David Klimša zatím hattrick z přípravy nenapodobil

28.09.2010 | Libor Gavlas

Davidu Klimšovi se zatím v koncovce úplně podle představ. Hattrick ze zápasu s korejským týmem High 1 zatím napodobit nedokázal. I on ale přispěl jednou brankou v přesilovce k přesvědčivému vítězství nad Technikou Brno.

Davide, jak jsi spokojený se svou střeleckou formou v soutěžních zápasech?
No nejsem vůbec spokojený. Trošku mě opustilo štěstí, které jsem měl v přípravě, ale musím se s tím poprat a bojovat.
Asi je pro tebe dobré, že jsi nasazován v té formaci, kterou trenér posílá na přesilovky? To ti určitě vyhovuje?
Přesilovky většinou rozhodují zápasy, sbírají se tam body. Takže jsem určitě rád, že se s takovou lajnou dostanu do přesilovek.
Trénujete přesilovky speciálně v tomto složení?
Ano, máme vždycky dvakrát týdně speciální trénink, na kterém v tomto složení přesilovky trénujem.
Zápas jako dneska určitě může hráčům psychicky pomoct?
Určitě, protože jak už jsem říkal, přesilovky rozhodujou a nám to tam naštěstí dneska padalo.
V zápase s Prostějovem jsi mohl rozhodnout, když jsi jel za stavu 4:2 sám na branku, ale nepodařilo se.
Tam jsme jeli s Potokem (Martin Potočný - pozn. red.) dva, myslel jsem že se gólman přemístí, tak jsem to chvilku podržel a jak mě to štěstí opustilo, tak jsem mu trefil konec vyrážečky.
I dnes jsi zase měl jeden nájezd, a opět nedal, takže pořád ještě ta koncovka není optimální?
Těch gólů by mohlo být určitě více. Prostě to tam teď nepadá.
Co může udělat útočník pro to, aby mu to tam začalo padat?
Nic jiného než na sobě pořádně makat, každý trénink dávat co nejvíce gólů, snažit se o co nejjednodušší zakončení a prostě dál bojovat.