MDO proti Brnu zvítězil i počtvrté a udržel v Havířově extraligu!

David Motloch | 17.03.2013

H A V Í Ř O V - Čtyři kola před koncem ročníku 2012/2013 extraligy mladšího dorostu musela družina trenéra Darka Stránského získat minimálně tři body, aby si zajistila extraligovou účast i pro příští ročník. To se nakonec povedlo, a tak zůstal Černý Petr v Porubě. Mladší dorost měl dnes proti Brnu ideální možnost, právě proti tomuto soupeři se hráčům daří. Warrior šel sice už v 10. minutě do vedení, ale poté zavelel dvěma brankami k obratu Kamil Wróbel. Tomu po celý zápas zdatně sekundoval Daniel Kurovský, a právě tento hráč přidal deset minut před koncem pojistku v podobě vítězství 3:1. Hráči tak zachránili v Havířově nejvyšší soutěž!

ELIOD Extraliga mladšího dorostu - 35.kolo ne 17.3.13:00
AZ Havířov - Warriors Brno
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Wróbel, 50. Wróbel (Moravčík, Kurovský), 51. Kurovský – 10. Kůst (Haman). Rozhodčí: Lukáš Lotko, Martin Stonavský. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 25:19. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
AZ Havířov: Šimeček - Ďurkáč, Šteffko, Kalus, Kiss, Hudeček, Szturc - Moravčík, Stružík, Polak R., Pacoň, Mrowiec, Kurovský, Wróbel, Sojka, Pawliczek
Warriors Brno: Matoušek - Petrla, Zelinka, Svoboda, Padrnos, Tondl, Kůst, Hussein, Jarolím, Neusser, Dvořák, Roubal, Haman, Mazánková, Hladký, Paulík, Lainka

Oba týmy vstoupily do utkání opatrně a čekaly na chybu soupeře. K vidění tak příliš hokejových akcí nebylo. Změnit tempo hry se snažil hostující Tondl, ale jeho pokus mířil mimo. Podobně dopadla i střela Šteffka. O chvíli později předvedl šikovné ruce Kurovský, který s pukem objel protihráče, ale nakonec jej zastavila lapačka brankáře Matouška. V 10. minutě se poprvé měnilo skóre zápasu, když se po dobrém tlaku v útočné třetině dostal k puku Filip Kůst a překonal brankáře Šimečka.

V zápase, ve kterém se jen zřídka vylučovalo, seděli většinou na trestné lavici hosté. Jenže domácí Havířov nedokázal žádnou z naskytnutých početních výhod využít. To platilo i v 13. minutě, kdy se do největší šance dostal paradoxně hostující Svoboda, jeho otočku kolem branky musel krotit Šimeček. Obrázek hry se nezměnil ani při rovnoměrném počtu hráčů na ledě, a tak si poslední velkou šanci v první třetině připsal až minutu před koncem Kurovský, který si najížděl před brankoviště pro nahrávku, obránce Warrioru mu do střely na poslední chvíli vložil hůl.

Aktivní vstup do druhé části se domácím vyplatil. Pokusy Stružíka se Sojkou ještě v brance neskončily, po brankové situaci z 24. minuty už se ovšem domácí lavička radovat mohla. Kamil Wróbel se stal úspěšným střelcem poté, co poskakující kotouč doklepl po zmatku před brankou až za brankovou čáru. Tlak domácích ještě zesílil, přestože se Brněnští snažili najít rychlou odpověď na inkasovanou branku.

Po celou třetinu byl velice aktivní Kamil Wróbel, který si takřka s železnou pravidelností vytvářel brankové příležitosti. Ve 27. minutě nejprve nedokázal trefit svatyni Warrioru po tvrdé ráně od modré čáry, poté se ve 34. minutě prodral s pukem až před branku, odkud jeho pokus Matoušek s velkými potížemi vyrážel do rohu kluziště.

Ve třetí části se hra často přelévala z jedné strany na druhou, ale výraznější momenty jsme viděli jen zřídka. Ve 45. minutě chybělo Moravčíkovi trochu štěstí, protože jeho střelu od modré jeden z hráčů Havířova těsně před brankou tečoval, puk ovšem skončil mimo. Šance jsme neviděli ani při vyloučení hostujícího Neussera. Pak se ale dostal před branku Moravčík s Kamilem Wróbelem, a druhý jmenovaný přihrávku od spoluhráče dokázal zužitkovat střelou nad vyrážečku Matouška.

Hned o minutu později, tedy v 51. minutě, to bylo již 3:1 pro domácí, když s přilepeným pukem na čepeli projel Daniel Kurovský kolem obrany soupeře jako nůž máslem a šalamounsky zavěsil puk do sítě. Brno se rychle snažilo dostat před Šimečka, ale v útočné třetině se mu nedařilo delší dobu vydržet. Snížení nepřišlo ani po vyloučení domácího Kurovského. Na konci tohoto oslabení do konce samotný aktér ujížděl přímo z trestné lavice do šance a mohl zvýšit na 4:1. Jeho klička nakonec na Matouška nevyzrála, ale domácí si už ve zbytku zápasu vedení pohlídali a mohli tak začít slavit úspěch v podobě udržení extraligové příslušnosti.

Darek Stránský (trenér HC AZ Havířov): Bylo jasné, že tento zápas mohl spolurozhodnout o naší záchraně, a s tím jsme do toho chtěli jít. První třetina však byla špatná. Z naší strany tam bylo málo důrazu i aktivity. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a přineslo to vyrovnání. Ve třetí třetině jsme enormním úsilím a výborným výkonem nakonec urvali vítězství pro sebe.

Oldřich Kališ (trenér HCM Warrior Brno): Věděli jsme, že domácí do toho dají, vzhledem ke své situaci, maximum a to samé jsme chtěli i od našich hráčů. Dařilo se nám to dvě třetiny, ve kterých jsme byli lepší. Ve třetí třetině využil Havířov naše dvě chyby a to rozhodlo celý zápas.