Vítězná série AZetu skončila v Brně porážkou po samostatných nájezdech

Michal Nový, Tomáš Vlček | 20.11.2010

Bojovný zápas AZetu Havířov s týmem VSK Technika Brno se dlouho obešel bez branek. Ta první přišla až ve 34. minutě, kdy překvapil domácího gólmana Jirkůva havířovský Michal Toman. Těsné vedení však AZet v moravské metropoli neudržel, jelikož dvě minuty před koncem závěrečné periody srovnala stav nová akvizice ze Znojma Tomáš Vyletelka. Nakonec musely utkání rozhodnout až nájezdy, kde jako jediný uspěl s precizní kličkou Kamil Rajnoha, a vysokoškoláci tak přehráli Havířovské 2:1.

2. liga východ - 21.kolo so 20.11.17:00
VSK Technika Brno - AZ Havířov
2:1sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Vyletelka (Žalud), rozhodující nájezd Rajnoha - 34. Toman (Pavlas). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:0, 2:1.
VSK Technika Brno: Jirkův - Habrovec, Košecký, Vojsovič, Babic, Strýček, Žalud, Špaček - Mráz, Rajnoha, Bělohlávek, Vyletelka, Česnek, Nekvasil, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Jelínek, Barus, Kaňkovský
AZ Havířov: Daneček - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík - Maruna, Klimša, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Pavlas, Říčka, Toman

Lepší nástup do utkání měl hostující Havířov. Už po dvou minutách zakončoval přečíslení 2 na 1 Stránský, avšak rychle se přesunující Jirkův odolal. Domácí se dlouho nemohli dostat do správného tempa, přesto ale i oni v 5. minutě dokázali zahrozit. Důrazný Benýšek nejprve tečoval puk vystřelený od modré čáry, a pak sám dorážel, jenže Daneček v brankovišti AZetu rovněž ukázal své kvality. Optická převaha hostů dlouho nenesla žádný užitek, neboť silně zhuštěné obranné pásmo Techniky bránilo jakýmkoliv větším akcím AZetu. Domácí navíc občas nebezpečně vystrkovali růžky: Ve 12. minutě se Rajnoha svým typickým průnikem dostal až mezi kruhy, ale kotouč napálil jen do připraveného gólmana hostů.

Druhou část začala Technika oslabena o jednoho hráče v poli, což Havířov využil k započetí dalšího náporu, jenže ten dlouho díky destruktivní hře Brňanů nepřinášel ovoce. Zhruba v polovině utkání však defenzíva vysokoškoláků začala chybovat a v krátkém sledu se hostující borci několikrát dostali do vyložených šancí. Nadějné pokusy Sztefka i Potočného ale skončily jen ve famózní lapačce Ondřeje Jirkůva, který si svými jistými zákroky řekl o potlesk publika. Na úvodní gól se čekalo až do 34. minuty. A nutno říct, že tento zásah překvapil snad i šťastného střelce Michala Tomana. Havířovský mladík postupoval do útočného pásma proti třem borcům v černobílém, z rohu neměl komu nahrát, tak kotouč nahodil na bránu a Jirkův si ho srazil do sítě - 0:1.

V závěrečné dvacetiminutovce Technika brzy získala možnost přesilové hry, a to po nebezpečném faulu Machálka, který za píchnutí holí vyfasoval navíc osobní desetiminutový trest. V početní převaze to ale vysokoškolákům příliš nešlo. Lukáše Danečka významněji ohrozil až ve 48. minutě Vlastimil Odehnal, který poslal tvrdou ránu zleva, ovšem jeho projektil postrádal přesnost. Krátce na to měl vyrovnávací branku na hokejce také Babic, jenž byl uvolněn před poloprázdnou klec, avšak přestřelil. Šest minut před koncem se řádně zapotil i domácí gólman, a to po pohledné individuální akci Najdka. Ani ten neuspěl. Na začátku 58. minuty se pak Brňané dočkali vytouženého vyrovnání. Obránce Žalud přes půl hřiště našel na modré Tomáše Vyletelku a ten byl sám proti Danečkovi úspěšný - 1:1. Hosté sice reklamovali předchozí hru vysokou holí, ale rozhodčí Dědek byl neúprosný.

Na řadu tak muselo přijít nastavení. Oba týmy v něm mohly duel ukončit, nicméně havířovský Krisl, ale též brněnský Bělohlávek to odmítli. Tím pádem došlo až na nájezdy. V nich rozhodl povedenou kličkou o bonusovém bodu pro Techniku Kamil Rajnoha, jediný úspěšný exekutor v dovednostní disciplíně.

Roman Kaňkovský (trenér Techniky): Myslím, že dnes přijel vynikající soupeř, kterému jsme stačili, což je výborné, a navíc jsme ho porazili. Celý zápas jsme hráli na čtyři lajny, v průběhu třetí třetiny jsme to pak stáhli na tři a snažili jsme se vstřelit ten vyrovnávací gól. To se nakonec povedlo, kluci to odbojovali a já je za to musím pochválit.

Jan Daneček (trenér Havířova): Utkání bylo jasně pod naší kontrolou. Zápas byl na konci ovlivněn rozhodčím, který neodpískal jednoznačnou vysokou hůl, která předcházela vyrovnávacímu gólu. Viděl to celý zimák, jenom ne on. V zápase mimo to nevylučoval hráče Brna, zatímco nás ano a my jsme se kvůli tomu nemohli dostat do tempa. S našim výkonem jsem spokojen, ale kvůli rozhodčímu jsme tu dnes přišli o dva body.