra to byla úspěšná, protože přihrál na první branku a druhou sám dal.

Nový Jičín je momentálně na sedmém místě druholigové tabulky. Dokázal porazit v prvním domácím utkání Bobry z Valašského Meziříčí 4:0, poté urval bod v Přerově, kde prohrál až po samostatných nájezdech 4:5, ale v posledním utkání podlehli novojičínští na vlastním ledě Porubě 2:4.

Náš příští soupeř k nám ale nepřijede předem poražen. Hokejisté Nového Jičína dokázali, že proti favoritům hrát umí, když v Přerově prohrávali 2:4 a ještě dotáhli utkání až k nájezdům. Navíc si na Havířov věří, protože v minulých sezónách dělal našim hráčům problémy a v první sezóně novodobé historie Azet vypadl v prvním kole play-off právě s tímto soupeřem.

V dresu Nového Jičína se na Havířovském ledě objeví Marek Ivan, což je hráč domácím fanouškům velmi dobře známý a velmi nesympatický. Svou neoblíbenost si zasloužil ještě v dresu Orlové, když napadl Martina Potočného. Zatím si nevede v novém působišti špatně, má 4 kanadské body za gól a 3 asistence. Dalšími posilami tohoto celku jsou útočníci Martin Kabeláč (dříve Frýdek-Místek), Michal Chvostek (Třinec), Miroslav Škumát (Martin) a Lukáš Mičulka (Třinec). Obranné řady vyztužili Přemysl Vašut (Valašské Meziříčí) a Tomáš Cabák (Vítkovice) – ten však jen na střídavé starty.

Lídrem kanadského bodování novojičínských je Michal Chvostek s pěti body za 2 branky a 3 asistence. Z obránců je na tom nejlíp Martin Andrýsek, který má 3 body za 2 branky a jednu asistenci. Všechny tři dosavadní zápasy odchytal Lukáš Šrámek, který si drží úspěšnost zásahů nad 90% a průměr obdržených branek na zápas má momentálně 2,59.

Na špici kanadského bodování Azetu je tradičně Robert Říčka, který se o první příčku dělí s Robertem Najdkem. Oba mají shodně čtyři body za 2 branky a stejný počet asistencí. Z obránců se gólově prosadil pouze Patrik Rimmel, který ke své brance přidal asistenci a je se dvěma body nejproduktivnějším zadákem. Do branky Havířova se dvakrát postavil Lukáš Daneček, v obou případech inkasoval jednou, jeden start má Petr Matoušek, který od Vsetína dostal dvě branky.

Sestavy obou týmů v minulých zápasech:

AZ Havířov: Matoušek - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann - Maruna, Najdek, J.Daneček - Říčka, Pechanec, Kopún - Stránský, Potočný, Sztefek - Kolařík, Haas, Pavlas.

Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Vašut, Horák, Gulda, Hruška, Skaloš - Ivan, Macháček, Mičulka - Kabeláč, Zedník, Škumát - Uhlár, Toman, Chvostek M. – Brynecký.

Další zápasy 4. kola II. hokejové ligy skupiny Východ

18:00 HC Zubr Přerov - HC Frýdek Místek
18:00 HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Karviná
18:00 HC RT Poruba - LHK Jestřábi Prostějov
18:00 HC Slezan Opava - VHK Vsetín

Utkání začíná ve středu 3.10. od 18 hodin v K&K Pneu Aréně.

Pokud nemůžete zápas sledovat na stadionu, je k dispozici onlajn přenos.