AZ zničil Techniku pěti brankami

Libor Gavlas | 25.09.2010

Havířovští hokejisté dnes svého soupeře jasně přehráli a nebýt výborného Nováka v brance hostů, odjížděla by Technika ještě s větším přídělem. Domácí dali všechny branky v přesilovkách nebo z trestného střílení. Výborný výkon předvedl i gólman Daneček, který udržel první čisté konto v sezóně.

2. liga východ - 6.kolo so 25.9.17:00
AZ Havířov - VSK Technika Brno
5:0
(1:0,2:0,2:0)
Branky a nahrávky: 14. Najdek (Maruna, Říčka), 24. Prokop (Říčka, Maruna), 35. Klimša (Říčka, Maruna), 45. Říčka (Najdek, Prokop), 48. Potočný (TS). Rozhodčí: Krenželok - Bojda, Mikler. Vyloučení: 11:10. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 951. Střely na branku: . Průběh utkání: .
AZ Havířov: Daneček - Zientek L., Prokop, Krisl, Balčík, Jurčík, Vydra, Jindřich - Klimša, Najdek, Maruna - Pavlas, Potočný, Stránský - Mach, Říčka, Puffer
VSK Technika Brno: Novák - Košecký, Habrovec, Vojsovič, Žalud, Strýček, Špaček, Úlehla - Mráz, Barus, Bělohlávek - Kraučuk, Benýšek, Rajnoha - Brzobohatý, Kachlík, Odehnal - Matouš, Fára, Česnek

Utkání začalo poměrně zostra. Po pár vteřinách už napřahoval na první střelu Habrovec a Daneček se musel velmi rychle rozehřít. Na druhé straně vedl kotouč dlouho Stránský, ale nezakončil. V šesté minutě mohli diváci vidět první vyloženou šanci. Hostující Brzobohatý ujížděl sám na Danečka, ale ten výborným rozklekem pohlídal místo u levé tyče.

V osmé minutě přišla další krušná chvíle pro domácí. Nejprve byl vyloučen Puffer za faul kolenem a poté Najdek za vysokou hůl. Hosté však sehráli dvonásobnou přesilovku velmi špatně a zatímco se téměř nedostali do pásma, tak dokonce málem inkasovali, když se Potočný dostal až těsně před Nováka, ale nedokázal propasírovat kotouč do sítě.

Domácí dostali první početní výhou ve třinácté minutě a ti ukázali Technice, jak s touto výhodou naložit. Jan Maruna poslal přes hole bránících hráčů kotouč žabkou na volného Roberta Najdeka, který jej jen uklidil k pravé tyči - 1:0. V 17. minutě i pak domácí opět pomohli faulem a tentokrát mohl Barus skórovat, když jeho dorážka prošla pod Danečkovým tělem, ale také minula branku. Vzápětí hosté dostali po vyhození kotouče Krislem mimo hrací plochu další výhodu přesilovky 5 na 3, tentokrát ovšem jen půlminutové. Její efekt byl však stejný.

Hosté mohli vyrovnat hned v úvodu druhé třetiny. Barus pronikl až před Danečka, ale nepřekonal jej, odražený kotouč se dostal k Česnekovi, jehož ránu Daneček pokryl. Následně dostal Klimša výbornou přihrávku na modrou, ale samostatný nájezd chtěl zakončit střelou mezi betony, ovšem Novák je sklapl včas. Klimša ovšem nemusel litovat, protože přišel faul Habrovce a druhá domácí přesilovka. Ta netrvala tentokrát ani půl minuty. Robert Říčka pozice jediného obránce našel přesně na pravém křídle Petra Prokopa, který vyslal na Nováka nechytatelnou bombu - 2:0.

Po této brance domácí získávli stále pevnější půdu pod nohama a zatlačili Techniku do velké defenzívy. Nejprve Maruna s Klimšou ani nadvakrát zblízka Nováka nepřekonali a poté se dostal do samostatného nájezdu Robert Říčka, ale ani jemu se bekhendový blafák nepovedl a Novák tak držel hostující naděje. V polovině utkání dostali další přesilovku hosté, ale těm se v přesilovkách prostě nedařilo a nezlomil to ani Rajnoha a jeho dva pokusy v krátkém sledu. Ve 32. minutě měli domácí další dvě obrovké šance. Nejprve Habrovec namazal kotouč Říčkovi, jehož bomba těsně minula pravou tyč. Ve stejné minutě jeli Maruna s Najdekem sami na brankáře, ale když dával Maruna kotouč Najdekovi před prázdnou branku, stihl hostující obránce zablokovat domácímu útočníkovi hůl a zabránil tak jistému gólu. Havířovský nápor pokračoval Prokopovou bombou ze stejného místa jako při druhém gólu, kterou Novák vykopl špičkou betonu.

Domácí pak dostali další výhodu přesilovky a v ní nejprve Martin Potočný ze dvou metrů přestřelil prázdnou branku. a chvíli však domácí opět vyšachovali hostující beky a David Klimša zakončoval do prázdné branky po nahrávkách Jana Maruny a Roberta Ríčky - 3:0. Hoté pak kupili jednu chybu za druhou. Ve vlastním oslabení získal kotouč Stránský, který nabil Balčíkovi, jehož tvrdou ránu zastavila hruď Nováka.

V úvodu třetí části nejprve Klimša zakončoval pěknou kombinaci celého útoku, ale do jeho rány vložil obránce na poslední chvíli hokejku. Ve 44. minutě byli krátce po sobě vyloučení dva hráči Techniky a to se hostům při domácí úspěšnosti přesilovek hrubě nevyplatilo. Po necelé půlminutě totiž Robert Najdek našel na hrotu Roberta Ríčku, který prostřelil Nováka počtvrté - 4:0. Aby toho pro hosty nebylo málo, tak za faul Mráze na pronikajícího Potočného bylo nařízeno trestné střílení, které domácí mazák perfektním bekhendovým blafákem proměnil - 5:0. Zbytek utkání se spíše jen dohrával z povinnosti, zaujala pouze 58. minuta ve které se Martin Potočný rozhodl ztrestat jednoho z útočníku za zbytečné seknutí o gólmana po odpískání.

Jan Daneček - Spokojený jsem určitě s výsledkem. Vyhrát 5:0 doma je super. S čím určitě nejsem spokojen, to je kázeň těch kluků, protože těch vyloučení bylo strašně hodně a nám pomohl soupeř, že ty svoje dlouhé přesilovky 5 na 3 nevyužil. Kdyby je využil, mohlo to vypadat jinak. Dneska jsme udělali velký krok také k poslední třetině, které se všemi soupeři permanentně nezvládáme. Dneska se nám to naopak povedlo, byli jsme v poslední třetině hodně na kotouči a nenechali jsme soupeře hrát.

Roman Kaňkovský - Dnešní utkání nám nevyšlo. V první třetině jsme ztratil výhodu dvou přesilovek 5 na 3 a domácím jsme tak pomohli dostat se na koně. Pak už nás začali přehrávat. Když inkasujete z každé přesilovky, tak vás to sráží dolů. Psychika těch hráčů je pak nalomená, všude jsou potom pozdě a přestávají si věřit. Dneska to bylo vidět, že jsme spadli dolů a už těžko jsme se do toho dostávali.