Z Jičína s výhrou i čistým kontem

Tomáš Vlček | 30.01.2013

37. kolo východní skupiny 2. ligy zavedlo AZet na novojičínský led. Havířovští hráči tentokrát nenechali nic náhodě, od počátku svého soupeře přehrávali a vytvářeli si spoustu šancí. Domácí dlouho držel brankář Šrámek a překonat se jej podařilo až ve dvojnásobné přesilovce Janu Kolaříkovi na začátku 2. třetiny. Definitivně rozhodnout zápas ve svůj prospěch se ale podařilo havířovským až na začátku poslední desetiminutovky, když se trefili David Klimša a podruhé Jan Kolařík. A protože Petr Matoušek všechny pokusy domácích pochytal, vyhrál AZet nad Novým Jičínem i počtvrté v sezoně - tentokrát 3:0. Další zápas sehraje Havířov v sobotu doma proti Prostějovu. A pozor, začátek je kvůli azeťáckému plesu už v 16:00.

2. liga východ - 37.kolo st 30.1.18:00
HC Nový Jičín - AZ Havířov
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Kolařík (Haas, Vydra), 51. Klimša, 54. Kolařík (Haas). Rozhodčí: Koliba - Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 0:0, 0:3.
HC Nový Jičín: Šrámek - Horák, Vašut, Gulda P., Andrýsek, Chvostek F., Hradil, Fišera - Chvostek M., Macháček, Skaloš – Kabeláč, Škumát, Hruška - Uhlár, Zedník, Brynecký
AZ Havířov: Matoušek - Prokop, Vydra, Krisl, Hartmann, Zientek M., Rimmel, Zientek L. - Diviš, Haas, Stránský - Kolařík, Pechanec, Kanko - Klimša, Říčka, Kasperlík - Matějek
AZet nemohl do zápasu nasadit hned 7 hráčů základní sestavy (Hegegy, J. Daneček, Najdek, Maruna, Sztefek a nově i nemocní Bursík a Pavlas), ale přesto si aktivní hrou vynutil od počátku převahu a brzy přišly i šance. Nejdříve zaměstnali Šrámka v domácí brance Kolařík a Říčka, aby se ve čtvrté minutě trefil do tyčky Kanko. Novojičínští ohrozili Petra Matouška až po skoro osmi minutách hry, ale proti Bryneckému mladý havířovský gólman zasáhl ramenem včas. V polovině úvodní třetiny se ocitl sám před domácí brankou Stránský, ale v těžké pozici na Šrámka nevyzrál.

Seriál vyložených brankových příležitostí AZetu, bohužel nevyužitých, pokračoval v přesilovce od 13. minuty. Nejprve Říčka dvakrát ztroskotal na Šrámkovi a pak bomby obránců Vydry a Prokopa neměly potřebnou přesnost. Těsně po skončení početní výhody si jako další vylámal zuby v zakončení Pechanec a pak přišly na řadu i šance domácích. Ve vlastní přesilovce se v 16. minutě snažil opakovaně Chvostek, ale Matoušek odolal. Stejně to dopadlo i při snaze Kabeláče v minutě 17. a pak i v 19. při další přesilovce Gedosu – to vyprášil havířovskému strážci branky betony Škumát. Celou třetinu zakončili svými šancemi ještě Říčka a Pechanec, ale skóre se nezměnilo.

Na začátku prostřední části zápasu šli na trestnou v rychlém sladu domácí Skaloš a Kabeláč a tuto dvojnásobnou přesilovku už AZet ve své vedení proměnil. Spolupráci Vydry s Haasem zakončil střelou k tyči Jan Kolařík a bylo to 1:0 pro AZet. Tempo hry poté poněkud opadlo a ubyly i šance. Havířov celkem bez problémů ubránil dvě oslabení, když vetší hrozbu pro Matouška představoval snad jen pokus Skaloše a protože Kanko v dobré pozici domácí branku přestřelil, zůstalo skóre po 40 minutách těsně lepší pro Havířov.

Třetí třetina už opět nabídla rychlý hokej nahoru dolů, ale 10 minut se žádné šance v branku neproměnily. Nejprve zneškodnil tutovku Stránskému Šrámek a na druhé straně šanci aktivního Škumáta zmařili Krisl s Matouškem. Až v 51. minutě vystihl domácí rozehrávku David Klimša a když svůj samostatný únik na Šrámka zakončil perfektní forhendovou kličkou, bylo to 2:0 pro Havířov.

Neuplynuly ani tři minuty a náskok hostů už byl tříbrankový. Opět zafungovala spolupráce Haas-Kolařík a Jan Kolařík zametl potřetí v zápase puk za bezmocného Šrámka. Pohodlný náskok už si AZet, i díky pozornému Petru Matouškovi v brance, v závěru s přehledem pohlídal a i přes opětovné zdravotní potíže veze do Havířova tři důležité a cenné body.

David Handl (trenér HC Nový Jičín): Měli jsme několik dobrých příležitostí, ale branku jsme prostě nedali. V poslední třetině jsme do toho šli naplno, měli jsme znovu pár šancí. Pak jsme však udělali chybu v rozehrávce a soupeř přidal druhý gól. To už se pak proti Havířovu těžko otáčí. Dneska jsme předvedli lepší výkon než v Porubě, kluci makali až do konce. Ale bohužel se v posledních dvou zápasech trápíme, dali jsme jednu branku a tady v tom musíme přidat.

Tomáš Potěšil (trenér HC AZ Havířov): Chtěl bych poděkovat mančaftu, protože jsme podali jeden z nejlepších bojovných a taktických výkonů z poslední doby. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Vypracovali jsme si spoustu gólových šancí a už v první třetině jsme si mohli vypracovat výraznější náskok. Jsem šťastný, že jsme se prezentovali takovým výkonem a věřím, že na to v dalších zápasech navážeme. Sestavu jsme kvůli nemocem skládali horko, těžko. Museli nám pomoct i naši junioři, kteří hrají v Třinci. Nový Jičín měl v posledních zápasech vynikající výsledky. Jeli jsme tady s respektem, což si myslím, že nám pomohlo. Naše obrana včetně gólmana pracovala v tomto zápase opravdu na jedničku. Znovu říkám, že základem výtězství bylo, že všichni chlapi do jednoho makali a bojovali a to po celých 60 minut, což nám v předchozích zápasech chybělo. Stínem je zranění ruky Honzy Kolaříka. Nevypadá to vůbec dobře, takže budeme netrpělivě čekat na přesnou diagnózu.